Gangy z Birminghamu - Černé úterý (2019) (epizoda)

Parádní start,protože u 4 sérky jsem se popravdě už i nudil a doufám,že Tom to znova nakopne až doprdele.Burza je ve sračkách,potomek,bráchové,kůň mrtvej,synátor se mnou nemluví a rada u obdélnikového stolu.Nějak tradičně je zde více hudby,ale poetika a záběry jsou opět na místě.Teďka už jen zbývá to opět nepodělat.85%

6 underground: Tajné operace (2019)

Parádní výplach z kalby.Michael prostě natočí vše,jen to musí být cool.Aspoň on sám si to myslí a já mu věřím.Ego jak prase,ale to už víme.Filmů už viděl nespočet a říct o něm,že je špatný režisér,tak spíš podotknu špatný divák.Samozřejmě učebnicový to rozhodně není a o partičce,která má přes dvě hodiny času se dostat pod kůži,se Vám prostě nedostane.Ano velká chyba.Druhá chyba drhne v hektickém střihu,že z toho bolí škeble.Třetí chyba je,že když už mám vrtulník,tak sto záběrů bude právě odsud a vyzkouším všechny kamerový záběry až je to Underground.Popravdě je to fakt nepřehledný,ale já se i bavil.O to nejspíš šlo.Honička vše v drfitu a hned první výbuch a hned chyba,kdy výbuch vybouchne dřív,než narazí auto.Tedy zrovna Bay,že by tohle neviděl?:)To je právě ono.Příběh je vesměs druhý,protože to utáhne Ryan Reynolds,proto ho hraje.Nejvíc bavila postava Manuel Garcia-Rulfo a právě Ryana,který se špičkují celý snímek.Sice moc gagů a vtípků není,ale je to vesměs osvěžení.Některé záběry si člověk vychutná,protože Mišánek se nebojí digitálně trumfnout vše a tak lítá doopravdy vše.Hlavně lidi jsou na miliony způsobů pod hrobem a tím celá akce,která postrádá logiku,aby vzápětí vybrala i nápad s magnetickou vlnou.Snímek by chtěl hrozně učesat a dát do pohody a nenechat ho jak rozdělaný tatarák na talíři bez ingrediencí.Chybí tomu půvab,na druhou stranu když si na to divák zvykne,tak se vlastně i v pohodě probojuje až do konce na jachtu.Těch momentů co vrtá hlavou je nespočet,ale proč se tím tížit,když stačí parkour,drifty,výbuchy a člověk si chce vypnout mozek.

Ad Astra (2019)

Ty dvě hvězdy je možná ještě moc.Tak banální příběh z vesmíru jsem dlouho neviděl.Roy v podání Brada Pitta je to jediné s vizuálem co navnadí,ale po 30 minutách klidně můžete jít spát.Staří matadoři jako T.L. Jones a D. Sutherland spíš uvádí film pro pamětníky,který snímku nedají absolutně nic.Dvě tři akční scénky jsou opět z kapitoly WTF.Ta honička z vozidlem,kdy najednou někdo zaútočí to se směju ještě doteď.Pak fight s gorilou a už jsem si myslel,že sleduji spíše parodii 2001: Vesmírná prda.Ty kecy co promlouvají od Roye ke konci už nedávají stejně snímku ani to málo,přesto jsou ještě menším hybatelem,aby konečně syn našel svého tátu.Tak prostý to celé je,přitom se snímek snaží těžit,že je tuhej:)Nějaká anténa a tajemství?Kdeže.Prostě se ztratil taťka,který ještě v debilnějším pojetí se odpojí ve vesmíru a letí nejspíš na hamburgera,protože konečně za ty léta uviděl syna:)Dvě hodiny silného odvaru doopravdy vytrhává chvilkama sám Brad Pitt a vcelku chillout zóny s hezkým interiérem,ale samotný příběh je vážně katastrofa,protože filozoficky nad smyslem tíhy břemene sobě vlastní,je tento filmek triválnější než přesvědčení.35%

Pod černou vlajkou - Série 3 (2016) (série)

