Gentlemani (2019)

Čekal jsem velkolepou jízdu a spíš jsem si připadal jak na řetízkáči někde v Horní Dolní.Vůbec bych nebral v potaz,že Guy Ritchie má vynikající Podfu(c)k už 20 let za sebou,ale zde ta jiskra anglického trávníku měla slušný krtince.Ono spíše mě ten film tak vůbec nebral.Občas je to ukecaný neskutečně a kadencí pivního mistra musíte lok co lok hltat,jinak se ztratíte v přemíře hlavně vyprávění,které je tu sice skvěle udělaný,ale vesměs nepřinese úlevu.Co je nejhorší,že jsem se jednou zasmál a tím jsem končil.Hořký to nebylo a jen se drželo různých povah na každodenní situace ve světě.Akční to nebylo vůbec,kromě těch těžký běhů za mladejma,což trochu přípomínalo nejeden film.Takže celý film zachraňují skvělé postavy v podání všech herců,ale příběhově jsem se pomalu až nudil.Na to aby mě McCounaughey tahal za nos jak ty pěstírny má vošefovaný,tak postupem času už jsem byl rád,že druhá strana vyprávění má Hunnama a Hugh Granta,kterýmu už žádný nový film asi nepřiroste jako tenhle .Kromě různorodých postav a dobře napsaných postav,tu mám sucho v puse,ale konec byl fajn.70%

Nula nula nula (2020) (seriál)

Malinko jako na houpačce co se týče kvality.Nebudu si lhát,ale zbytečný vaty je zde ze začátku doopravdy dost a seriál jde na to trochu jinak,což je osvěžující aspekt,ale vyprávět tři příběhy do 8 dílů je málo a to je zde taky vidět.Nejlepší je epizoda s kartelem,která je nejvíc akčnější a má aspekty aspirovat i na druhou sérii mnohem dál jestli nějaká bude.Za to dva hlavní aktéři brácha a ségra proplouvají řadou náhod. Andrea Riseborough je zjevem Tilda Swinton,ale trochu chybí nějaký drajf,abych téhle postavě věřil samotný konec.Je to vlastně děsně nezajímavá postavička,která jen proplouvá děním a má být vévodkyní po zemřelém tatíkovy(díky bohu - Gabriel Byrne) a bratr,který trpí nemocí,neustále se kroutí a famózně přežije i nemožné,až pak....Celá tahle linka nabírá vatu a snaží se diváka strhnout a né vždycky se to zadaří. Senegal je jedna absolutně zbytečná epizoda,která celkovému ději lautr hovno dá a takhle bych mohl pokračovat.Je to hrozně jen na oko,zalepit něco,sem tam okořenit a čau.Jak jsem říkal,mexická sranda je nejlepší a italská je slabý odvar lepších seriálů,která je jen navíc.Když tak píšu,tak to vlastně vyzní,že seriál je spíše fiasko,ale nevím proč mě díl co díl stále více zajímal jak to celé dopadne.Tady totiž se osvědčilo vše,co už známe třeba s Gomorry. Kamera,hudba a pár herců udělají divy.K tomu nápad ukázat děj,pak hodit zpátečku a ukázat jak k tomu momentu došlo,než přišel střih.Taky díky tomu,že tenhle typ seriálů mě baví a bavit bude je 75% adekvátních k rozpoložení dílů na lepší a horší.

Nesmrtelný (2019)

Tak hlavně kdo psal ten obsah zde je nějak mimo,jak předchází?Vždyť navazuje a skvěle pokračuje linkou Cira.Je skvělý,že to vlastně můžete ignorovat nebo se dozvědět co ten Ciro je vlastně zač.V tomhle scénář jde na ruku hodně seriálovým fans,který mají Cira stejně nejradši jako já.Cameo Gennera je jen poctou seriálu a myslím,že celý film je tak situovaný,protože v něm nevidíte absolutně žádný rozdíl.Už v Gomoře byl Ciro jeden díl celý o něm v cizině a zde je v Rize.Opět skvělá hudba od Mokadelic a kamera.Je tu všechno kromě většího rozvětvení postav.Pro někoho to může být pěkná nuda,protože jako malej Ciro jste tu docela často a opět se motiv dost opakuje a může někomu připadat,že film se zbytečně natahuje,což je jeho největší slabina.Jinak Marco´D Amore má pořád stejný ksicht,všude brýle a pár slov a v tom je jeho síla charakteru,který prostě umí prodat neskutečně.85%

