Incident (1967)

Parádní jednohubka,která začíná poflakováním dvouch kámošů co se napíjejí a chtěj někoho okrást.Skvěle film náznakem vybere pár charakterů,který si sice nejsou zas až tak moc rozličný,ale mají každý svůj díl na šachovnici,která vede do nočního metra.Herecký koncert hlavně Tony Musanteho.Dabing vůbec nevadil,hlavně u Martina Sheena byl ten smích ještě víc silnější než byl originál,kde určité scény nemá takový záchvaty.Ale jádro pudla se rozjelo v metru a pomalé terorizování cestujících,kteří nic nedělají,má doopravdy přesah několik let.Ono když se Vám tohle stane kdekoliv,jak se zachováte?Jen škoda,že konec nekončil tím,že všicky sedí a metro pokračuje dál.Nejlepší jsou ty silné řeči mezi postavama co ještě nejsou v metru a potom.To je absolutní koncert společnosti.90%

La noche del terror ciego (1972)

Španělští rytíři v sedle ve zpomalených záběrech.Nutno podotknout,že atmosféru to má vážně zajímavou a hudební motiv se snaží naladit hrobovou atmosféru,která vynikne,když je hudba stažena a jen koukáte kam to zas holka jde.Bohužel film je zbytečně zdlouhavý a vede lidi na těžkou stezku neusnout.Sice se ve filmu prolínánají nemrtví s části vyšetřování,kde policejní část je absolutní dno.Vlak co projíždí vesničkou je super a na konci dostane parádní dějovou smyčku.Hlouposti jsou i zde,občas figura,oheň který plápolá i mimo kameru.Jsou to sice prkotiše,ale ke snímku nedělají menší provizi v podobě jednoho gore efektu.Další díly asi obětovat nebudu,protože nečekám,že by byla větší změna.Masky s námětěm jsou perfektní o tom žádná.

Operace Crossbow (1965)

Když si pustíte film se Sophii Loren a holka je tam tak deset minut:) Jako špionážní drama kromě ukecanýho začátku to dostává i menší tempo.Jakmile se agenti dostanou právě do hotelu začíná konečně film.Co jsem vůbec nepochopil,proč jsou použité archivní záběry,když si film bohatě vystačí s tím co má a výbuchy jsou doopravdy skvěle povedené.Podstatné plus je němčina a menší napínavý faktor.75%

Ohrožení Britannicu (1974)

Některým filmům už bohužel stáří nedělá úplně dobře a právě tento napínavý kousek je toho důkazem.Bohužel film cestuje dvěma rovinama,kdy až ke konci se konečně usadí a probíhá už asi stokrát omýlaný červený či modrý drát?Herecky je to fajn a k tomu skvělý půdovní český dabing jen podtrhuje kvalitu.Bohužel člověk už ví,že tam pyrotechnici nejedou jen tak a že film prostě musí skončit dobře.Tím to napínavé ztrácí auru a půlka filmu trmácí na pětníku a snaží se zapojit i menší vyšetřovací službu,kde nám sekunduje Anthony Hopkins.Výsadek je trochu komediální,hlavně,když Vám jdou tři napomoc a dva se potopí(asi).Film vše přechází s naprostým klidem,jeden mrtvý pyrotechnik.No co,hlavní je,že Fallon je na palubě.Akční pojetí je bohužel jen zde a napínavá část je až na konci,která je sice excelentní,ale na celý film docela málo.Jo Roy Kinnear co měl bavit lidi,vlastně i pobavil tancem.Jinak opět protipól jako výsledek filmu.65%

#Žiju (2020)

Režisérský debutantský filmek,který vsadil vše na zombie horor,který je typicky korejský,takže se máte i zasmát a občas se podivovat.Jak už bylo vyřčeno,zombíci jsou zde snad nejlepší od dob Romera,který díky maskám jsou parádní.Postav minimum a hlavní představitel má být takový teen trouba,kterýho hraje Ah-in Yoo,kterého už jsem viděl ve filmu Beoning.Zde tedy to bylo malinko horší,ale snímek tomu dost napomáhal.Vlastně by jeden řekl,co je tak špatného na tomhle filmu?Inu,všeho se přejíte a pak je to vesměs pořád o tom samém,jak se dostat z bytu.Nápad s dronem je oživení,ale nic moc interakce nepřinese a spíše se jako divák začnete nudit.Chybí tomu nějaký větší rozmach,pocit toho,že je vše v háji.To bohužel pár televizních zpráv nedokáže moc provést ač se o to režisér snaží seč může.Atmoška ztrácí půdu pod nohama a nastartuje až ke konci,kdy jste v menším akčním módu,že někam utečete,ale nevíte kam.Konec byl vlastně menší happy end,že jsou i další "samotáři".Za tři hvězdy jako dobrý,ale prdel se Vám nepřetrhne.

