• Krátkometrážní

Zvláštní satira, očekávala jsem, že se budu válet smíchy, a ono ne, spíže z ní trnulo v páteři. Mínusem je, že film se v nástupu trochu táhne, ale některé scény a momenty, které příšly v zápětí, neměly chybu, stejně tak Sellersova trojrole. A závěrečná jízda na bombě se už stala ikonickou. 84%

Dogville (2003)

Teda, chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla, ale pak to stálo za to. Byl to velmi vtahující a zároveň velmi krutý příběh o tom, že lidé (v množství větším, než lze vůbec doufat) se zachovají jako prasata, naskytne-li se příležitost. Závěr snad nemohl být jiný. Jinak chválím výtečnou kameru, herecké výkony a naprosto skvělý scénář. 83%

The Hire: Chosen (2001)

V rámci série ho řadím mezi ty lepší, sice nejsou příběh i pointa nijak zvláštní, ovšem interakce Clive Owen a malý chlapec neměly chybu. Mix honičky a použité hudby mi nevadil, aspoň to bylo něco trochu jiného. Celkově za 78%

Opičí symfonie (2013) (studentský film)

Příběh i poselství nejsou tedy zvlášť komplikované, leč autoři je nám naservírovali docela zábavně s krásnou, velmi propracovanou animací, výbornou prací se světlem a samozřejmě spoustou klavírní hudby, zazní například Mozartův Turecký pochod jednak v běžné, jednak v poněkud upravené podobě. Půl hvězdy nadhazuji kvůli samotnému klavíru na 85%

The Hire: Ambush (2001)

Akcí nadupané příběhové nic, ale dobře se na to dívalo. 64%

Abiogenesis (2011)

Úchvatná animace, závěrečný kýč byl docela milý, ovšem na to, co tím chtěl vcelku básník říci, je pět minut příliš. 65%

Velké politické retro (2010) (pořad)

Velmi zajímavý pořad, aneb jak se (ne)vyvíjela úroveň politiků, moderátorů i samotných debat. Obsah je tristní v tom smyslu, že následky cítíme ještě dnes a asi i dlouho budeme. Proto se přimlouvám za vytvoření většího množství dílů, je to dost důležité. Ohledně moderátorů, vzestupná kvalitativní úroveň dosáhla podle mě největšího "píku" u Martina Veselovského, tam se zastavila a s nově příchozími již nějakou dobu opět sebevědomě klesá.

Proměna pana Samsy (1977)

Užití písku jako animačního materiálu tehdy asi nebylo zrovna obvyklé, ale k vyprávěnému příběhu naprosto sedne, jsou to takové běznadějné, špinavě temné obrazy s dusivým nádechem, naprosto odpovídají tomu, co se ve snímku odehrává. Kupodivu i to vrzání Pro Elišku se tam hodilo. Na rozdíl od pohádkového Výra, který se (bláhově) oženil s husou, toto rozhodně není pro děti. 78%

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Snaží se navázat na silnou atmosféru prvního dílu, což mě více, než potěšuje, navíc si jde svou vlastní cestou, což je ještě lepší. Příběhově také velmi dobré, rovněž Sean Connery a jeho interakce s Harrisonem Fordem jsou skvělé, je tu vtip a zábava, hudba zůstává výtečná. První díl se mi možná líbil více, ale tento pro mě zaostává maximálně o chlup. 4,5* a 84%

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Film má několik skvělých scén, ta s vozíky je doslova kultovní, ale to nemůže nahradit onen magický příběh prvního dílu, jehož atmosféru jsem nasávala jako vyschlá kytka vodu z misky pod květináčem. Tady to podle mě neskutečně odflákli. 68%