Torrente V: Misión Eurovegas (2014)

Co jsem čekal,to se naplnilo.Liché díly jsou prostě špatný a pětka není vyjímkou.Segura zapne plyn na konci a nahodí na plac Baldwina,který má docela i time před kamerou.Bohužel chyběl humor,dvakrát se tak zasmál a to bylo vše.Konec díky trikům nahodil i akční vložku a celkově posledních 15 minut bylo fajn a klidně se mohlo rovnou začít tady,než vymýšlet loupež.Motivy jsou už za zenitem a Segura se svým Atleticem poukazuje občas na denní chvilky španělů co je vše sere.Euro,černoch...Nic nového pod sluncem,spíše pod mrakem.Čtyřka bude nepřekonatelná.40%

Nemilovaní (2017)

Vytknout by se dalo mnohé a určitě jsou v tomhle ranku i lepší snímky,ale dva manželé,který předvádí naturální hypnózu do rozvedené rodiny a syna,který už to dál nedokáže snášet a uteče,začíná pro mnohé překvapení v podobě vykreslení dvou manželů,který má každý vlastního milence či milenku.Zde je to rozpol proč zrovna teď a za jakou cenu.Snímek dostává tu druhořadou stránku,že je dooopravdy realistický a herci na kousku předvádí koncert dvouch naštvaných lidí.Bohužel nějaký přesah do nitra či nějaký tabu,že tohle může postihnout i Vás jsem tak emocionálně nedostal.Snímek to předhodí a nechá diváka se dívat,jak jeden pomáhá,druhá je naštvaná,ale oba se vychrápou s milencema a mise syn opět začne.Kamera je skvělá,to artový bych zde klidně použil,ale konec pěkně i nepěkně veme všem divákům vítr z plachet.Najednou konec a jděte nad tím přemýšlet jestli vše za tohle stálo a proč nad prodejem bytu a nezájmem k vlastnímu synu má mít rodič povinnost.Podotýkám,že nepíšu přes mobilní aplikaci,nedej bože sociální síť VK,.:)85%

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

Popravdě nejhorší série.Příběh se neustále snaží přijít s něčím echt,ale je to jen paběrkování a politikaření ve vybledném schématu,kdy čtyři díly kromě technické stránky nepřinesou absolutně vůbec nic.Příběh si vezme na své břímě postavičky,které absolutně nedokáže prodat.Více se Shelbyovic dostáváme pod mozkovou kůru,ale koho zajímá neustále Arthur jako ten hejsek,co je ten blázen,ale jeho poloha už nevede moc nikam,přesto diváka dokáže bavit.Fašistická strana dostává nové obzory a poslední dva díly jsou konečně to,co jsem chtěl vidět.Je zde hudba,kamera a vše se rozjíždí jak za starých časů s Alfie na křesle jak zabíjí racky je prostě koncert.Hlavní herci opět dostávají vše co už člověk divák viděl a popravdě mně to přijde už jen natahovaná,kdy nás čekají minimálně další dvě série.65%

1917 (2019)