Vlastníci (2019)

I v pandemických časech člověk zabřehne do českých vod.Říkám,že tomu dám šanci,protože náměť mně byl blízký.Malinko jsem si vybavil film Dvanáct rozhněvaných mužů či jemu podobný,který utáhnou na jednom místě celý snímek.Zde bylo něco velmi dobré a něco absolutně zbytečné.Dějová linka Bernášků absolutně nechápu,prostřihy do místností taky ne a střed film se trochu blížil nudě a hlavně jsem to viděl spíš jak divadelní inscenaci,než film.Jinak postavičky byly dobrý a herci taky,tohle se prostě utáhnout dalo,ale opět zbytečné nádechy jako pauza,opět Bernáškovi nepřinesou nic moc.Mělo to být o síle herců a postav.Každý byl vykreslený trochu jinak,což je hrozně fajn.Bohužel kromě Davida Novotnýho,jsem se vůbec nesmál.Úplně moc komedie mně to nepřišlo,na to nějaká pointa,gag či náznak je tohle od Havelky moc málo.Říkám u mě vyhrál obsah vlastníků,protože u nás v paneláku přesně takovýhle vykukové jsou.Je to vlastně ze života a lidech.Bohužel jsem nedostal nic moc navíc co znám,přesto chvála v určitých aspektech.

Legenda jménem T-34 (2018)

Nebudu házet hrách kolem sebe a už vůbec srovnávat něco s Fury,když to ani nejde.Tohle je pěkná ruská pohádka o tanku T-34 v přehledném balení,že mě to kupodivu fakt bavilo.Hned první bitva je skvělá a myslím si,že hráči World of tanks budou jako doma.Zpomalovaček je tu tak akorát,dávají filmu svojí tvář.Ruská triková škola tohle používá už v každým druhým filmu v akčním pojetí a opět nemám problém.Pěkný přejezdy nad bojištěm jsou fakt super.Hercům věříte a fakt to byl Jozef Carda:).Samozřejmě zníčení tanků podléhá divným reálným základům a film je prostě jen na jedné straně,ale největší devizou je,že tu jsou dva velitelé proti sobě a tím film profituje měrou vrchovatou.Žádný debilní odbočky,který trvají třicet minut.Jasně ty lásky s koncetráku už jsou klišé,ale popravdě mě osobně to vůbec neiritovalo.Pěkně víte s kým máte tu čest a to jsou dva velité a jejich tanky.Herecky hlavně Klause Jägere v podání skvělého Vinzenz Kiefera na německé straně.Poslední bitva tlačila na pilu,ale všeho tak akorát.Vlastně by se dalo říci,že v tom nejlepším to akorát skončilo.Podotýkám,že tohle musíte brát dost jako pohádku,protože jsem neviděl ještě,aby obklíčení nepřátelé šli se koupat do rybníka,jak kdyby se vyhrála válka:)

Mizerové navždy (2020)

