Kdyby ulice Beale mohla mluvit (2018)

Toto není jen obyčejné drama o černošské rodině, které se stala nespravedlnost v policejním státě, jakým bezpochyby USA jsou. Toto je je lidská výpověď doby, kdy černoši v USA jsou diskriminováni a přednostně plní věznice, ne že by v nich byli nevinně, to ne, ale podobně jako u nás Romové jsou už jaksi předem odsouzeni k žití v nerovných podmínkách, svým způsobem života, chcete-li nepřizpůsobivostí a z toho pramení ona vyšší kriminalita, což je pověstný začarovaný kruh, ale toto ví každý, kdo absolvoval aspoň pomocnou školu. Toto je srdcervoucí film, ve kterém rodina znamená vše a naděje nikdy neumírá, třebaže je to, zdá se, tak trochu klišé o utlačovaném černém, a zlém bílém muži. Ale vůbec nechápu, za co Regina King dostala Oscara, byla zde sotva pár minut, měla s tím asi tolik práce jako já, když jsem dnes dělal bramboráky. Zřejmě to bylo opět v rámci přílišné rasové rovnoprávnosti, jen aby se necítili ukřivděni. Zřejmě je to mimo mísu, ale neodpustím si poznámku, že pokud Regina mohla zde získat Oscara za vedlejší roli, pak ho měl stoprocentně získat i Jack Nicholson za film Pár správných chlapů.

Dej mi své jméno (2017)

Silný snímek o objevování vlastní sexuality dospívajícím člověkem. Moc se toho v tomto filmu neděje, a přesto je zde pomocí dialogů i obrazem (a neméně i hudbou) pečlivě vybudovaná unášející atmosféra, zkrátka vše je zde přesně, jak má být a tyto jednotlivé složky činí tento snímek, nevím, jestli mohu říci "výjimečným", ale rozhodně má velké kouzlo. Nejsilnější je určitě konec, např. otcovský rozhovor se synem. Nevím, co se to se mnou děje, že se mi líbil takovýto film.

Král (2019)

Tak tomuto snímku říkám filmový epos! Je ještě lepší než "V kruhu koruny: Jindřich V." (2012) z produkce Velké Británie. U tohoto nového zpracování spojili své síly Velká Británie, Maďarsko a Austrálie a vyšlo jim to opravdu náramně. Většinou neznámí herci (alespoň pro mě, i když s tou rošťandou Deppovic bych se rád blíže seznámil a zašel s ní na kafe :) hrají skvěle, výprava na jedničku a vše výborně doplňuje dokonalá hudba. Hail the King!

Gentlemani (2019)

Opravdu nechápu, z čeho jsou tady všichni tak hotoví. Naprosto průměrný film prakticky bez děje a s naprosto průměrným prakticky nezajímavým, nijak nevýjimečným příběhem. Jestli tohle má být akční film, kde se aspoň něco děje, tak sežeru svůj klobouk. Nechápu, co tímhle chtěl Guy říci. Jsem rád, že aspoň já jsem si zachoval střízlivý rozum.

Watchmen (2019) (seriál)

Neskutečně sterilní a nudná kravina, na rozdíl od naprosto božího superfilmu Strážci z roku 2009, který jsem si před pár dny přidal do svých oblíbených, což se v případě tohoto, nevím proč tak přeceňovaného, "výtvoru" nestane. Většinou jen natahované dramatické nic, akce jako šafránu, atd... Nevím, proč všichni ti tvůrci mají neustále potřebu točit další a další seriály, které jsou tak neúnosně dlouhé a které pořád dojí určité téma donekonečna. Naštěstí jdou tyto seriály většinou mimo mě, dokonce ani takovou, v mnohých očích, pecku jako Hra o trůny bych zřejmě nedokázal sledovat.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Na King Konga z roku 2005 nemá ani náhodou, ani nemá ambice se mu vyrovnat. Tento nový Kong od pohledu není tak oduševnělý, myslím tím jeho tvář, ale zde má jen úkol plnit poslání akční řežby.

Desperado (1995)

"Campa? Máš tam Quina? Jak rychle můžete přijet na koncert do Santa Cecilie? Budu vás čekat. Jasně, díky. A hele, Campo, nezapomeňte kytary..."

Od soumraku do úsvitu (1996)

Neskutečně zábavný film, Quentin a Robert jsou kurva borci. Quentin ve své nejúchylnější roli, fuckt fest úchylák. Celkem zde zaznělo 26x slovo kundička. :o) A spousta dalších sprosťáren, samozřejmě v dabingu ČT, který sice není bůhvíjak hlasově obsazen, ale překlad je luxus na entou. Tenhle film žeru. "Kdo to byl, cvoci?" "Vypadali snad jako nějaký cvoci? Byli to upíři. Cvoci nevybuchnou, když na ně posvítí sluníčko, i kdyby byli sebecvokatější." :)

Pahorek (1965)

Začíná to opět tak dramaticky nedramaticky... Po půlhodině jsem myslel, že to ani nedokoukám, jaká to byla sžíravá nuda, no nakonec jsem to horko těžko dal a vůbec nechápu, co všem na tomto "díle" připadá tak skvělé. NUDA NUDA NUDA

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Slovy Neda Flanderse k Homerovi: "podoj mě." Homerovi se do toho evidentně nechtělo, na rozdíl od Universalu, který se chystá již na druhé (třetí díl) dojení původního skvělého filmu. Ách jo. Doj It, Doj It mosime ich dojit!