Poslední souboj (2021)

Já jsem tušil,že tohle sousto je spíše vyšperkovaný zvnějšku,než zevnitř.Vůbec začátek slušně napne struny,ale už zase víte kam film bude muset směřovat.Pak sice pochopíte proč sledujete roztahaný film ve třech příbězích,kdy jeden by měl mít pravdu a podle jeho se to takhle stalo.To je bohužel největší nešvar celého snímku.Každá kapitola je stejná jako vejci vejci,jen s tím rozdílem,že je jinak nasnímaná a je tu pár drobných sekvencí navíc.Tohle je sice spoiler jako kráva,ale nechápu jak tohle někoho může bavit.Já jsem celou dobu si říkal,že tady musí přijít změna,nějaký šok co mě posadí na prdel,ale ono vůbec nic nepřišlo.Celou dobu sledujeme to,co už víme u de Carrouges a žádná drastická změna Vás doopravdy nečeká,až možná Marguerite u soudního dvora,kde přijde pět vět navíc po dvouch hodinách filmu!Tohle vážně atmosférický film není a nemůže být.Blonďatý Ben Affleck jestli byl podle reálu,tak zde byl úplně hovězí.Ani Matt Démon moc netáhl a tak jediná postava která bavila byl Adam Driver s Jodie Comer,když mají oba scény pro sebe.To je vážně tristní a nevím stále jak jsem to mohl dokoukat.No vlastně jsem byl zvědav na to očekávané,ale to,že konec souboje dá něco víc,leč skončí a pak vidíte,že Ridley někomu řekl,tady to střihneš,kouknem na syna a čau.Ani ta rádoby temnota jak to doopravdy bylo s Marguerite na konci,kdy je na ní záběr,fakt šalamounsky nic nepřinese,spíše jen pachuť.Král zemřel už byl ve filmu Gladiátor,tohle je sice o parník jiná disciplína,ale jako drama selhává spolehlivě.Kdyby tam nebyly digitální triky  a historický podtext včele s Driverem,tak nemám sílu koukat ani dál.Tento příběh je jen roztažená noha,která by byla možná tak dobrá pro pilot k nějakýmu seriálu.55%

Strach z lásky (2019)

U téhle dramatické romance jsem si pošmáknul.Jediná vada je možná stopáž a vidličkové poslední zvonění,který nějak nechutnalo jak ředitele školy.Jinak parádní touha kluka po jedný holce,která chodí se školním sígrem.Musím pochválit výborný soundtrack,který prostě zvedá film tak vysoko.Herecký obsazení je přesně takový jaký má být.O tom dospívání a posledním dny,kdy si možná hodíte i nějaký ten sexuální styk,je přesně jako ten co byl v Prcičkách,že zapíchnete.Zde to nemá být tak vyloženě komedie,až možná Megsy má zde tuhle tendenci kluka býti,tak mě ohromila přirozenost snímku.90%

Divoká republika (2021) (seriál)

Rozhodně to určitě není pro všechny,ale kdo rád Alpské hřebeny,dramatickou sondu lidí s vyšetřovací vložkou,tak může být spokojen jako já.Je pravda,že prostřední část první série je docela utahaná a konzervativní.Model,že jste mezi partou delikventů,kde ve flashbacích sledujete co je to vlastně zač je dobrá.Sice u některých postav nezjistíte nic a nebo má jen mizivou minutáž,což může být plus i mínus,ale aspoň narušuje současnost,která právě jakmile se dostane do jeskyně trne místy nudnou poutí,kdy divák jen čeká,kdy vypadnou.Samozřejmě do toho vyšetřovací část,která tohle narušuje,jedna mrtvá osoba a od šestého dílu opět seriál nakopne plyn.Stane tu se tu hodně nečekaná smrt a plno dost nevysvětlujících věcí,který ani nemají tendenci k vysvětlení.Na tyhle rádoby survival věci jsem vždy háklivej,co zas někdo předvede,ale vesměs se tomu dá uvěřit.S tímhle autoři pracují dobře,jen sestava mladistvých není tak úplně pestrá či v některých docela fádní.Rozuzlení určitě překvapivé,ke konci malinko i až hororová vložka v domě.Není to určitě nervydrásající tempo,mouchy to prostě má,někomu nemusí vůbec sednout herecké obsazení,ale kostra drží pohromadě skvěle.Někdo přirovnával i k filmu Monos,ale to bych řekl,že to spíše jen tak štrejchne obsahově,že se odehrává v divočině,zde v Alpách.75%

Undine (2020)

