Noční můry z temnot (2019)

Guillermo del Toro a jeho monstra.K tomu dejte děti,knihu a "pohádka" může začít.Nestvůrky vypadají pěkně,ale to máte tak nějak vše.Díky knize,která vybírá děti na onen svět dostává od půlky filmu slušný tempo.Snaží se to malinko zamotat příběhem a udělat to napínavější,ale to se daří tak nějak průměrně.Ono celkově na starší ročníky tenhle film neudělá úplnou paseku na krvavém hřišti,ale má to něco a vcelku to baví.Prostě se holka snaží přijít na kloub proč musí umírat její kamarádi.Do toho tři parťáci,policie co nevěří a nějak se to občas promíchá s příšerou a dvojím světem.65%

Lovec - V lese (2018) (epizoda)

Viděn pilot z ČT a dabingem.Nejspíš bych byl radši v originále,ale ten dabing nakonec tak špatný není.Další z řady seriálů o mafii a to já velmi rád.U pilotu se zatím vše tak malinko rozehrává a zatím žádná postava svůj moment vyloženě nemá.Ta nucená romantická s flashbackem romance je příšerná o tom žádná.To doopravdy kazí úplně charakteristiku Baroneho.Jak říkám,jedná se jen o nástřel a vím,že takhle začínala i během dvou tří dílů Gomorra a nakonec to nabralo neskutečný spád.Nečekám,že to určitě předčí asi ani seriál Suburra,ale ještě tomu určitě šanci dám.

47 metrů: Mimo klec (2019)

Jelikož jsem jedničce dal odpad a říkal jsem si,že nedám těmto žralokům šanci.A hle,už zase s partou ve vodě.Pravda je,že jsem si to pustil jen ze zvědavosti kvůli Sistine Stallone,to by mě Sly hnal:) Její první film a nevím jestli poslední,ale hrála tam dlouho.Inu jsem ze všech sil a přetáček dodíval tento počin.Dobrý bylo,že už jsem věděl co mě čeká.Nápad se zatopeným městem byl fajn a kupodivu lekačky taky.Parta si prostě šla zaplavat někam dolů,aby se na konci vynořila.Po jedničce která popírala třicet zákonů gravitace,tak zde jich máte jen pár.Sice to občas vypadá zas jak v tom bazénu,kdy místo potápění se tam chodí po nohách,ale čert to vem.Žralok útočí nahodile a vcelku nepřesně a digitálně mě přišel malinko horší,ale hlavní byla blbost,která tento snímek prostě nabídne.Doopravdy pár dílčích úspěchů by to mělo,jen to opět chtělo malinko promyslet a nedělat žraloka jen útočícího bez rozmyslu.Chápu,že to musí nějak na plátně vypadat,ale aby bouchal do stěny o průměru trpaslíka?.Kupodivu holky řvou,ječej a nějak se někam snaží dostat,ale je to nepřehledný.Já už pak nevěděl ani kdo je kdo.O jeden level lepší než ten předešlej starší žralok.Kupodivu kdyby trojka zvedla lano,tak by z toho mohl být nakonec i průměr.Zatím jen 35%

22 výstřelů (2010)

Viděno opět po delší odmlce a co snímek doopravdy může nabídnout je místama doopravdy skvělé tempo a slušný akční potenciál v některých pasáží s Jean Reno,kterýmu role vcelku sedla.Režisér to je jiná.Ten sází na smrtící střihy,že vůbec někdy ani nevíte proč se každou milisekundu musí tohle všechno dít a divák na to musí koukat.Popravdě těch 22 výstřelů na začátku,kde jsem si myslel,že je to závěr filmu,tak jsem se solidně seknul.Inu po tomhle jsem čekal doopravdy vyvražďovací orchestr a taky se tak koná.Policie je složka,která dokáže míchat scény dál kupředu a Kad Merad si roli jako Tony Zacchia užil pěkně.Občas to má fakt jen feeling,kdy se tam něco hýbe a to je všechno.Střílení není zrovna ozdobou filmu,ale díky pomstě to Reno prodává pěkně a dává filmu jak jsem předeslal,nějaký mentorský kecy a rychlo zdařilou jednohubku z mafiánského podsvětí,která nenudila.70%

Kříž cti (2012)

Na horší čtyřku nemám problém a nějak to celkově sedí k filmu co bylo dobré a co ne.Zprvu překvapilo,že se jedná o film co natočí zrovna ze severu kluci z Norska a Švédska.Jediný S.H.Hoff jako Strunk byl nor a z mého pohledu to byla nejzajímavější postava,která toho ani moc neřekla.Vůbec mně nevadí tyhle naturál snímky,který se nesnaží přehánět.Vše mělo kupodivu i logické vysvětlení,což u těchto filmů je někdy nadlidský úkol.Bohužel sestavička na obouch stranách mě vůbec nebavila.Bylo mně celkem putna jestli někdo umře a handrkovat se o část plácku s vtipným Rupertem Grintem nebavila.Něco málo o postavách sice divák dostane,ale vesměs je to tak všechno co diváka nechá chladným.Ono vcelku není moc co vymýšlet,že u jednoho ho nechá jeho žena a druhý měl Sheilu,kterou chtěl sbalit.Takže nejlepší scény jsou ty venku,o čemž podle mě film ani tak být neměl.Herecky jsem byl kupodivu na chladným levelu,ale některé scény byly super.Lyžování,postava Strunka a poslední záběr na člun.75%