Musím být kritický,ale rošáda mezi dobrý a nudným dílem je tu fifty fifty,tak mu nedám určitě plný počet.Ze skvěle rozjeté dvojky,nasadila trojka jinou tvář a nechala nás ukecat na všem.Dialogy jsou místama neskutečně nudné a nevedou nikam,než jen odrazit pár minut a nechat plachty vlát.Bohužel někdo hodil pořádnou kotvu a bitva s Británií je vcelku nezajímavá až to bolí.Ženský charaktery jsou opět na bodě mrazu a opět to celé zachraňuje to další.Eleanor Guthrie a Max už jsou na mrtvém bodě,to víme.Naopak super je Blackbeard,který má tak málo místa,že je tomu neskutečná škoda,ale baví na tom kousku co zahraje,Hornigold se dostává do formy a Flint se Silverem utváří obraz seriálu spolu s Charlesem Vanem,který víme jak dopadne.Takže to hlavní je tu pořád a je to skvělé,bitev je málo,ale pořád jsou lepší.Intriky už nejsou bohužel zajímavé a seriál si nosí spíše náhrdelník ukecaný s bohužel nezajímavou zápletkou,která místama silně drhla o dno.Jsou tu pětkový díly a taky někde na dvojkovým skóre,které bohužel neustále zapřičuňují ženské charaktery,který tvůrci neumějí prodat a vymyšlí různé scénáře,který piráta moc nezajímají.Doufám,že čtyřka chytne kormidlo pořádně i bez velké opory seriálu(né tak docela),ale bojím se,že chtě nechtě zápletka bude muset pokračovat a nakonec to vypukne vše ve vítěžství,který si konec seriálu zaslouží.

Lovec - Série 1 (2018) (série)

Il Cacciatore zprvu trápí to,že nám chce ukázat jednu postavu tak vehementně,že se v tom sama utopí.Ačkoliv to má být právě ta postava,která má hýbat snímkem,tak tvůrci ve 12 dílech nešetří střídmostí a ukazují a opakují se dokola stejné motivy,které už divák minulý a jiný díl viděl.Celá flashback epizoda je absolutně zbytečná a iritující a nepomáhá vůbec se dostat pod kůži hlavního hrdiny Saverio Barone.Je sice hezké,že se nějak dozvíme asi jednu informaci,ale emocím neprospěje.Druhá stinná stránka je,že někdy je tu postav jen tak lážo plážo předloženo,že tenhle zabil deset lidí a je odsouzen na doživotí.Chápu,že nemá cenu ukazovat celou Cosu Nostru,ale postaviček je tu více než dost a kromě hlavního hrdiny je Vám i ten Leoluca Bagarella ukradený.Surovost seriál nemá žádný a jde na to komornějším politickým směrem,kde je hlavně rodina a sem tam nějaká střela a hodně mluvení o tom,někoho konečně zatknout.Což je sice více na reálnejším podkladě,přesto je to někdy až moc zdlouhavé.Tohle se nese celou sérii a musím říct,že mě to přestávalo čím dál více bavit,kromě posledního dílu,který se vykecal k tomu,že by druhá série nemusela být špatná,ale když vezmu kolik postav zůstalo,tak jestli počítají opět s 12 dílnou porcí,tak se bude klučina hledat sakra dlouho a nevím jestli někoho bude bavit absolutně to samé.70%

Kurýr expres (2010)

Příjemný překvapení,kdy člověk leží a přepíná bednu a na Filmboxu poprvé dokouká celý film:)Mně se líbí,že to má doopravdy spád a neustále se něco děje,že člověk ani neví,že už je konec.Ta berlička s mobilním telefonem je vlastně tah k akci,kdy se hned někam opět jede a zase se mění podmínky,vyjednávání a takhle pořád dokola někam musíte.Herecky nemám výhrady a Michaël Youn bavil i s dobrým českým dabingem.Možná je to pro někoho kopie,u mě je důležitý se u tohohle typu filmu nenudit a bavit a to kupodivu splňoval s pár výhradama.75%

Stíny - Série 3 (2019) (série)