Viděl jsem od Petzolda už snímek Tranzit, který moc nezaujal. I v tomto snímku hraje Franz Rogowski na kterého teďka mám poslední dobou štěstí. Film je spíše  vodní fraškou v romantickém hávu, kde jsem malinko povolil v tom, že na Paulu Beer se hezky koukalo. Pravda, pamatovat vcelku těžký dialogy o historických faktech není jen tak. Zvláštní chování občas vůbec není moc opodstatněné a celou dobu si říkáte proč Christoph nechodí s ženskou z práce. Když už to nakonec docvakne, tak se potopí....Já nevím, tyhle rádoby finesy nic moc. Snímek tlačí zbytečně na pilu a snaží se být jiným. Bohužel potápěním ve vodě, kde se láska najde je spíš utopie, než něco co by diváka motivovalo. Říkam, když je hlavní dvojka u sebe tak to jde, jezdíme vlakem, občas přespíme u lásky, ale nějak vnitřek filmu se rozpadnul. Popravdě z toho Berlína taky máme prdlajs.55%

Severní vody (2021) (seriál)

Bohužel navoněná bída,která má jen trumf v obsazení a atmosféře,která vypadá,že jí napsal a zrežíroval někdo,protože musel.Neskutečně utahaná pouť,která na úkor toho co se stane a jak se stane nekoresponduje s tím proč má tohle pět dílů.Abych měl vůbec sílu rozkoukat něco u čeho jsem usnal párkrát je těžká práce,ale přeci se zde najde i v tomhle kousku kry fakt, proč díky tématu to divák chce dodívat.Jakmile jsme na lodi a dojde k napadení(znásilnění) v posádce,začíná seriál trochu jet tempo.Je to sice od druhé půlky druhého dílu,ale začíná to.Pak už si jen sice v pohodě dojedete do čtyřky a pak nechápavě koukáte na pátý díl,který jede utahaný začátek,aby na konci se vyloženě zrychleně ukončil.Proč zde sledujete vatu ve flashbackách s chirurgem Sumnerem jsem nepochopil doteď.Otisk postav je neskutečně plochý a jen díku tomu,že tam vidíte O´Connella a Farrella si nějak tu postavu užijete,protože vesměs tak jednoduchá postava Draxe nic moc nevyžaduje.Po skončení pěti dílů má člověk velkou pachuť v tom co a proč jsem viděl tuto výpravu,která byla jediná dobrá v určitých segmentech čtvrté ho dílu s eskymáky.Na to,že místy jsem si říkal jestli tahle výprava jela na arktickou pustinu,tak vcelku hadry jak když jedete v zimě na chatu.Když už jsem si říkal,kde mají brýle,tak si Patrick je nasadí na sekundu,aby v dalším záběru,kde je vítr,že bys psa nevyhnal,tak má brýle na čepici :D Proč proboha někdo musí natočit herce,jeho projev v očích,když to nedává logiku a rozum?Celkově logické berličky jsou zde zvláštní.Drax je v táboře,má sice pouta,ale to nejspíš nikoho netankuje,že je jaksi asi nejspíš na lovu tuleňů,místo toho je na sedánku u eskymáků v trochu jiném poslání,než kvůli čemu tam šel.Seriál je až statický,sentimentální o historce jednoho vojenského chirurga,který tu prostě je a nějak to divákům musíme říct,proč tu přeci je.Celý příběh s tím ultra kill závěrem,který nakonec s Draxe dělá jen postavu,která neumí se zbraní ani nejspíš s rukama jak si on sám představoval a jediný co umí zabíjet je tuleně či velrybu.Boj těchto dvou pánů v seriálu narušuje spíše jiná osoba,která zde má více prostoru,než by se zdálo,ale je zde a tím je Cavendish.Další postovou v posádce je Otto na kterýho jsem se těšil v podání Ronald  Mollera,ale nevím jestli v knížce byl aby byl či prostě je jen další do party,který v seriálu řekne pár slov,aby skončil tak,že stačí jen faktem říct,že zůstal.Proč z ničeho nic se musí postavy rozhodovat o tom,že pronásledovat medvěda či ne?.To je jen iluze či hladovějící člen ve zmaru či vypočítanosti režiséra?Je to vesměs jedno a to je problém celého seriálu.Na průměr to vyšoupne atmosféra,protože s touto tématikou se moc divák nesetkává a bude zima:)50%

Falcone (1999) (TV film)