Půlnoční běžec (2018)

Max Hubacher je skvělý herec,ale nemá moc příležitostí.Čiší z něho cosi autentického a to vše prodává v každým filmu.Toto drama je hloubkově zajímavé,že jak píšou kolegové,neví ani sám Jonas a ani divák doma co vlastně a proč to dělá.Chci být dobrý běžec,chci být s přítelkyní,kradu kabelky,útočím na bezbrané holky a na to si občas vzpomenu na bratra,který zemřel ve válce.Největší chyba filmu je právě v tom,že o bratru tu padnou dvě věty a ještě víc z matčiny strany,že už nechce v bytě jeho věci.Čímž se právě malinko divák brodí postavou a nechápe proč to kluk dělá.Vysvětlení nehledejte.Co mě naštvalo,byl samotný konec,který jsem měl v hlavě tak,že Jonas poběží,bude tma,uslyšíte ťukot srdce a policejní sirénu...No...Pravda byla,že opět zajímavý filmek,který hledá východisko a je prostě takový ze života.Jonas se vykašle na svojí přítelkyni Simone,tak prostě zkusí seznamku a nakonec zjistí,že v práci Vás zas holka nechce,tak jdete za Simone jestli Vám odpustí.Je to prosté a tyhle filmy prostě miluju.85%

Ať žije svoboda (2013)

Námět malinko přetažený,což dusí nejvíc,že by měl být i hlavně zábavný.To vůbec není,což se snaží ukázat dvojčetem Olivierem,kterýho hraje rovněž Servillo.Ano tento herec,který mně provází malinko touto dobou a byl jsem zvědav,jak při změně režisérské židle bude hrát.Hraje stejně kvalitně.Bohužel jak jsem předeslal,film si buď má utahovat z politiky či má něco předeslat,ale vlastně neukáže nic.Bohužel propojení opaků je absolutně mizérné.Odfláknout to jen tím jedním hovovrem dvojčat a Enrico,který má menší románky někde ve Francii,jsou průměrně natočené.Ke konci je v tom malinko madlajz v celém děním.Postavy nedávají najednou smysl a pospojitost snímku pro mě byla jedna velká neznámá.Vše bylo jen tak na oko..Popravdě abych jen viděl,že jeden se vymění za druhýho,který má jiný proslov,není zrovna něco dechberoucího.Přišlo mně,že tam bylo mraky vaty a nic to neřeklo.Proč tanec a případný románek jedný holky,která ukáže prsa v bazénu?Proč románky s bejvalkou,když to nikam nevede?Proč divák neví,že to bylo či nebylo plánované?Mělo to vůbec nějaký výsledek?65%

Joker (2019)

Skvělá řemeslná práce s Phoenixem včele.Pravda je,že tohle jsem očekával a tak přišel o velkou část,protože jinak film nerval srdce po dramatický stránce.Hodinu je doopravdy nitro člověka a Todd Phillips absolutně nikam nepospíchá.Bohužel ve filmu se občas doopravdy ani to málo co by mělo,nic neděje.Vše zachraňuje status Joker a herec.Vše je to sice jak jsem psal skvěle upravený,učesaný,ale chybí tomu rebélie v řežisérském postu.Na dva šokézní výstřely jsou dvě hodiny přespříliš a ke konci jsem si málem šel zdřímnout,než abych to prožíval,kdy se postava klasicky změní.Je na místě,aby herec předčil film,když je o něm,ale když na plátně vidíte to okolo,tak to doopravdy žádná velká hitparáda není a je jedno,že je kvalitně natočený,když mu chybí půvab a cit v daný celek.75%

Číslo 5 žije (1986)

Za tu nostalgickou notu a stále stejně kvalitní český dabing dám místo čísla pět,jen 4.

Kluci z východu (2013)

Já měl malinko šoky na začátku a na konci.Tím prvním je rozhodně,když Vám někdo vyplení byt,že neuděláte vůbec nic.Prostě vidíte kluka Marka a něco Vás k němu přitahuje,tak nějaká televize a další elektronika nerozhodí,že jí někdo ukradne přímo před Váma.Daniel je prostě sám a nejspíš dost vydělává.Bohužel to je právě ono.Vydělává,ale přijel vlakem a jezdí v obyčejným Fordu.Vlastně o postavách se zde ani na Markově straně moc nedozvíte,u Marka aspoň zjistíte jeho stav s rodinou a jeho pravou identitu.Malinko škoda vynechané části o další hlavní postavě,která měla být nejspíš záhadnou,ale nebyla.No vše se drží mantinelu lásky dvouch stejných pohlaví.Plusem je zde určitě ukrajinský gang,kde v roli Bosse herec Vorobjov předvádí na pár minutách skvělý herecký um.Bohužel konec jestli měl být satisfakcí za začátek,tak je bohužel neskutečně prvoplánový.Je až moc náhodný a takový,že projel šustěním papíru,aby byl.Což je nesmírná škoda,protože to vypadalo,že Daniel už ty policajty volá z domova:)Jinak to mělo svůj styl evropského rukopisu,přesto tomu chyběla větší jiskra,než zapojit nakonec,že emigranti jsou nelegálně v hotelu.Tam byla ta postava černošky tajemná,ale proč byla?70%