Musím říct,že na ty "Oscarovky" moc štěstí nemám.Už vlastně nechci ani hodnotit film,že dostal nějaký ceny,jediný kdo jí dostal poprávem je skladatel Thomas Newman,který prostě umí,což už dokázal v mnoha filmech.Hudba doopravdy super a díky tomu jak je film natočen jí dostává neustále do uších divák a má navodit pocit jsem přímo tam.Kamera už bohužel není nic nového pod sluncem,ale někdo na špek skočí a někdo to bere,že jsem natočil to trochu jinak.Musím říct,že prvních 30 minut je to lahůdka,protože to má neskutečné napětí,že divák jen čeká,kdy někdo vybafne.Bohužel to je tak úplně vše ze snímku,který by byl hoden se dostat na lehký průměr.Epický příběh?Se směju ještě teď.George MacKay zahrál standart,vlastně až překvapivě vypadal tak nějak anglicky reálný,že jsem s ním i vydržel,ale ke konci už musel i já protáčet absolutně zhovadilé věci,který Mendes servíroval.Ano i tento pán se nebojí díky tomu epickýmu příběhu,který by se napsal na jednu A4 udělat z toho příšerný záběry a hovadiny,který film rozkládá pěkně do bahna.Digitální triky jsou příšerný,kdy ještě v kamerovým předělu to člověk vezme,bohužel je jedno kde se snímek točil,pořád díky těmto trikům pak ztratí film na autentičnosti a to si myslím Mendes chtěl i nechtěl točit.On vlastně neví ani jak ty dvě hodiny zaplnit od půlky filmu.Ten pád letadla na pětníku mě děsí ještě teď.Tři minuty a vedle máte celou rotu,která čeká až někdo objede strom.Okolo této scény před a po to vše začíná.To Vám ty digitální krysy ještě nevadí.Příběh se vůbec nevyjadřuje a jakmile Schofield se dostane do vesnice...Radši nemluvím.Opět film přestane chápat sám sebe a Mendes nám ukáže,že kluk německý se nestrefí do vojáka před ním ani kdyby střílel raketometem.Pak je tu už klišé všech klišé holka s dítětem a plky na pětníku,který opět ten epický příběh neposunou ani za prdel nikam.Opět to katastrofický běhání,kde to stojí jen o úhlu kamery.Vše je tím až kravsky podříženo,že ty poběžíš takhle,protože takhle bude záběr.Pak až konečně kluk donese zprávu tak se prostě skončí,najde bratra od Blake a ještě si člověk stihne sednout pod strom a konec.Rozepsal jsem se úplně zbytečně,přesně jako film samotný.55%

Oko za oko (2019)

Paco Plaza to je ten týpek co má za sebou u nás už známou sérii REC a teďka díky Netflixu tu máme další jeho snímek s jasnou výhrou v zádech a to je Luis Tosar.Ten chlap je neskutečný válec a charisma může dávat po kilech.Film má skvělý náměť a pomalejší tempo,které opravdu pomalu plyne,ale graduje.To je ten rozdíl než u stovky filmů,že prostě není nudný,ale musíte mu dát čas.To zakomponování dějových nuancí a překvapení má potenciál být ještě lepší,přesto tohle stačí.Antonio co vypadá jak jeden politik od jednoho našeho prezidenta s křivou hubou dostává od Maria medicínu v podobě drog a rozehrává se slušná pálka až to všechno praksne a proč to vše vlastně dělá.Vykonstruovaný je to parádně a vůbec celkově to má pěkný feeling,kde není ani moc mozkových lapsů,ale jeden přesto.Aby si jeden nechával svojí tašku s drogama ve skříni je trochu blbost,ale chápu,že pro diváky je to hned napínavější.Popravdě chybělo málo na olymp,ale na 85% to vidím s přehledem.

Králíček Jojo (2019)