Tenhle film si pustí většinou fajnšmekři přes mafii.Nedávno jsem viděl o Borsallinim hraný dokument a teďka náhodou na HBO kápnul na Falconeho.Vlastně na TV film předvedl nejspíš co mohl.Někoho může naštvat angličtina,která může být malinko rušivým elementem.Jinak se zde jede po jasných kolejích s hlavním představitelem v podání Chazz Palminteriho,který se role zhostil dobře.Není to možná dechberoucí podívaná,je to prostě jen životopis,který si sem tam odskočí k výslechu,nějaké vraždě.Však to znáte.Takže jsem věděl jak dopadne film,ale musím říct,že jsem se občas úplně tak nebavil,jak bych možná mohl.75%

Nu chuo čung an (2021)

Asijská akčnárna,která občas má dechberoucí choreo a nápad,aby vzápětí díky CGI ukázala trochu zbytečnou animaci,která není úplně áčková.Co hodně mělo být jinak,byly flashbacky,který za celou dobu nic moc a jen vlastně mají navodit to,že co divák netušil hned,měl dostat někdy v půlce filmu.Tento systém mně zrovna u tohohle filmu moc nevoněl.Malinko zbytečně zmatečný,aby nakonec se ucelil a předváděl vcelku rotující akční vizáš.Za celou dobu jsem se u filmu stejně úplně na tu notu nehodil.Buď to možná byly až zbytečně delší sekvence nebo na hodný vs zlej polda jsem zrovna nechytil slinu.Je tam menší okénko,že to vlastně by udělal každý,což snímek nadzvednul,ale v jádru se další scénou s tím moc nesral a už se jelo po kolejích.Kvalita tam určitě je,ale že bych skákal blahem to tedy zas ne.Sympatických 70%.

Lín (2019)

Hodně minimalistické,leč skvělě zahrané.Bohužel rybka z akvárka jde ke konci ven a za celou dobu to hlavní máte tak 15 minut na konci.Určité budování zde moc není,Jonathan sice v sobě tu duši na mladé sousto po milimetru odhaluje,ale to je vážně málo.Spletenec syn a matka totálně mimo a nevyužito,jakoby to nemělo oporu ani potom a tak si dvě postavičky k sobě najdou vcelku lehkou cestu,protože si není s kým hrát.Za tu neotřelost jsem byl rád,ale čekal jsem více.65%

Neznámý (2020)

Nebudu lhát, že jakmile byly závěrečný titulky, hned jsem přeskočil na začátek abych to nějak rozlousknul, ale na nic velkého jsem vlastně nepřišel. To je možná zároveň to dobré i špatné. Celou dobu sledujete počínaní detektiva Floriana. Už tohle je možná mnoho, protože stopáž je až moc velkorysá a příběh je místy prostě nudný. To, že Florian je takový exot má sice punc zajímavosti, ale zbytečně napíná trenky, až si člověk jakože má ty trenky posrat ,ale nějaký šok to fakt není. Když si přečtete obsah, tak až teprve z něho pochopíte pointu, která přímo řekne vše.,Jen  samotný film Vás nechá řešit nějaký dluhy a vrácení auta ,který Florian musí  vrátit., protože mu to řekl ručitel. Je to jen vata, která bohužel nikam nevede. Rozprava s cikánem je zase jiná káva a v tomhle film exceluje. To jak dopadne konec je až takový bizár, který Rumunsko do řad policejního řádu už má definitivní, takže asi tak. Film končí sice neotřele, ale na mě trochu utahaný střed kromě rozprav s cikánem nic extra nenabídl.

Maria (2019)

Tohle vyloženě sedlo. Dramatická drogová rodinou protknutá Filipínská odysea, kde prezident se s ničím nemaže a tak povolá pár čistek v řadách policie do služby do trochu ožehavého hávu, kdy mrtví padají jak hrušky, aniž by přišel na řadu pervitin. Dealerství konec a tak si posvítíme na ně. Je hrozně sympatický ,že herectví dětí je fakt parádní a úplně věrohodně paralizuje vcelku nemastný Filipínský život na okraji a na věc s problémem drog,který je vlastně jako to poslední. Někdy až soucítíte, že tohle není ani tak o tom se zbavit drog, ale vyloženě si najmout partu vrahů, který vyloženě cílí na slabší. Maria musí uživit rodinu a tak se spolčí s jedním policajtem, který defacto nabídne práci, která nemá východisko. Ať už závěrečná scéna přišla, že prostě je jasná, tak zase měla nečekaný konec. V tom dostal snímek větší hodnotu, než možná chtěl být. Pěkný je, že i diváka vlastně nechá rozhodnout co je správné a co ne a co je vyloženě přespříliš.90%