Amundsen (2019)

Až příliš rozvleklé, jednotvárné a monotónní... Zajímavý komentář: Marze Nemám co dodat.

8 MM (1999)

Naprosto promyšlený thriller bez chyby, ale taky dost nechutný, ta atmosféra, mj. i díky hudbě, byla prosáklá nechutností. Musím pochválit dokonalý scénář od Andrewa Kevina Walkera, který má na svědomí i pecku Sedm. Kdysi jsem četl názor, že Cage zde hraje neustále s udiveným výrazem a jednotvárně, no jo ale já bych se taky tvářil udiveně, kdybych byl v kontaktu s výrobci snuffu. Jediná chyba je v až příliš přeslušnělém českém překladu, což vůbec nechápu, je přece jasné, že na film se nebudou dívat děti. Toto úplně bije do uší: "Vy svině, vy krysy, vy zrůdný žluklý neřádi." Samozřejmě v originále Cage říká "you fuckers". Tady se překladatelka, jistá Petra Jungwirthová, opravdu "předvedla". Fakt mě dost irituje český překlad u spooousty filmů, ale bohužel s tím nic neudělám, jedna z výjimek je Méďa 2. P.S.: POMO píše: "Neodporúčam psychicky labilným divákom." Nevím, co na to napsat, např. já takový jsem, a přesto jsem tento snímek přežil ve zdraví, v rámci možností. :)

Hra o trůny - Zima se blíží (2011) (epizoda)

Pustil jsem si jen první díl, a musím napsat, že takto vyhypovaný seriál na mě vůbec nezapůsobil. Je tu jakási snaha o kvalitní fantasy, ale na rozdíl od opravdu kvalitní fantasy (Pán prstenů, Hobit a Harry Potter) je toto megalomanské dílo jaksi natáhnuté (když si představím, že bych měl sledovat celý seriál) a příběh na mě nepůsobí nijak poutavě ani převratně a nemůžu se zbavit dojmu obyčejnosti. Prosím, ať mě nikdo nekamenuje, vím, že hodnotit po prvním dílu je ukvapené, ale tomuto seriálu prostě šanci nedám. P.S.: Opravdu nechápu, kdo má čas sledovat všechny ty seriály, opravdu nechápu. Něco mi říká, že ani tento by mě určitě nezaujal.

Strážci - Watchmen (2009)

Původně jsem myslel, že nepochopím každý jednotlivý obraz tohoto spektáklu, avšak nakonec to tak nebylo, takže takto musím napsat, že se jedná o naprosto geniální dílo!!! Vypadalo to, že poslední třetina už nemá takové grády, ale ta pointa to celé zachránila, takže já osobně bych tento snímek pasoval na nejlepší komiksovou adaptaci, jakou jsem kdy viděl. Neuvěřitelně stylové - podobně jako Sin City, ale určitě doporučuji Ultimate Cut s titulky, toto je přesně ten film, kde původní znění zachovává onu nepopsatelnou syrovost.

Hačikó - příběh psa (2009)

Tento velice dojemný film byl pro mě smutný dvojnásob, před pár dny totiž zemřel nás pejsek. Pomíjivost života je strašná, když člověk někoho ztratí, je to vždycky strašné.

A co když je to pravda? (2005)

Jistě, není to žádné hluboké umění, ale je to neskutečně pozitivní dílo a být pozitivní je nesmírně důležité! Láska mezi ústřední dvojicí byla tak elektrizující. Jeden z mých nejoblíbenějších romantických filmů, něco takového bych si taky přál zažít, i když je to spíš z říše fantazie. Jsem rád, že i mně ukápla slza štěstí, i když mě možná někdo bude považovat za sentimentálního.

Barrandovský Silvestr 2020 (2020) (pořad) odpad!

V jednu hodinu v noci byl skoro devítiminutový blok reklam, reklama na Jaromír Soukup Shop, upoutávka na Nebezpečné vztahy, to vše zakončené hláškou: "užijte si večer s TV Barrandov." A samozřejmě za půl hodiny repete. Mirda měl opět nebývalou potřebu zhostit se "moderování" dalšího úžasného barrandovského pořadu, kde tenhle narcis probírá mj. politiku a neustále si na ni stěžuje. Koho to proboha zajímá? Járo Mirdo Mirečku, možná ses zhlédl v Mirečkovi z Básníků, který taky nějakou dobu řídil televizi, no nevím, myslím, že bys svůj čas mohl využít jinak...

Dlouhá míle (1989) (seriál)

Typický dramatický seriál ČSSR, který je prošpikován nudnými kecy. Jediné, co zde stálo za to, byl konec, nejenže jsem se těšil, až přijde, ale ten jediný mi utkvěl v paměti z mého sledování v dětském věku, a to je hodně málo. Právě kvůli konci jsem celý seriál zhlédl znovu, ale tenkrát se mi zřejmě líbil víc. Proto nemohu hodnotit výše.

Ten, co tě sleduje (2014)

Ano Frodo Pytlík se zde snaží hrát, ale nějak se mu to nedaří, bohužel. Přitom je to výborný herec, ale tato srágora zkrátka není jeho krevní skupina. Myslím, že by ses měl vyhýbat španělským nízkorozpočtovým hororům jako čert kříži. 49,99999999999999999%

Ztratili jsme Stalina (2017)

Tento film se mi líbil o chlup víc než Stalin z roku 1992. Citace: "Stalinova láska ke svému národu byla neochvějná, ale my teď musíme vzít naši neochvějnou bolest a neochvějnou lásku a s její pomocí vybudovat neochvějnou neochvějnou budoucnost." Až mě překvapilo, jak byli v prdeli ze smrti druhýho největšího zm*** v dějinách. Do hajzlu s báťuškou Stalinem. Spoustě Rusů by se zřejmě nelíbil můj názor, ale to je mi... ...volný. Taky zde zmínili mého nenáviděného zm*** Leonida Iljiče Brežněva, doufám, že všichni ti Sověti hnijou v pekle a to doslova.