Zhýčkaný spratci (2021)

Svěží a zábavná jednohubka. Vtipem mně to dost sedlo a herecky vlastně taky moc fajn. Příběh u komedie tak akorát, který v těchto filmech nebyl nikdy něčím objevným, ale hlavní je, že já se bavil a to jde. Kromě už sešlápnutého plynu ke konci.

Dálniční hlídka (2019)

Asi nejzbytečnější film z druhé strany barikády,která má neskutečně přepálanou stopáž.Tenhle film klidně mohl mít hodinu dvacet a byly by jste na tom mnohem líp.Žel tomu,že hlavní dvojka a režie je sice ustálená,ale jinak je to zdlouhavělá vata,která dělá z těhle rangerů hrdiny.Film bych nepustil,ale když jsem nedávno četl o Bonnie & Clyde v jednom plátku,tak jsem se přesto namlsal.Nejhorší je,že u tohohle filmu už víte konec,takže se o nějaký velký krimi moc ani říct nedá.Sice to má slušnou atmošku,ale stále kecání na pětníku prostě neutáhnou ani filmový matadoři.O tom,že Bonnie vlastně ani nejspíš nikdy nestřílela ze zbraně,tak zde máte protistranu vcelku o tom,že dřív by za tohle místo metálu,dostal ranger či policajt tepláky.Žádný soud a provrtaný auto bez soudu.Už tohle dřív značilo určitou dysfunkci systému let minulých,kde brokovnice ukáže svojí sílu.Road movie nevalných kvalit,která už je upečená od první sekundy,ale díky dvojcici a slušné atmošky té doby,to vlastně na průměr je bez debat.50%

Matrix Resurrections (2021)

Takže Lana, spíše řekneme přešitý chlap tentokrát natočil sám Matrix. Po 18 letech to už chce mít sakra koule se do toho pustit, ale tak dneska nic nového pod sluncem. Vypilovaný scénář, který je tak nosný dialogama ,že se totálně nudíte a čekáte, až už konečně se  po hodině někam dostaname dál, než pořád hrát tu nostalgickou notu. Je vidět, že jeden z režisérů tu akční podívanou uměl víc a tahle Lana v téhle době jí absolutně neumí. Možná umí, ale točí jí jak před 18 let a ještě blbě. Choreografie hrozná, někdy je i úplně vidět, jak herci si zakládají na úderech, plno jich je ještě blbě nasnímáno, tak je až bolestný, když vidíte údery metr daleko od protivníka. Grafický kabátek je sice fajn, ale žádnou scénu si zde rozhodně pamatovat nebudete a to je přece špatně. Tady to měl být výkop jak při finále ligy mistrů a ne jen pustit okresní přebor ve středu tabulky. Neo a Trinity .Příběh na romantické vlně,k terá je roztahaná do 148 minut. Sice zde pořád funguje přelínání času, postava Bugs rozhodně nejlepší z celého snímku, ale jinak co dál? .Začátek kopání se do zadku, přerod ze hry a Nea až do jiné dimenze je prostě těžkopádný. Sice je funkční a určitě někoho hrozně bavil, protože na kecy je to tu kurevsky boží, ale proboha proč. Agent Smith či psycholog možná někoho urve za slipy, ale takový new face Morfeus už nikoliv. Bullet-Time sice je, ale to přelínání času je zde zase debilně probíráno, že z toho bolí hlava. Nevím proč snímek chce v jedné scéně hemžit dialogy. Proč to chce vypadat jak kdyby to točil Tarantino?Já to prostě nechápu.Konec šlápne na plyn a konečně začneme létat.To je trochu červená knihovna, ale asi to tak mělo být.55%

Shiny_Flakes: Náctiletý drogový baron (2021)

Až to určitě není z nejpovedenějších dokumentů o drogách, tak s Maxíkem to vcelku rychle odcejpá. Líbí se mně ta detektivní část z druhé strany. Logicky jsou zde jenom úseky jak to mohlo fungovat. Jako návod jak prodávat drogy to zde nemá sloužit, až by si to nejeden člověk určitě přál. Bohužel o Maxovi víme absolutní minimum. Díky i názorům ostatních to má díky bohu tempo. V Evropě tohle byl významný milník a že někdo chtěl od něj přímo drogy z Kolumbie bylo už docela úsměvný. Vlastně to chce trochu píle, umět z PC než uživatelsky, odsedět si nějaký rok a voalá. Konec byl sice jemně tajemný, ale s takovýma informace co měl, by byla blbost končit.75%

