• Krátkometrážní

Abiogenesis (2011)

Úchvatná animace, závěrečný kýč byl docela milý, ovšem na to, co tím chtěl vcelku básník říci, je pět minut příliš. 65%

A Bit of Fry and Laurie (1987) (seriál)

Je to šílené, lingválně vyšperkované, srandovní, břitké, kreativní, střelené, hudební ... a šílené. K tomu jsou Fry a Laurie značně schopní herci. Prostě geniální, odrzlé duo, které ve své době vpustilo do éteru svěží vítr absurdity a satirického humoru a především rozkošných jazykových hrátek. Jejich práce je fascinující.

A Cloudy Lesson (2010)

I zkušený harcovník se může něčemu novému přiučit. Milý, opravdu kraťoučký snímek. 71%

Adam (2002)

Samota je prevít, ale někdy taky jediný útulek pro přežití. A Adam pěkně ostrouhal. Nápad byl dobrý, ale vtípky mi většinou nepřišly nijak třeskuté. Slabší 3*

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Vynikající „Brdečkovina“, trio Dočolomanský, Kopecký a Hrušínský nemá chybu, skvělá režie a úžasná výtvarná stránka (opět pan Švankmajer). Jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec. 97%

A Fox Tale (2012) (studentský film)

Slušné, asi odkaz na kicune a mýty kolem, animace prostředí chvályhodná, u postav je to horší, děj nijak komplikovaný a liška samozřejmě šálivá. 65%

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Nevím, proč spousta lidí hodnotí Afriku jako slabou, možná není z nejvybroušenějších, ale pořád můžu říct, že je to Cimrman se svým humorem. 4,5 hvězdy a za jmelí nahazuju pět. 89%

Agent WC 40 (1996)

Není to tak zlé, ale nic zářného v tom také nevidím. Takový průměr, dost dobrých fórků, ale taky dost slabších. 58%

Ahsoka - Část 2: V potu tváře (2023) (epizoda)

Se seriálem nemám problém... možná proto, že po Obi-Wanovi a třetí řadě Mandaloriana jsem očekávala těžký podprůměr. Opak je pravdou. Docela solidní záležitost s dobrou atmosférou a postavami, které jsem ochotná odpustit ten ohromně jednoduchý děj. 80%

Airwolf (1984) (seriál)

Též souhlasím s uživatelem Gemini. ** nostalgicky za chvíle strávené u seriálu, hlavně kvůli té mašince. Celou třetí * neváhám použít za znělku.