Stará dobrá dvojka konečně na scéně.Mizerové jednička,to je moje kultovka,kterou jsem sjížděl na VHS ještě nahranou z HBO.Pak přišla dvojka,kterou si vůbec nepamatuju a teďka po dlouhých letech tu přistála konečně trojka.Je vidět,že režiréské duo mělo rádo předchozí snímky a taky je to vidět na scénách,kdy si říkáte...Jóo tohle jsem přesně viděl v jedničce ten přejezd kamerou a "Bayovské"sluníčko nesmí chybět.Což je fajn osvěžení.Akční scény jsou místama ten správný oldies,kdy vidíte jak všichni jedou 10km/h,v předělu je padouch v dálce a na druhou kameru už je sundanej.Bohužel tu není nic moc památnýho a divák si tu nic moc legendárního nezapamatuje.Možná,když Marcus sejme brokovnicí na kilák pilota ve vrtulníku vzdušnou čarou,že ho sejmul do hlavy.Trochu nudnější začátek,kdy Marcus pořád trucuje,že si chce užívat důchodu,tak tu vesměs se aspoň vyplňuje akce na druhé straně barikády a hlavně to vše táhne Mike,ale to vlastně vždycky.Moc srandiček a gagů tu není,nezní to nějak trapně,ale mohlo se klidně přidat.Má to nádech,má to koule,občas je to přepálený a někdy pěkně po staru v Porsche a svítící Miami.Nostalgie zde hraje hodně.Příběh není bůhví co,trochu eso na čtyřku,ale doufám,že nevznikne,protože tady už je fakt konec a Martin Lawrence by to už určitě nehrál,ale známe to.70%

Díra (2019)

Tohle si možná nezaslouží jednu hvězdu,ale s tím koncem a poselstvím na 100%.Takže divák na první dobrou vidí film Kostka,která byla mimochodem o tři světelný roky lepší.Film se nesnaží extra vysvětlovat,ale stejně dá čuchnout.Tím pádem pak absolutně můžete vše poslat do kytek i s komunismem.Jste v nějaký díře a promlouvá k Vám postava s jeho nožem plus.Trimagasi jméno mé v podání Zorion Eguileora,který byl nejlepší.Trochu jsem tam viděl už zesnulého Bruno Ganze.Celou dobu jsem si myslel,že číslování pater je vždy od spoda nahorů.Zde je to naopak,takže patro 100 je dole.TVL.Máme tu kuchyň a speciální recepty kdy vždycky v nějakou dobu jede na platformě dlabanec pro lidi,který jsou uvězněni.Čekal jsem psychologickou depku,ale ta se vůbec nedostavila.Místo toho si prostě dáte šlofíka a jedním střihem jste v jiným patře.Tenhle amatérismus nevysvětlený je snad nejhorší zlo ve filmu.Prostě se někde probudíte a neptejte se proč.Pár postaviček a vraždy či spáchání sebevraždy.Takže jediný co tenhle snímek dokáže v tom hovně nabídnout jsou slušný gore prasečinky.Tím film chce etablovat nad obsahem jinak nevím proč to ukazovat.Pak prostě Goreng kápne božskou,že vlastně pojedem až do posledního patra a vyjedem nahoru.Poselství panna cotta mě bude budit ještě dlouho ze spánku.Za vším hledej holku,která asi nepotkala žádný patra,ale na to,že je několik měsíců bez jídla,tak vypadá parádně.WTF moment jak Brno.Tohle jsem měl v úvahu vypnout na první dobrou,ale říkám,však bude konec.HAHA...no ten byl....Takže celý tohle divadlo v sobě mělo skrývat,že ten nahoře má navíc než ty dole či střední vrstva lidí,myšlení či něčeho,co by nám režisér určitě rád objasnil.Je to pod slupkou neskutečný brak,který nemá vůbec scénář,protože je děravej jak moje proprděný slipy.Zvláštní je,že postava projde patrama,ale je to vesměs stejná písnička..Proč se o někom říká šneček,pak na stole má šneky a přenechá je jiným?Bláznivá vražedkyně co hledá svoje dítě,ale prošla všechny patra nejspíš?Náhoda je blbec a film to ukazuje měrou vrchovatou.Ačkoliv jsem to dodíval,mělo to našlápnuto na zajímavou podívanou,tak tomuhle majstrštyku jsem nepodlehnul.Neúcta k dívákům,ale evidentně se dost lidí baví u toho,že je to tak trochu jiný.Vztah lidí a stejný vztah ke žrádlu jako k světu je poselství,který co nejdřív navrhnu,protože tohle je mementum jak prase,který vážně nikdo neviděl,natož neznal:).Když se budu chtít bavit,tak si přeci pustím Kostku bez debilních keců a mudrců na dnešní civilizaci.25%