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Kdo by to byl čekal,že tenhle reboot se i v lecčems povede.Je to až k nevíře,že zrovna tenhle Johannes Roberts s tím rozpočtem co měl natočil snad nejvíc věrnou předlohu ke hře.Ano tento režisér,který má za sebou takový špatný filmy jako 47 metrů a Oni2.Tím nechci říct,že tento film byl bravůrní,to rozhodně ne,ale to co točil na jedno brdo Anderson je tohle přímo balzám.Sice i on si zde hodil v tomto filmu křeslo jako výkonný producent,ale žel tomu,že do toho filmu snad nekecal,aby tam zas nehrála jeho manželka,což nemohla,protože by to neměl kdo zaplatit:) Inu k jádru pudla.Film už v recenzích dostával čočku.Spíš to jsou filmové a ne herní.Ano,je to podle hry,tak je jasné,kdo hrál na Playstationu jedničku,že jakmile uvidí policejtní stanici skáče blahem.Přesně nějak to takhle působí.Brakovitě jako první hra,která bohužel všechno nejlepší vysází hned na začátku.Vůbec nechápu,ale atmosféra tu šlape dobrou půl hodinku vážně skvěle.Za tohle fakt palec nahoru.Pak jsou tu bohužel vady na kráse,který i herní štamgast zrovna nebude vyhledávat.Proč film bere hned do příběhu první dva díly je záhodno.Proč je tu tolik postav je druhá věc.To,že vypálíte všechny do filmu se prostě někde musí odrazit.Bohužel to je ono.Ten začátek je jen tak ukáže a jdeme pryč.Jakmile jste někde za půlkou postavy už nemají co hrát a příběh dostává jen laciné kopance,který jim velí do nějaké akce.A to zase postavy a i reálný herci udělají úsměv.Mně rozhodně Donal Logue,známý hlavně ze seriálu Gotham.Jasně,Neal McDonough si tu taky střihne roličku,ale je to takové kostrbaté.Pak už ksichty,který určitě někdo někdy viděl,ale nemají moc co ukázat.To je přesně ten problém,proč je to tolik hraných postav.Stačilo tři kousky a držet se atmosféry a nesnažit se to utahat na akci.Takhle strádá logika,kdy postavy teleportují bez rozmyslu k další postavě.Samozřejmě Roberts už předvedl ve svých filmech,že logiku nemá dobrou.Zde je doopravdy usměvná scéna Leona,který poslouchá písničku a hned před ním se vybourá kamion,hoří a ještě k němu jde postava,kterou stejně nespozoruje.Až výstřel,který je vedle něj.O postavě Leona radši nic.Filmově ho hraje prkno a ještě..radši fakt nic.Popravdě když četl,že jsou tam hrozný masky,tak já bych neřekl.Ty CGi efekty vlastně taky nejsou tak úplně z toho nejhorší co znáte.Když to přehodíte do béčka,tak je to vlastně až skvělý.Určitě se ve filmu najde plno easter eggů,ale já zase nejsem největší fans herní předlohy,ale plakáty,odkazy tam určitě jsou.Fakt musím říct,že jsem čekal už podle recenzí,režiséra a vůbec herních předloh absolutní bullshit a ono to i překvapilo.Kdyby se zvětšil budget a vzal to konečně někdo schopnější do lasa,tak tu máme doopravdy hit,že i Capcom by plácnul na další level.Mezititulková scéna značí,že asi určitě je tu další díl.Ono tahle série určitě jen tak nezamře.Když to vezmu třeba s takovým Silent Hillem,tak vlastně tento film byl uspokojením,nikoliv bravůrní prací.Plno chyb,konec zrychlenej jak debil a titulky.Bazuka a dva metry od toho lidi jak nový.Je tam plno krávovin,ale pořád se to herní série drží aspoň co to jde.Atmoška skvělá a i ten song od The Cardigans může udělat někomu vlastně moc hezky.Ať nežeru.70%

Věčný vězeň (2021)

Film podrobně popisuje zacházení s Abu Zubaydahem a to je tak všechno. Trochu té nekorektnosti do USA politiky, která je nejhorší, ale o tom se tu taky řekne ,takže nic nového pod sluncem. Hrozně zdlouhavé. Je pěkný, že tu jsou názory a přímo aktéři, kteří vypovídají o tom jak to celé bylo a co si myslí, ale nemá to tah na branku. Prostě ho CIA chtěla mučit a nesměla podle zákonů, který si pak někdo převede podle svého. Celý to je o tom. Určitě to není jen nějaký terorista, který podle toho co nakreslil jsou jediné důkazy,jak to asi muselo vypadat,když videozázanmy někdo zníčil a vy asi víte kdo je zníčil.Spíš se člověk diví, že to všechno přežil. Vlastně pomalu tu máte sympatizovat s teroristou, který byl kámoš s Úsamou Bin Ládinem či aspoň jím nejspíš i chtěl být. Jak říkám,nic moc objevného a téma musí vyloženě zajímat, což se né vždycky taky daří, přestože konec chce poučit a dát na odiv, že takhle se to přeci v Americe nemá dělat.55%

