Mučedníci (2008)

Ze začátku to vypadalo na nějaký mysteryhoror, jenže pak to sklouzlo do absolutně bezdějového cosi, co si hrálo na nějakou hloubku,  o které se stejně nic nedozvíte. Takže je to jen pro ty, co si libují v mučení,  stahování kůže zaživa apod...Ono povznesení je vykoupeno strašným utrpením, vy skřípete zuby, aby pak....

Postal (2007)

Fanatismus křesťanství vedle fanatismu muslimů. Satira snad na vše, včetně na 11.9. Usáma na kurzu jak ovládat lidi, kočka jako tlumič... strašnej mišmaš od Uweho Bolla. Ale občas jsem se i pousmál.

Bloodshot (2020)

Po cca 28 minutě jsem si říkal, jak to tvůrci posrali, když bez zjevně vnějšího podnětu a po prvním panáku chlastu, si Nafta uvědomil, že něco není tak, jak by mělo být. Pak vyšlo najevo, že to není tak jak jsem si myslel, ale nebylo to ani nijak zvlášť záživný. Génia člověka ovládla touha po pomstě proto, že zdrhli z firmy a loutka se stala pánem! Jablonsky dodal ucházející soundtrack, no a nic jinýho tam  nebylo  krom kozaté a uvědomělé mexičanky v pumpkách.

Tiché místo: Část II (2020) odpad!

Nezáživný horor, sci-fi a thriller, co jde ve stopách prvního dílu. Prostě děcko na kyslíku,  promiň mami, že řvu, ale noha se mě chytla do pasti na medvědy,  zase víme hovno, akorát, že něco spadlo z nebes apod. Ztráta času.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Uf těžko hodnotit, když se srdíčko hádá s mozkovnou. A co si budeme vykládat, tvůrci to měli setsakra těžký, navodit nějakou atmosféru, či napětí,  KDYŽ VÍME, že Luke, Leia, Obi-Wan a ostatní, kteří jsou v Nové naději prostě musí přežít. Takže strachovat se o ně nelze. Postav tam tolik nebylo, aby jste si vytvořili vztah, takže snad jen jedna smrt mohla způsobit nějaké to truchlení. Za to ta inkvizitorka, co vlastně nevěděla, co chce, ale nedala pokoj, dokud to nedostala, už lezla na nervy a vyloženě zavazela.  Souboj Obi-Wana a Darth Vadera na konci byl efektní a dobře se na něj koukalo. To se zase musí vyzdvihnout.  To bylo TOP z celého seriálu. A i když jsme se force ghosta nakonec dočkali a víme, že děj pokračuje Epizodou IV, tak přece tvůrci mohli nějak naznačit,  jak žil Obi-Wan dál, a ne, že si sbalil saky paky a kamsi odtáhnul. Seriál má spoustu děr,  děj je přímočarý, ale prostě sympatie má. Vlastně zajímavý bylo to, že se to netočilo kolem opatrování Lukea Skywalkera, ale seriál odskočil k jinému Skywalkerovi,  kdy jsme aspoň na okamžik zažili něco z jejího dětství a dobrodružství.

Obi-Wan Kenobi - Část IV (2022) (epizoda)

Regulérní fajt světelného meče proti blasterům a zdá se, že se starý Ben alespoň trochu probral. No je to tak jaksi béčkoidně udělaný, ale jaksi to má svůj šmrnc.

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda)

Když se mistr dozví, že jeho učedník žije, čekáte nějakou chemickou reakci. Prostě něco. Ne, srdeční kolaps, Obi-Wane. A ten prapodivný boj mezi nimi, kdy konečně dojde na světelný meče. Jenže z Bena je troska.

Obi-Wan Kenobi - Část II (2022) (epizoda)

Druhá epizoda nám nabídne něco akce, u midichlorianů, Obi-Wane, co to bylo za ochotnické představení ta bytka. Chápu, že asi máš působit zestárle a zesláble, ale ta bitva byla jak špatně nahraná, zpomalená.  Zato malá Leia, ta sype moudra. Půtky mezi Inkvizitory přinášejí víc uspokojení než prozatím to, co Obi-Wan předvádí.

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda)

Obi-Wan Kenobi žije samotářský život. Dosti při tom i zapáchá. Téměř zapomněl, kým byl, nebo zapomenout chce. Trápí ho výčitky, že zklamal. Téměř to vypadá, že ho Síla opustila. Jediové jsou loveni. A pak za Obi-Wanem přichází starý známý s prosbou o pomoc. Nebyl to vůbec špatný nástin příběhu. Počátek byl vláhy, ale měl jakousi hloubku. No uvidíme, jak to bude dál.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Taková odlehčená verze Ready Player One, když si umělá inteligence záhadným způsobem uvědomí sama sebe. Chlápek byl ňouma i po vylevelování a Raynolds si ho střihnul dobře. Bavil mě víc, než jeho Deadpool. Tak nějak si představuju film, co vás odreaguje, když nevíte kudy tudy.