Heavy Trip (2018)

A nakonec se na ten festival přeci dostanou.Překvapivě jeden zvrat, severský humor, který úplně nesednul,metal ok,ale postupem filmu to nějak ztrácelo šťávu, kromě toho posledního vystoupení.Road trip komedie ke konci,kde se dalo uhrát víc věcí, než Vikingové.Ale pusa nakonec přišla.

Oko za oko (2015)

Prostě někam k průměru.Je to hodně pomalé,bez výrazných scén s hot Rosamundou, která prostě prodává filmu její tělo.Režisér bohužel točí až moc viditelný TV film, který se natahuje neúměrně k celku,kde nějakým zvláštním tempem si jednou luskneme prstem a zjistíme, že druhá strana je na tom ještě hůř.Bohužel suchej konec nevyzní důrazně a film končí jen štekem, že s ním už chodit nebudu.50%

Vítěz (2023) (seriál)

Chvilku lepší, chvilku horší. Slovenskému originálu jsem místama vůbec nerozuměl, tak tam hodil český dabing a překvapivě dobré. Hajdu skvělý a pak taková vcelku klasika v docela zajímavém námětu, který už bohužel postrádá lepší provedení či vůbec zajímavý dějový linky. Ty tu jsou tak platonicky rozházené a už nejsou vtipné. Nevím kam Hřebejk chtěl skákat, ale jediný Hajdu vlastně má napsaný dialogy v trochu humoristickém a ostatní je trochu vata. Celkově se to pak opírá dost o celistvost rodinného zázemí. Poslední díl o LGBT je opět tak na krev narvanej, že už to není ani normální. Člověk se pousměje, seriál dokouká, ale na nějaký další podívání to vesměs moc není. Díky krátké stopáži to zase uběhne vcelku rychle.

Rodina Stallonových (2023) (pořad)

Po třech dílech těžko soudit,ale proč se nepodívat na Sly rodinku, hlavně jeho dcery.Je to typicka realita show z řad MTV, která rychle uběhne.Samozřejmě i od Sly je tam něco navíc, než poznáte z jeho filmů.Třeba ,že nestřílí jak Rambo,jeho kamarád je Lundgren a Al Apacino se taky zastaví na pokec.Jeho brácha sbírá všechno s jeho tématikou.Vlastně je toho kupodivu dost.Tak nakonec po 8 dílech se motivy opakují a o holkách už víte maximum a už to moc nebaví.Rodina je základ, poslední díl hutná nostalgie.75%

Poker Face - Ruka mrtvého muže (2023) (epizoda)

Konečně jsem se k tomu dokopal a neudělal jsem vůbec špatně,ba naopak.Pilot to rozjel znamenitě.Příběh zajimavej,kdy to krásně doklapne a jedeme hned na druhý díl, který mohl klidně trumfnout i tento díl,jen my tam občas něco haprovalo. Herecky fajn,změny prostředí,jen ta nahaněčka deset dílů bude možná u nějakého dílu trochu slabší.Uvidíme

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Slabší tři hvězdy.Je to o prsa lepší než dvojka, která byla tragická a tak jsem šel pro milost a čekal od třetího dílu špičku ledovce a spíš roztál sníh nebo došlo víno z Itálie jinou stranou.Fuqua se vykašlal na akci,vzal někoho za kameru,napsal tuctový scénář,kdy linka s Dakotkou byla vesměs výplň.Rejža vsadil na místo, mafiány a drama s pitím čaje.Denzel už handikupuje a tak je znát, že na kameře by to nevypadalo dobře a tak radši když už zabíjí ke konci tak to divák moc neuvidí.Film spíš evokuje italský seriál z mafiánského prostředí,jen má konec, který dejme tomu,ale pak to zapadlo do kouta.Prostě je to drama,kdy hodně koukáte na jednu vesnici u Sicílie,kde vládne mafie.Je to nejspíš zázrak jak nám chce ukázat Fuqua a tak uděláme hezký záběry, proložíme to něčím a já to natočím komorněji.Pravda je, že aspoň nemusím vidět to příšerný CGI efekty, ač ten digitální oheň mě rozpaluje doteď.Je to usedlé,na to jít do kina tak usnu,na domácí pohodu to vlastně stačí,ale je to prostě průměr a už doufám, že další "ekvalizéry" nehrozí.Jednička byla strop.Kdo by to byl čekal, že u ní skončí a další už nemusí vidět 😔55%

V deltě (2022)

Pustil hlavně kvůli tomu, že tam hraje A.Borghi.V tomhle se to rozhodně vyplatilo, protože opět si to herecky dával pěkně.Dobrá atmoška a nějaký ten kamerový dýchánek nad vodou.Jinak tu jsou ty rádoby zlý a ty rádoby hodný,kdy se to pak ty misky vah nějak dostávají na střed a vznikne konflikt,kde budou i lidi umírat.65%

Gran Turismo (2023)

