Pátek třináctého 9 (1993)

Tak konečně jsem se po šesti letech vrátil k "poslednímu" dílu,který mně chyběl do celkové skládačky.Ruku na srdce,ona ta série nějaký vývoj neměla moc žádný,ale z osmičky už přišla velká změna.Já jsem vždy pro změnu a tady jí dostal tedy ohromnou.Jason se uklidí do cesty a mutuje z těla na tělo.Skvělý nápad.Zdejší osazenstvo možná mele odpadem,ale asi chtějí vidět neustále pořád to stejný.Samozřejmě scénář je dost hrozný,ale snesitelný.Začátek začne a všechny prvky slasheru tu máme.Tak vo co go.Co musím pochválit je parádní gore efekty.Těch se tu za těch dílů nashromaždilo nejvíc,ještě když koukáte na unrated verzi.Úplný závěr zpětně dostal logiku,protože víme,že byly i další díl s Freddym a Jasonem.Herecky je to takové toporné,ale co chtít od hororu.Občas logika hadr,přesto do campu se podíváme a báchorka z vesmíru či síla dýky no problemo.Víc se doopravdy z toho vymáčknout moc nedalo.Na to zde byly další díly s Jasonem. Lepší průměr.

Smrtící ticho (2020)

Žádná hitparáda se nekonala,přitom tento typ filmů mám rád.Bohužel ani Nikolaj extra nebavil a jediný rozuzlení bylo dobrý.Ono co je nejhorší,když po třetím střihu už máte chybu ve filmu.Nejdřív máte tři pušky a vzápětí přinesete jen jednu:)Další je,že dostane tím vrhačem na levý hrudník,léčba minuta a další střih nese na tý stejný straně bágl.Shit.Střih celkově občas se motal a atmosféra,která měla mít největší váhu,byla jen slušná normálka.Občas doopravdy hrozný patlaliny ve scénáři,kdy děláte vše pro syna,pak bum a jen ok.Do toho policajtka kandidátka,otec hledá ztracenou dívku..Vše mě přišlo hodně do ztracena,spíše hodná výplň.D'Ardennen byl super a taky měl parádní rozuzlení.Jestli můžu doporučit,tak určitě tento snímek od režiséra.Zde je to hodně nevyužitý potenciál.55%

You Should Have Left (2020)

Většinou se nestrefím do hodnocení zdejších,ale musím souhlasit.Zpočátku ta pomalá nota vůbec nevadila,ale to by nesměl být vcelku scénář dost ohraný a s jedním tajemstvím je to sakra málo.Zvláštní film u kterého se dobře kouká na hlavní protagonisty,ale ve výsledku je to stejně putna jako celý film.Máme domek,tajemství a pár dveří ke štěstí.Nic víc zde prostě nemáte šanci objevit.Jedna opřená legenda,kdy posledních 20 minut zapne film směr turbo nemůže už dneska extra obstát.50%

Srdcová královna (2019)

Jedním slovem vynikající.Ač se jedná o drama,tak už od půlky filmu parádní napětí.To smekám klobouček,protože pořád čekáte,že to vyjde na povrch a ono stále nic.Myslel jsem si,že za hodinu bude konec jakmile dojde k první puse a ono to začlo ještě víc přitrvzovat.Doopravdy neodhadnutelný snímek,kterýmu možná vadí úplný závěr.Skvělá hudba a kamera.

Šéf je mrtvý (1973)

Al Lettieri se divím,že hrál tak málo,protože on vypadá jako správná mafiánská svině:) Příběh nijak nevybočuje extra do závratných výšin a divák dostane skvělého Anthony Quinna,což bohatě stačí.Láska je mocná čarodějka a od té doby zvedne film tempo a dva gangy jdou proti sobě.Jak říkám nemůžete čekat něco co by diváka znalého gangsterek mělo opotit čelo,ale dobře se na to kouká a to je hlavní.Pravda, ta předvídatelnosti občas bije do očí,začátek by chtěl malinko vylepšit a u některých postav by větší charakteristika nebyla na škodu,ale Ruby je jen jedna.75%

V síti (2020)

Náměť super,pro některý rodiny taky dobrý,ale zbytek je naprosto na nultým poledníku.Trochu ubrat na rádoby dokument teď a tady.Z celého eposu dostal prý jeden podmínku:)Takže jestli měl ukázat dokument sílu,tak jí po pár měsících ztratil,protože je to vlastně zbytečná věc.Není tu vůbec nic o rodinné složce.Vše je jen čumět na frajery jak chtějí mladiství holčiny.Jednou jsem se musel i zasmát.Jestli si někdo myslí,že Lidé.cz kvůli tomu něco udělají,tak jen smažou někomu profil a dalších deset je tam s jinou IP adresou.Do škol super,ale proč má mít tři verze,že do kina chodí jen 18 a výše?Hrozně bylo poznat,že jedna z holčin už má něco před kamerou,což nevynikalo tak dramaticky.Nejlepší na tom je osobní setkání a konec,jinak hrozně moc času na netu.Co nejvíc sere,že dělají jakoby jim psal úplně každý pedofil.Proč nevíme z těch 910 žádostí kdo byl kdo?Malinko dokument nadsazuje,ale ok.

La Línea: Policajti proti všem (2020) (seriál)

Na Netflixu ty drogy rádi a máme tu další dokument o drogách,tentokrát víc specializovanější k policejní práci či spíše jednoho města v La Línea.Určitě to není tak skvělý jako byl dokument DOPE taky od Netflixu,který ukazoval obě strany mince.Zde je to kromě jedný holky co pašuje a snad tři věty z druhý strany,kompletní znovuobjevení sil ve Španělsku proti drogovým mafiím.Určitě zajímavě pojatý dokument u Gilbraltalských vod,přeměny města a i toho starostu,který my tam vůbec nepasoval.Na co musím vědět,že vyhrál volby to fakt netuším.Jinak dobrý nadstandart.75%

Jsme, jací jsme - Right Here, Right Now #2 (2020) (epizoda)

Luca Guadagnino nebude doopravdy můj kamarád.Nevím proč tento režisér jede na vlně a má natočit Zjizvenou tvář,ale už z filmu Call Me by Your Name je vidět,že natočil to stejný,jen to mrsknul pro HBO na minisérii.Prostě se to vleče jako zmiňovaný film a basta fidli.Je to tak stejný,že plno zbytečných vatových scén,až Vám to leze z uších.Už teď vím,že to bude celé bez konce jak se sluší a patří do těchto artovějších vod.Zasazení fajn,ale tahle romantická teenegerská epopej o nic nedělání mě fakt neba.Určitě ne na osm dílů a zbytečných cca 8 hodin času.

Jsme, jací jsme - Right Here, Right Now #1 (2020) (epizoda)

Jestli se to mělo režijně odlišit či být tím až evropským nádechem sám netuším,protože koukat na týpka jak se poflakuje po kasárně a hned na první dobrou si najde "kámoše" a pak se zas poflakuje s hudbou v uších u mě nevyvolává vůbec nic.Grazer vypadá jako dobrý charakter,ale zbytek proč?Kouknu na druhý díl ještě a očekávám neočekávatelný:)Ta tlustější holka,je dcerou Martina Scorseseho.50%