Lov (2020)

To byla zase krávovina.Film,který neví čím chce být a půlka tomu skočí na špek.Tohle mělo být tuctový béčko?Spíš je to příšerný áčko,kdy začátek vypadá na pohodovou podívanou.Námět je jednoduchý,bohužel vše je jednoduché až do morku kostí.Hlavní představitelka mě absolutně nebavila a jediný Gary stejně zařve.Vtípky?Příšerný,spíše žádný.Akce se sice rozjede,ale pak se jde plkat třeba o tom rozdílu zajíce s želvou.Tohle doprdele na tempu fakt nepřidá.Přichází nějaký vysvětlení,který je hrozný šajze,jen aby tu Hilary Swank měla co zahrát.Crystal byla vojačka,za tři minuty všechny oddělá v bunkru a pak se sere deset minut ve fightu právě s Hilary.Tyhle debilní momenty fakt nejsou kult či béčko.Příběh je led,který rozteče,takže vše zachraňuje tak gore efekt jedný hlavy mimo tělo,aby vzápětí někdo řekl,že teď ten digi vypnem.Nesmál jsem se,příběh vymyslí i šestiletý dítě,zpracování haprovalo,ale ještě se to dalo,pár odstřelů a zas Gary.Zbytečných 90minut.35%

Jumanji: Další level (2019)

Měl jsem chuť na nějaký to dobrodůžo spár dobrýma kecama a padl prst na Jumanji.No s The Rockem už první tažení bylo a vlastně to byl super odpočinkový filmek,který měl přesně tyhle ingredience.Další díl od stejného režiséra dávalo tušit,že film se natočí jako klasická dvojka,když měla úspěch jednička.A vlastně tomu tak je,jen nevím jestli je všeho více.Popravdě už to tak netáhlo jako v jedničce.Jasně Kevin Hart a The Rock to je pořád dvojka špičkujícíc fóry,ale nějak už v těch postavách to místama hapruje.Hlavně dimenzí změnit nadvakrát postavy ve filmu.To osobně považuju za nějvětší blbost a nevím čím to film mělo vylepšit.Digitální triky jedou,dobrodužství tu máme taky,ale nějak celá tahle hra už prostě přijde jako absolutně zbytečná a je vcelku jedno jak dopadne.Taky jak by mohla a fakt to nevytrhne trenky,že Milo zůstal na koni:) Záporák je zde pár minut a tak komplet závěrečná scéna není vůbec nic extra.Přesto dobrá oddechovka,když vymažate pekáč...né...když vymažete,že tohle stejný už jsem viděl.70%

Elita - Série 3 (2020) (série)

O jednu hvězdu z pěti musím ubrat.Dalo by se říci,že je vše při starém a všechno tak tomu napovídá,ale některý díly jsou neskutečně zrychlené.Hlavně co se týče lásek.Dvě nové postavy by nebyly špatný,jasně jsou spíše na rozvětvení příběhu někoho jiného,ale přeci Malick tu nehraje zrovna bláhově.Tam,kde Guzmán a Nadia v druhý sérii byly v 8 dílech na budování si dát první pusu,zde je to právě s Malickem za dva díly hotovo.Sice pak jeho příběh jde jinam,ale o těhle "maličkostech" to je celou třetí sérii,která popírá skoro vše ostatní.To,že některý ...no skoro všechny díly končí oblíbeným Cliffhangerem,aby hned v dalším dílu se začlo úplně někde jinde.Neříkám,že to nebylo i minule,ale zde jsem si toho až moc všímal.Jinak je vše při starém a stejně kvalitní jak už byl člověk zvyknutý.Jen se obávám,že u dalších sérií,prý mají být další dvě to spadne někam do typu Beverly Hills 90210,kdy už každý herec či heračka bude chodit s každým a na to se dají vždy další dvě tři nové postavy.Třetí sérka končila pěkně a tak nezbývá,než si zase počkat na čvrtou.