Sociální dilema (2020)

Vytřískat se z toho moc nedalo,ale je pravda,že nejvíc informací máte z Facebooku.Vůbec mně nevadil hraný projev a slušně etabloval k rozhovorům.Tam sice byla mírná sonda toho jednoho co mluví,což byl značný mínus.Možná tam vzádu bylo jasný,že někteří snad musí malinko mlčet a nesmí moc informací navíc říct,jen,že je vše byznys.Pravda o mládeži to celé není,ale tam se právě chytí další potenciální hráči,že z Vás vyberou prachy.Popravdě ten systém je přímo bravůrní o tom žádná.

Tunel (2019)

Slušná divočina v tunelu,která lechce přihodí pod kotel od půlky filmu.Efekt kouře parádní a tunel už sám o sobě má něco do sebe.Viděl už myslím z Korejský produkce naprosto stejný film a zde tomu nebylo jinak.Hrdina byl jasně daný a ani jeden divák nemohl pochybovat,že by snad zemřel.Norové trochu tradicí USA,což malinko drásalo katastrofický věci,ale v žánru standart.Uměle vyvolaný dojatý věci už lezou krkem,ale dejme tomu.Lærdalský tunel to sice nebyl,přesto věřit kamerovému systému v tunelu,který není a ještě v Norsku,kde technologie jsou na parádní úrovni,je těžce stravitelný kolaps.Přitom to opět šlo natočit i pro neznalé jednoduše,že prostě kamery přestanou fungovat,tak jako nefungují mobily.Někdy se divím těm tvůrcům proč nezapojí víc hlavu a místo toho hledají pecky,že holka projde tunelem třikrát sem a tam a je jak nová.Při vypnutí mozkových závitů 70%.

Uspávač (2017)

Začátek je dobrá ujetina,která leckomu zvedne kufr.Zde to není samoúčelné což se posléze divák dozví,když tomu dá ještě šanci.Vieja je takový podivín,který chodí ve stejných hadrech,tátu má v nemocnici a jako job občas uspí či zakope v lese nějakýho toho domácího mazlíčka.Do toho potká jednu sestru a občas si jdou užít sex se škrcením.Řeklo by se,že je to docela prázdný film,ve kterým baví hlavní představitel.Jelikož tu ještě hraje jeden mechanik,který chce zapadnout mezi finskou smetánku proti negrům,tak má ve filmu docela dost minut na to,aby ho divák vnímal.Aspoň se na konci nezapomene na menší vysvětlení a odplatu.Nějaký vnitro či hloubku film má,ale je to vystříbený kus jezera,který Vás musí na první dobrou aspoň uchvátit,jinak nemáte šanci.75%

VHSRip: Lesk, bída, pirátův syn a jeho video (2013)

Zde nemůžete hodnotit obsah,ale nostalgickou notu.Je to rok snad,co jsem vyházel přes sto kazet.Den co den chodil do videopůjčovny a živil je:)Pěkně kartičku máte?Pak byl výběr,že člověk nevěděl co si vybrat.Pak i vycházel magazín s novinkama,postupně i na DVD.Hlavně kdo by neznal korálky a 18+.Jo jako malej jsem tam jednou musel očíhnout holky:)Nejhorší bylo to vracet do určitý hodiny,protože to šlo hned pak pro dalšího a videopůjčovna neměla tolik kopií.Super doba.

Temné vody (2005)

Ze začátku to mělo pěknou atmosféru až jsem si říkal,že to bude pořádná duchařina s vodou,že ke konci si sednu na zadek.No jelikož jsem ležel,tak to byla vše jinak.Kamera s šedým filtrem pochmurného města byla vynikající a Jenn taky super.Vždycky mě potěší role John C. Reillyho.Tempo vražedně pomalé,ale někde tam vzadu čekáte,že teď to vypukne.A to je chyba celého filmu.Nevypukne absolutně nic.Nasadí se pomalá sonda do jednoho stropu,kde to docela protejká a historku o dívce,kde zjistíte,že rodiče to ani moc nebyly.Scénář je neskutečně plochej a nevím jak vypadal origo,ale asi moc super taky nebyl.Vcelku hrozně dlouhý film,který se snaží budovat napětí,jít na to psychologickou průrvou matky,která toho má tak akorát dost.Panelák super,recepční fajn,ale co s tím vším.Pak zjistíte že je to všechno absolutně zbytečný a konec tomu natrhne prdel ještě víc.O postavách se dozvíte na drama hrozně málo.Hororových prvků je málo.Má to svůj dech,ale nesmíte se moc nadechnout pod vodou.55%