Nevím proč jsem čekal ještě jeden díl navíc.Musím říci,že poslední díl je famózní nářez,samozřejmě ta linka s Relu je rozvětvená,ale celá scéna ve Španělsku a pak na lodi je vážně koncert.Takhle se buduje napětí v dialogách.Popravdě celý ten seriál zakotvil možná do pasivních vod,trojka asi není lepší než druhá série,ale zde je přímo kadence humorných hlášek či spíše kameňáků,že by se za to nemusel stydět ani sám Kameňák.Trojka vsadila prostě na dvě vedlejší postavy a to jenom dobře,protože vyšinutej Emilian je skvělý a celá ta dějová linka sedne parádně.Možná je zbytečná vata okolo nějaký etud jako Magdy,která moc nikam nevede,ale trumf je zde jasný.Na každý díl snad padne tak šest scének,který jsou většinou na 10 minut,což tenhle seriál dělá rozdílovým.Na divoké střihy můžete zapomenout,zde se jede na evropském standartu,ba co víc,až za hranicí možná únosnosti,ale tohle pomalu nic neříkání či vykecávání má sílu.90%

Stíny - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Přeskočím pilot,který se táhnul jak med,kdy hned druhý díl naskočil do parádní rovnováhy se skvělým humorem,kterýmu dodává překvapivě český dabing,protože to je slast občas na ty kameňáky se neusmát jako co je v pomerančích uvnitř?Vitamin C?!Hutnější hudební podkres,občas zkrátit zbytečné delší stopáže,který jen natahují zbytečně progres seriálu,ale uvidíme dál.90%

Pokoj (2019)

První půlka super,pak druhá začíná překvapovat až moc,až se z toho stane překombinovaná slátanina se zajímavým námětěm,který nevystřelí z kalhot ani závěrečný těhotenský test.Herecký emoce hlavně u Olgy jsou stále nad její síly,ale to je můj problém.Nakonec ten zajímavý pokojíček je slušná mysteriózní hříčka s děckem,který roste a konec.Na druhou stranu,když mohl mít člověk co pokoj dal,tak by příběh vypadal fakt jinak,protože zde divák nesmí zapojit všechny mozkové závity,který rafinovaně Volckman přehodí na jednoho psychouše,že takhle rodinko ne.65%

Irčan (2019)

Mírné zklamání,protože jsem se těšil hrozně moc.Nejhorší u mě nebyla stopáž,ale vcelku nezajímavost hlavního aktéra jako vyprávění Franka Sheerana.Vcelku tuctový příběh,který ničím nepřesvědčí a v půlce Scorsese stojí na pětníku a čeká,že to De Niro uhraje.Což sice uhraje,ale Al Pacino jako Hoffa byl bezkonkureční a musím říct,že díky němu jsem si ten film nakonec užil.Jestli to měla být nějaká pocta starším filmovým kouskům co Martin natočil,tak tady zapomněl na tempo a gradaci určitých scén,kdy zbytečně rozjímal.Nejlepší je ke konci,jak Frank jede za Hoffou na domluvenou schůzku,která nedopadne jak má.Musím říct,že 20 minut ultimátního mafiánského porna.Bohužel v tom zbytku je to tak hrozně cítit,že konzistence se neskutečně vytratí.První hodina je klasická vyprávěčská gangsterka se vším co k tomu patří,jen tedy vedlejší postavy jsou jen na cáru papíru,který se musí jen mihnout do záběru.Základní kostra je sice fajn,ale opět mementum si krade se vším co je,Al Pacino.Ten chlap sebere každou sekundu i De Niru a jeho postava je zajímavějšího než samotný Sheeran s Russellem dohromady,který sice je zajímavý,že je jen tichošlápek,ale rozhodne skoro o všem což Scorsese vsází na Pesciho v jiném měřítku,než ho kdo znal v Mafiánech.V tom je ta největší potíž.Kromě skvělých momentů a herců,tahle story o tom jak zůstat nakonec sám není vyjímečná a to jsem tedy očekával měrou vrchovatou.Slabší čtyři.75%