• Krátkometrážní

Jestřábí žena (1985)

Pěkná fantasy/pohádka s hezkým, nenáročným příběhem, více méně slušným obsazením a také sympatickými efekty. Hudba je... nezvyklá, opravdu z ní sálá Alan Parsons na sto honů, ale po třetím, čtvrtém zhlédnutí jsem si na toto prapodivné skloubení už zvykla. 81%

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Druhá příčka v mém pomyslném žebříčku s Luďkem Sobotou (na Jáchyme, hoď ho do stroje! zdaleka nemá). Je tu několik opravdu dobrých vtipů, Šimek i Nárožný tu skvěle řádí, bohužel, Vladimír Menšík mnoho prostoru nedostane, a napodruhé bohužel, je to na úkor mnohem méně sympatických složek filmu. Kdyby se tvůrci nesnažili o muzikál s písněmi Heleny Vondráčkové, jež si mohli odpustit, a místo toho dali volnou ruku humoru a sehranému triu Šimek - Nárožný - Sobota, udělali by tisíckrát lépe. Potenciál je tu obrovský, o to víc mrzí jeho promarněnost. 78%

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Aha, takhle to tedy bylo... Asi byl tvrdý oříšek přenést cimrmanovský humor na filmové plátno, film nerovná se divadelní prkna, ale myslím, že se to nakonec povedlo velmi dobře. Je tu spousta typického humoru a také vtipných narážek (např. stručný rozhovor o letošní cestě pana Holuba). Výkon Zdeňka Svěráka byl sice velmi sympatický, ale otázkou je, jestli by snímek nevyšperkovalo to, s čím přišel film Rozpuštěný a vypuštěný, tedy obsadit hlavní roli nějakým profesionálem (tah s panem Zahajským se vydařil na jedničku). To už se dnes nedozvíme. Celkově dávám za 90%

Jackie Brown (1997)

Při čtení zdejší komentářů jsem čekala kvalitativní sešup dolů, ten se však nekonal. Jackie Brownová je velmi slušný kriminální film. Nahoru ho táhnou schopní herci, má místy docela dobré dialogy a tady několik krásných scén, které vyšperkovaly trochu uměle zapletený příběh (s již mírně ohmatanou zápletkou), a samozřejmě tu má velké slovo také hudba. Jsem spokojená a dohromady dávám 80%

Síla života (1985)

Ze začátku to vypadalo na úplně jiný film, než jaký se z toho vyvinul, tedy béčková zombie ujetina, která je však dostatečně svojská, takže když se na ní nahlíží s patřičným nadhledem, zas takový propadák se nekonal. Navíc na tehdejší dobu místy hodně zdařilé efekty. 70%

Honolulu Baby (2001)

Dobrá komedie, velmi příjemná. 76%

Horizont události (1997)

Tohle bylo peklo, v kladném i záporném slova smyslu. Snímek měl úžasnou atmosféru, mnoho vydařených záběrů (svou práci kameraman zvládl na jedničku s hvězdičkou), dobře vybrané herecké obsazení a mírný nadsazený nádech. Je to jedno z těch lepších zpracování tematiky pekla. Na druhou stranu ta příliš oblíbená, už kýčovitá hrátka s dimenzemi mě docela otravovala (když se řekne jiná dimenze, často si pod tím představím mrtvolku tvůrčí invence). 76%

Hvězdná brána: Atlantida - Vynoření (2004) (TV film)

První film mě nijak nedostal do kolen, bylo to takové oťukávání, kudy tudy cestička, ale na druhou stranu se vizuální stránka docela povedla. Prostě snímek splnil účel a já byla zvědavá, jak se příběh vyvine. Takže ve výsledku 67%

Hledá se Nemo (2003)

Vydařená, hodně chytlavá jednohubka určená primárně pro děti, kterou však může zhltnout i dospělé publikem, je dobře animovaná a zároveň docela vtipná, neutápí se v patosu, naopak, příběh příjemně plyne, takže poslední, co hrozí, je nuda. 81%