Jump street 21 (2012)

Skvělá kombinace akce a humoru s kriminální zápletkou. Místy opravdu vtipné. A tahle dvojka k sobě celkem pasuje.

Dům podezřelých (2013) (seriál)

Bohužel jsem se na film úplně nesoustředil. I tak ale musím říct, že měl dobrou atmosféru, podbarvenou dobrou vhodnou (nijak nerušící) hudbou.

Nezastavitelný (2010)

Zdá se neuvěřitelné, že by měli takovej bordel v amerických dráhách. Dá se říct, že film byl celkem nalajnovaný, ale přesto se jedná o docela dobrý akční thriller. Dostal a pobavil mě titulek, že Dewey nyní pracuje v potravinářství. :)

Můj vysvlečenej deník (2012)

Takto hodnotím ze dvou důvodů. 1. Kvůli krásné Veronice Kubařové, kterou bych si hned vzal za ženu (kdyby mě ovšem chtěla :). 2. Kvůli tomu, že i já mám svoji zkušenost s psychiatrickou léčebnou. I když film není nějak náročný, ale jak už tu bylo napsáno, celkem pŕíjemná oddychovka.

Věk nevinnosti (1993)

Pozoruju na sobě, že s přibývajícím věkem se mi čím dál tím víc líbí filmy náročné na diváka, filmy bez akce. Zvlášť když je takto laskavě vyprávěn. Zde se doslova zastavil čas, úplně na mě dýchla atmosféra doby. Navíc nenápadná, ale hezká hudba. Možná se mi časem budou líbit víc i mafiánské snímky.

Bílí muži neumějí skákat (1992)

Dobrý odpočinkový film. Klasický snímek přelomu 80. a 90. let. Škoda jen toho nepříliš šťastného konce, ale to je život. Ženský nás holt občas opouštějí. Podle mě by si zasloužil o chlup vyšší hodnocení.

Katyň (2007)

Původně, během první půle, jsem chtěl napsat toto: A potisící opět válečný film... protože to zajímá "každýho". Ách jo. Válečná tvorba může být natočena kvalitně (Schindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana, Nepřítel před branami nebo většina ponorkových filmů) a pak tím druhým (ne moc dobrým) způsobem (tento snímek). Kdekdo si myslí, že když vyrobí válečný film a navíc drama, tak bude bůhvíjak super. Z valné části tomu tak není. Toto opět dokazuje, že současný evropský film (kromě toho Britského) nestojí za kdovíjaké ovace. Hlavně středoevropský a východoevropský. Po shlédnutí druhé půle filmu celý předešlý odstavec neplatí. Sice první polovina byla celkem nudná, až jsem občas zavřel oči (zčásti způsobeno mou ospalostí), ale pak začaly přicházet zajímavě okamžiky. Začalo to hlášením, ve kterém Sověti svalovali vinu na Němce a končilo to střílením polských vojáků v lese. Nakonec ještě zajímavá krátká sborová skladba. Ani Ida ani tento snímek by podle mě neměl dostat Oscara. Ale kdybych si měl vybrat, dal bych ho tomuto dílu. Tento film si dokonce možná nechám ve své filmotéce. Zvonec a konec.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Tak dramata nemám moc rád, až na výjimky (a hlavně nemám většinou moc v lásce ta česká), ale když je pojato takto, tak to není tak špatné, zvlášť když je tam trochu té romantiky. I když byl film na můj vkus trochu rozvláčný. Ale to je o osobním vkusu. Například v DVD půjčovně mi kdysi prodavač řekl, že 2001: Vesmírná odysea je podle něj moc rozvláčná, ale podle mě je to naprosto mistrovský kus. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale ke konci filmu jsem se přiklonil výše.

Caligula (1979)

Pamatuju se, když mi bylo asi 14 let, tak jsem tento snímek viděl poprvé a pak jsem si pouštěl dokola oblíbené vybrané scény. :) Někdo tento film přiřazuje k pornu, ale dle mého názoru to není klasické porno. To by tam muselo být více erotických scén. Řekl bych, že je to nadprůměrný historický film, který ve mě zároveň vyvolává nostalgii. Zajímalo by mě nakolik je pravdivý, jak moc reflektuje realitu bývalého Říma a zda byl Caligula alias botička skutečně takový kruťas a "šílenec". Původně jsem byl toho názoru, že Caligula jmenoval svého oblíbeného koně Incitata senátorem. Ale měl pouze učinit prohlášení: "I můj kůň by mohl být senátor". Ale k tomu nakonec nedošlo.

LEGO® příběh (2014)

Ačkoli už nejsem nějaký čas dítě, příběh mě naprosto uchvátil. Velmi vtipné.