Základna (2017)

Zbytečně nechutné Akto X.

Zygota (2017)

Měli mu nechat natočit nějakého Vetřelce.

Rakka (2017)

Možná by si režisér zasloužil, aby mu dali prachy na film.

Hokejové zlato z Prahy (1985) (TV film)

Největší fantazie je ten komentář. To je umělecké dílo hodné reálného socialismu. Jinak samozřejmě hoši děkujem!

Třetí republika (2018) (seriál)

Jedním slovem- výtečné. Jsem hrozně rád, že hráz mlčení se konečně protrhla a do éteru se dostávají uceleně zpracované informace z tak důležitého období jako je toto. Mám sice pár výtek, ale převažuje spokojenost. Dokument je vyčerpávající a poskytuje poměrně ucelený obraz. Zbytek už si musí každý dohledat a načíst sám. Jako příspěvek do společenské diskuze ideální. Vyvolá otázky, podněty. Po Českém století druhý statečný počin ČT.

Pásky z Nagana (2018)

Hrdinský epos. Pěkná vzpomínka. Dobré občas připomenout.

Brutální Nikita (1990)

Viděl jsem jako první tu americkou verzi, takže jsem opět čekal akci. Dočkal jsem se romantického filmu, naprosto něčeho jiného. Nedokázal jsem dostatečně přehodit výhybku, takže jsem to úplně neskousl, ale v každém případě jsem tento kult konečně viděl. 60%

Jan Hus - Cesta bez návratu (2015) (TV film)

Dokument snažící se přiblížit a hlavně zlidštit Husa dnešní v podstatě ateistické generaci Čechů. Hus byl minulým režimem naprosto překroucen, takže těchto narovnání si rozhodně zaslouží. Nutno podotknout, že jsem se nic nového nedozvěděl, ale Javorský dokázal vytvořit pocit, že to celé mělo smysl, herecky výtečné. Jsem spokojený. 70%

Švéd v žigulíku (2017)

Pro nás "lidi z východního bloku" je tento dokument ještě mnohem přínosnější než pro diváky ze Západu. Koukáme na toho Švéda, který umí dobře matematiku, sestaví tým a jde do toho. Ukazatele hovoří jasně a on nemá problém. Ale...je tu post-socialistický dělník, zvyky, vazby. A "východní" divák už ví. A vlastně to tomu Švédovi i trochu přeje, aby si vylámal zuby. Zároveň si ale říká: Rusko, no jo, tam to nikdy nepůjde, to je jasné. Andersson to taky pochopil. Na jednu stranu je nám ten ruský přístup v něčem blízký, na druhou stranu jím opovrhujeme. Podle toho to pak i u nás vypadá. Proto je dobré takový dokument vidět. Nastavili zrcadlo, o tom žádná. 70%

This Beautiful Fantastic (2016)

Je to zajímavé, jak vkusně lze natočit takovýhle kýč. Romantické nic a přesto strašně příjemný film, který pohladí po duši, na konci máte pocit, že všechno je přesně tak jak má být. Nic nechybí a nic nepřebývá. A jelikož takových filmů je hrozně málo, většinou jsou přeslazené a blbé, o to víc taková povedená romantika potěší. 80%