• Krátkometrážní

Oko (2002)

Byla jsem docela spokojená, lehce nadprůměrný hororý film, který tahá nahoru dobře zpracovaná atmosféra a působivý příběh. 69%

Dívka na koštěti (1971)

Další skvělý film, kde je znát Macourkova ruka. Spousta hlášek, dobrých herců (dokonce i Černocká zde působí víc roztomile, než toporně) a scéna v blázinci je skvostná. 91%

Nenávist (2002)

Dobrá, poctivá duchařina, která má po velkou část stopáže tu správnou, děsivou atmosféru. Bohužel obsahuje i nějaká ta hluchá místa, naštěstí obsahuje několik velmi povedených momentů a také typických lekaček. Nadprůměrné tři hvězdy a 67%

Jeepers Creepers 2 (2003)

Zklamání, a jaké. Jak se mi líbil první film, tento mě bohužel nudil, až na pár detailů mi nepřišel vůbec zajímavý. Na druhou stranu, jsem zvědavá, jestli se povede natočit trojka. Docela držím palce, aby se zadařilo a vznikl další zábavný horor, jakým byla právě jednička. 29%

Jeepers Creepers (2001)

Sourozenci mi občas přišli trochu otravní, ale jinak je to velmi zábavný horor, který má místy dost strašidelnou atmosféru. Lepší tři hvězdy. 68%

Ukradené Vánoce (1993)

Henrymu Selickovi se podařilo vetkout do snímku Burtonovu poetiku tak bravurně (velký podíl na tom má i zapojení Dannyho Elfmana), že nečíst předem seznam tvůrců, myslela bych si, že to režíroval právě on. Dopadlo to výstižněji, než tolik opěvovaná snaha o adaptaci Gaimanovy Koralíny. 86%

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Až na pár detailů moc pěkná pohádka. Scéna nevěsty a Viktora u piána hrajíce "dialog" na čtyři ruce je opravdu skvostná. 83%

Střihoruký Edward (1990)

Film o jinakosti a pokrytectví, kde tu a tam ukápne sentiment. Je to vlastně proud fantazie a představ, navíc, ačkoli se tu Johnny Depp obešel bez větší mimiky, přesto klobouk dolů. Hudebně taktéž zdařilé. 79%

Princezna Mononoke (1997)

Co tu máme? Pěkný příběh, krásnou hudbu a detailní, neodfláknutou animaci. Je to slušná pohádka, trochu dlouhá, ale bez jo velkých hluchých míst. Možná ne úžasné, ale velmi dobré to je určitě. 84%

Kybernetická babička (1962)

Sci-fi s posláním, které má dlouhý rozjezd. Ale vyzdvihla bych tu -hudbu-, od začátku velmi přispívá ke strašidelnému nátisku.