Nebudeš nenávidět (2020)

Nemastný, neslaný drama.Žádný tah na branku se bohužel zde nekoná.Chirurg Simone nechá jednoho tátu od rodiny svému osudu a pak se zamiluje do jeho dcerky.Bohužel se zde spíše pomalu až koná romantika,kdy jen čekáte,kdy to přijde.Tátův syn co zvedá pravačku při všem je v partě pravičáků,kde jeho příběh nemá hloubější smysl.To by vlastně nebylo na škodu,protože by to mělo být jen o tom jak Simone dokáže žít s tou tíhou,kterou udělal.Na druhou stranu jako doktor zažil už ledascos,tak své rozhodnutí chce jen vylepšit pěnezma.Nakonec vznikne pouto tak,že pes je nejlepší přítel člověka.Jako kouká se na to dobře,ale tohle kromě tématu,které se snaží bohužel zakrýt dost povrchní dramatickou linku až do romantického citu,že jako Žid to prostě nedokáže.Hudba příjemná.To co tu vidím u komentáře u kolemjdouc,že je to nabitý akcemi,tak nejspíš to byl jiný film.

Leonardo DiCaprio, nejžádanější celebrita (2020) (TV film)

Na Český televizi opět ČT Art předvedla své možnosti umění.Když jsem to náhodou pustil,tak tento dokument je z Francie,nikoliv z Německa.Když se podíváte na stránky Ivysilání,stále Francie.Zvláštní.Buď mají opět jinou verzi,u ČT Artu už jsem si zvykl,kdy i v jednom italském filmu chyběl konec!Píšu to proto,protože frantící dokumenty vážně umí.Bohužel tenhle je spíše průměrný,který vlastně nic moc neřekne.Kromě režiséra,který ho obsadil,tu nosná hodnota rovná nule.Se samotným Leošem tu skoro nic neproběhne.Tak víte jen to,co už dávno většina stejně ví.Není tu nic navíc,než jen,že ten kluk měl talent už od mala.55%

Gomora - Série 5 (2021) (série)

Reálně bych asi nedal plný počet,ale je to konec seriálu a ta závěrečná scéna to by jeden se musel zamyslet jestli to dopadlo vůbec jak mělo nebo se z toho spíše stala fraška.Na první dobrou je to blbost,když člověk vezme jak se chovají postavy předtím.Jestli to měl být šok nebo necháme to takhle otevřený v tom důsledku kdo to byl,tak to asi bylo fajn.Přesto pachuť tam stále je.Zde dojde k několika zvratům,zradám,že je toho až moc,tak to má jedinou výhodu v tom,že si takhle s někým můžete diskutovat jak dopadne v dalším díle.Poslední série měla jen 10 dílů a opět se ukázalo,že tento seriál se má vždy odehrávat na Sicilíii.Je to až k nevíře,ale vždycky snad první tři díly nebyly vyloženě super.Zde jak se dostal Ciro z vězení a pak někam na stavbu si vzal prachy byly prostě úsměvný.Mistrál a Mníšek už bylo zase jiný kafe.Jinak je to stále stejná parádní písnička,která skončila tak jak skončila.Jedno musel vědět každý divák,to jak dopadne to okolo a kým už byla jiná.90%

V nemilosti (2021)

Doják jako prase.Celou dobu se to netváří,ale co by zde člověk čekal.Zkušený matadoři asi nečekají,že jim zrovna hodí deprimiující svinskou chuť,že když si člověk odpiká 20 let ve vězení,tak dostane na konci čočku.Pravda,že i přes ten kapesníčkový konec a vcelku jasný konec,protože snímek kolem toho lítal už od začátku,na druhou stranu tomu dobře odolával a díky synům,který se chtějí pomstít,to vlastně dostalo i jinačí rozměr.Sandra dostala roli na tělo a využila toho naplno.Dramtická sonda i zde byla a to bylo vlastně moc pěkný.Jen to zbytečné dramatizování do vedlejších postav nemělo hloubku.Já rád viděl po delší době Jon Bernthala,který klidně mohl dostat větší prostor,než jen vsuvka,že to bude kluk co si našel Ruth.Přesto i se samotnou Ruth si naštěstí osud pohrává,ale díky náhodě právníka je najednou sen po kterým prahne už jak se dostala do rukou policie více reálnější.Přesto Sandra tento počin zvedla.Hlavní dějová linka šlape dobře a zbytečně nekulhá na nohy.Díky prostřihům i pěstounské rodiny to má jistou forzáš,že i někdo druhý existuje.Stále si možná divák bude říkat,že z tohohle šlo ještě více vystřískat,ale to hlavní vlastně dopadlo až nečakně dobře.Tak kdo viděl od stejné režisérky její druhý film "Narušitel systému" který byl skvělý,tak nemohl čekat zase vyloženě šlápnutí vedle.