Terminator Genisys (2015)

Tak nějak ten příběh stále recyklujeme. Pořád je to docela dobré, ale tady je asi příliš efektů a málo podnětů k přemýšlení. Obraz a zvuk jede, mozek ale vypnout. 60%

Zrodila se hvězda (2018)

V tomto případě doporučím fil Síla Country, kde jsou všechny věci, které tady pouze naznačili, dotaženy k dokonalosti a vysloveny nahlas. Zrodila se hvězda je průměrný film dobrý po technické stránce. Herci a scénář však pokulhávají. 60%

Jaguár (1996)

Perrin s Campanou opět vyrážejí do jižní Ameriky, tentokrát ovšem ne jako Richard a Depardieu, ale už je tu Jean Reno. Je to vlastně taková pohádka o nalezení duše a tudíž i smyslu života. Na nedělní odpoledne jak dělané. 60%

Sociální dilema (2020)

Nic nového nám tvůrci nepřinesli. Zpráva, kterou podávají by se dala odvyprávět za 15 minut. Místo toho se tu zpovídá pár bývalých top manažerů s černým svědomím, kteří zjistili, že Spasitel, pro něhož cedili krev a přesčasy, byl nakonec převlečený Satan. Nicméně dokument podává info polopaticky a je srozumitelný každému. Je dobré, aby každý věděl, že pokud je něco zadarmo, nakonec se za to stejně platí. 60%

Jack Irish (2016) (seriál)

Tři filmy na úvod je dobré nevynechat, pomůže to s Jackem Irishem navázat vztah. Do seriálu má pak člověk trochu náskok. První série je zábavnější a vtipnější, druhá zaostává. Celkově za 70%

Jack Irish: Dead Point (2014) (TV film)

S hlavním hrdinou se dá docela dobře srůst, kolem něj pobíhají pitoreskní postavičky. Film je zcela v pohodě koukatelný, ale nikoli nezapomenutelný. 60%

Jack Irish: Bad Debts (2012) (TV film)

Potenciál to má, ale není to tak dokonale vystavěno jako třeba Endeavour, River, Bron nebo True Detective. 60%

Pražské orgie (2019)

Nečetl jsem knihu. Cz dabing mi film kazil hned od začátku, to byla prostě pecka do vajec. Přes veškerou snahu je dabing matoucí a zavádějící, těžko pak nasát pocity cizince v Praze, když všichni mluví česky. To je fakt trapné. Druhá půlka je lepší, najednou jsem ve filmu ucítil Pavláskové rukopis a začalo to mít sílu. Ve finále tedy dávám 60% a chci to vidět s originál zvukem.

Poldové a nemluvně (2020) (seriál)

Sváťa Skopal je požehnáním a záchranou seriálu. Spolu s Holubem tvoří velmi zábavnou dvojku. Jakmile zmizí ze scény, úroveň automaticky padá. První čtyři pět dílů jsou naprosto v pohodě. Pak už zřejmě nebyl čas pilovat dialogy a scény a jelo se na čas, je to velmi vidět. V závěru se to zase trochu zvedne a zase díky tomu, že Skopal je skoro v každé scéně. Je to škoda, jelikož to začínalo moc dobře a těšil jsem se na další díly, ale přišla nuda. 60%