Je vidět,že mně nesedne spousty věcí a tohle je jedna z nich.Po první dvacetiminutovce jsem měl sílu vypnout tento počin.Popravdě kdybych to udělal,ušetřil bych čas na jiný film.Jediný co fakt je super,je ten klučina,který hraje svojí první roli a to jediný jsem kvůli němu podstoupil.Humor je tak absolutně katastrofický,že s člověkem,který se tomu smál,bych si neřekl asi nic ani v reálném životě.)Kromě pozdravů "Heil Hitler" který byl satiricky pěkně vymýšlen,tak vše ostatní je opět katastrofische. Bohužel mě nezajímal film.Těšil jsem se,že Sam Rockwell bude mít prostor,ale on tam zůstal ve střižně nebo kde byl?Sotva 10 minut času ve filmu.Scarlett nezajímavá,ale přesto ocenění za tento film dostane.Je pravda,že různá ocenění už jsou jen politickým spektrem,ale to proboha nebyl v roce 2019 jiná herečka,která hrála ve vedlejší roli déle,než že zemře ve filmu?Proč si tam musí hrát sám režisér Adolfa,který se sere v každým záběru.Proboha proč?Humor nula a bohužel zbytek už byla slátanina,kterou dodíval, ale už jsem si říkal,že jen kecy o tom,že nahoře mám židovku a změním přesvědčení jako klučina bylo snad jasný všem.Film pro děti o dětech,že zesměšňuje nacisty.Králík nebyl ani na smetaně.Takže jediný opět Jojo s Yorkim společně na scéně byla strefa do černého,ale o nich to ani nebylo,přitom začátek naznačoval,že by to mohlo být skvělé dobrodužství. Pro mě fiasko na celé čáře,protože tahle rádoby satiricky nezajímavá póza,na tu budu vzpomínat leda ve zlém a trn z paty tomu nevytrhne ani české lokace ve filmu.25%

Magda Goebbelsová, první dáma Třetí říše (2017) (TV film)

Francouzský dokument,který jak jinak opět nezklame.Pár novinek se tu najde,není to celé v barvě,potěší recitované zápisky z deníku Magdy a Jozefa.Historikové a jejich názory už jsou trochu hraniční,protože stejně každý řekne něco jiného,ale když to berete jako názory,tak fajn.Možná jsem čekal o mnoho více archivu,je tu i dost fotek.Magda není tak zajímavá osoba,ta po Hitlerově boku místo Evy,kde je prostě hodně dětí,ale zase potěší záběry si hrajicíh dětí,který řeknou víc než tisíc slov.

Jižní vítr (2018)

Na slabší čtyři hvězdy.Co mně celou dobu chybělo byla surovost snímku.Maraš prostě ukradne špatný auto,který zrovna patří mafiánovy,který ovládá i zkorumpovaný policajty.Vlastně vše si člověk přečte v obsahu filmu zde nahoře,ale co snímek má je tempo od půlky filmu.Divák těžce chce fandit i někomu,kdo zrovna krade auta,ale jiná kladná postava tu není.Někoho možná potěší postava Srdjan Todoroviče,který hrál u nás tak známém filmu Srbski film,našeho Miloše:)Je to s podivem,ale pro mě to byl kultovní exploit,zde se jelo na tu mojí milovanou notu drog a gangů,jen doopravdy chybělo,aby to mělo větší odpal.Honičky jsou bohužel nevýrazné,jedna přestřelka taky člověka nenadchne,protože není natočena bůhví co,ale pořád to má naštěstí tu balkánskou krev.Příběh některak nevybočuje a nesnaží se nějakým twistem diváka uhranout,což je fajn,ale já bych to uvítal.Další díl už mně přijde zbytečný,protože v tomhle měřítku Maraš vlastně nemá moc co s odplatou,když policajti byly i trochu na jeho straně.Pravda některý postavy jsou absolutně nevysvětlené a to hlavně ta,kdy si tam frajer akorát porcoval nějakýho kance.Postava dvě minuty a víte o ní lautr hovno,přitom je to opět nějaký mafiánský zvíře.Jsou tam chybky,kdy i Maraš z ničehonic v jeden střih je najednou v autě,je najednou na jiném místě,který by v jiným filmu hledal půl hodiny.Trochu berlička,ale chápu,že čas tlačil,protože i něco přes dvě hodinky je dost.Čekal jsem více a dostal jsem solidní nadprůměrnou honičku o jednom Mercedesu.75%

Terminátor: Temný osud (2019)