Vlastně jsem od toho vůbec nic velkého nečekal. Už trailer mě vůbec nenamlsal, hlavní hrdina my přišel jako prkno bez charisma a výsledek? No nebejt fanoušek GT, tak nevím nevím. Srdcovka Gran Turismo 2 na PS1 zůstane. Znal jsem jejich Academii a tak jsem čekal, jak si poradí Blomkamp včele se Sony na filmové plátno. Na rovinu je to hrozně dlouhý. Paradoxně Neil určité pasáže přeskočí a některé zase jim dá více prostoru. S romantikou si poradil skvěle. Je tady holka a ta bude moje. Jestli pět minut spolu, tak úctihodné. Casting vlastně i šel. Harbour, Bloom...Jasně člověk by rád viděl i Kretschmanna více, ale co. Bohužel jakmile přijde na fakta či reál, tak se začíná v tomhle dost ztrácet. Jasně, GT není taky úplně real hra, kde se bourá a karoserie drží jak nová. Nehody skoro nejsou a když už dvě, tak jedna je tak debilní, že tohle si čeští kluci na efektech mohli odpustit. Ano, tady česká ruka je. Proto je dobré někdy si ty závěrečný titulky dát, protože plno věcí nesedí. Máte tu pár záběrů z Hungaroringu a přitom máte být na Le Mans ve Francii. Prostě člověk co zná ty tratě a auta to prostě není dobré. Příběh je jako ten skutečný, ale vlastně mu nikdo moc nevěří, protože je udělaný jen pro film s klasickou dramatickou fiktivní složkou. Některé záběry kamery okej, jen je nesmíš vidět desetkrát za film. Zvuk parádní a pěkně napumpuje krev do žil. Příběh je červená knihovna a šablonovitá jak stehno. Moc digitálních efektů na zamaskování skutečnosti je bohužel poznat hrozně moc. Zbytečně to kazí zážitek a těch jevů, že maršálové kolem trati jsou jako kde. Kluk přeskočí z jednoho auta během jednoho večera a už jede podle filmu Le Mans24. Opět zbytečně extrémní skok a přitom na to čas byl. Proto ve výsledku je nejlepší paradoxně část ze začátku. Pak je to hrozně na jedno brdo jako závody ve skutečnosti, jen v tom rozdíly, že zde nemáte konkurenta. Sice se film snaží udělat z jednoho týmu, ale je to tak ploché, že je to hrůza. Proto zde chybí ta magie. Není zde cítit ten jezdec, že v tom jedete. Nějaký moment překvapení, kromě té hrozné bouračky, že které se dostanete během asi jednoho dne. Já vím, že tohle nemá být reální doslovný život nějakého pařmena, ale myslel jsem si, že Sony a Polyphony Digital budou víc ukazovat i sílu značky jejich samotné. Tak aspoň, že ten legendární zvuk při startu je slyšet. Bohužel je to taková až moc dětská hra s pár, no fakt asi jen pár pěkných záběrů do docela přehnaných 134 minut. Je jasný, že NFS co byl příšerný brak, je tohle ještě křištál. Ale vcelku i nudnej a lehce propršenej.

Jižní hlídka (2021)

Tenhle režisérský debut bohužel není ničím zajímavý. O prodeji Opia tu padne jedna věta,ke konci filmu vylézají nějaký informace na povrch,ale se mnou to vůbec nehlo.Hlavni postava dobře zahraná,ale bohužel nějak vše je takový zbytečný. Námět jsem si myslel, že bude dobrý, ale film byl vážně špatný.Hudba měla dovolenou, zbytečná love story a tak se hledá viník ve slabé dramatické činnosti,kdy moc činy nevidíte.Dodíváno to ano,ale to je možná ještě horší, když zjistíte, že někdo se pomstí a pak jeden uteče na trochu toho farmaření.

Wrestleři (2023) (seriál)

Tak jako fanoušek tohoto sportu či divadla, je jedno jak to člověk nazve, spíš bych řekl, nekonečný seriál to sedí asi nejvíce jsem si řekl, dám si dva díly a uvidím a já to za celou noc dal komplet. Musím ocenit smysl pro detail. Whiteley si dal fakt záležet. Je vidět, že umí s časovým střihem a rychlým prostřihem na danou scénu. Zpomalovačky v douškách stačí přesně tak akorát. Vše tu jede na dokument parádně. Někdo se dozví pár informací, který určitě nezná a pozná život místních wrestlerů, který to dělají, protože je to droga nebo holt nic jiného moc neumí. Je tam hodně i spolumajitel Matt Jones, který trpí nemocí a vypadá jak Aj Styles:) A samozřejmě velký Al Snow, který tuhle indie show drží při životě a na jeho životě zde taky dojde. Je to prostě ta stará škola, kmet, který si nerad chce něco říkat. Dokument nahodí i nějaký ty WWF, AEW záběry i poslední zápas Ric Flaira. Je tu prostě dost všeho. Nevím co nezaujatý fanoušek, ale já se bavil.