Zázrak se nekoná.Doopravdy jsem nebyl sentimentální a slza neukápla ani do trenek,že vidím Lindu Hamilton.Nevím jestli dnešní diváci jsou už v módu líbí se mně vše digitální a vizuální efekty můžou vypadat klidně tak blbě jako v dalších béčkových filmech,ale podle komentářů zde ano.Jsou tací,který mají asi oldschool nádech pořád v sobě a diví se neustálé akční vložce s miliony efektů jen tak pro nic za nic.Vypadá to neskutečně blbě,ale místo aby jeden prostě sešel ze schodů,tak musí skočit a to hodně vysoko.Celá akční letadlová show směrem do vodních končin je příšerná fušařina,že se někdo musel sakra utrhnout ze řetězu.Nejhorší je,že film nemá ducha a srdce.Vše to jede jen o nostalgické notě a že divák ví,že James Cameron si to chtěl docela hlídat.Linda sice hraje co může a i ta Grace v podání Mackenzie Davis není vůbec špatná,ba naopak.Bohužel druhá stránka mince je Gabriel Luna.Už z traileru sem se bál i ty holky,ale tenhle no name nevýrazný ksicht Gabrielka je něco absolutně děsnýho.Robert Patrick ze dvojky byl svůj,nemusel nic říkat a přesto měl ten ksicht,že jste věděl,že Vás chce dostat.Rev-9 je od samého začátku nesmrtelný a měl i zůstat,protože se mohl rozdvojovat,což je sice pěkný na oko,ale blbost v celém filmu,protože nemusel natáhnout bačkory nikdy.Pak je tu delší cameo Arnieho.Psal jsem u Genisys jestli se toho dožije a vida.Trvalo to 4 roky a něco a zase na scéně.Debilní záběr a kecání na pětníku bohužel díru do světa neudělalo.Stále nechápu jak se někomu vlastně tento díl mohl líbit.Byl i po scénaristické stránce tak nalajnovaný a nezajímavý,že drhnul už vůbec začít tam kde dvojka končila.Občas se mluví o Skynetu,pak se odbočkama přejde zas o tom utíkej a pak to upadne o tom,jak Arnold spokojeně žije,ale vysílá signálek,že stroje jsou tu a tak přijďte a bude to "pro Connora".Konec filmu opět škvár,kdy to ani nebylo potřeba.Vše je vlastně jen tak,aby nějaká akce byla,kromě té první.eRko neRko,film je spása tak pro toho,kdo honí u Brazzers a čeká,že si ta holka konečně sundá ty boty.Měl jsem strach leda z toho to dodívat.Dani o tom jejím příběhu radši nemluvím,ale aspon to mělo ke Grace nějaký smysl.Ono totiž dát dohromady starý příběh s novým a nedělat z toho kolotoč je těžká dřina.Ono čtyři lidi u papíru co píšou scénář je taky házení hrachu.Jsem zklamán.Čekal jsem boudu a tu jsem dostal.Film je tu v červených číslech zuby nehty.Nezaujalo absolutně nic,jen si projel další z filmů,kde je Terminátor a skončil tam kde byl i Genisys .Dostal jsem Lindu,která dvakrát vysmečuje kec do placu a hotovo dvacet.Dva další díly už proboha ne.45%

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Když už jsem viděl remake,tak konečně dodíval i originál.Nemusí určitě sednout každému tento typ " gangsterských hořkých komedií",kdy to malinko,ale jen malinko připomínalo seriál Lilyhammer. Sněžný pluh vypadá jak do hororového měřítka,ale spíše si můžete být jisti,že každou chvilku někdo dostane pomníček s vlastním jménem. Stellan Skarsgård je výborný,ale chybí mu trochu toho humoru,který by dal ještě větší kouzlo romantika s pluhem,který se nebojí házet mrtvoly do řeky.Bruno Ganz toho moc neřekl a jen tak se ploužil filmem,že si toho vlastně ani nevšimnete.Srbský pletky jsou skvělý a dávají právě filmu šťávu jako "létající Radovan".Hodně vyzrálí mix jako ve Fargu,kde přesto tomu zde chyběla ještě větší dávka černého humoru a něco v koutku duše,kdy si ten film chcete pamatovat i po skončení.75%