V hlavní roli já (2008)

Bezchybné využití minimalismu přetvořeného do maxima. nejsem natolik vzdělán abych se pouštěl do detailního rozboru, ale myslím, že až se to usadí a vstřebá tak to bude i na těch pět, což dokazuje i finální třešníčka v podání Johna Rhys Meyerse a Dylanova kritika na Hollywood, prostě paráda. Zajímavý komentář - Bluntman.

Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Kluci japonští, kdy vy se poučíte? Na jednu stran děláte parádní příběhy a na druhou stranu jste schopni to tak zprznit, až hanba. Naštěstí tady se to povedlo zachránit zakončovacím filmem, ale i tak se znovu dokázalao, že manga je manga a pokud chcu podle ní dělat seriál měl bych si počkat na konec.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Naprostá ocelová bomba. Je mi líto staršího brášky, ale tohle má prostě vše co tam mělo být a nic co tam být nemuselo. Takhle se má točit anime. Počkat si nakonec mangy a pak to dotáhnout do konce. Tohle dílko nepodléhá zákonu rovnocenné výměny, protože vám dá mnohem víc zážitků, než vy obětujete času.

Ong Bak 3 (2010)

Tam kde se u Ong Bak 2 dá mluvit o prostinkém příběhu cesty za pomstou, se ve trojce musím uchýlit na úroveň ještě nižší. Příběh zde hraje hlavní roli, ale nevěřím, že se najde člověk, který porozumí tomu co se ve filmu děje. Tien získává po zázračném vyléčení nadpřirozené schopnosti, aby mohl porazit někoho úplně jiného, než původně zamýšlel. Nechápu a asi nejsem sám. Chybí akce, chybí "logika", ale co je u přímého pokračování nejhorší, chybí návaznost na předchozí díl. trojka si kráčí svou vlastní cestou. Co ale musím povznést je hudba. Tady si thajci udělali u mne malé plus, protože ústřední motiv je parádní. Takže letos filmové zklamání pokračují. Jsem zvědavý kdo napraví reputaci.

Kniha přežití (2010)

Já teda postapokalyptno vždycky můžu, takže mě se to líbilo, Eli je správně drsný a řeže to hlava nehlava, svět je uvěřitelný a ikdyž scénář má logické díry, tak to není tak hrozné, aby se to nedalo přejít mávnutím ruky. Vše je pak podbarveno silným hudbením motivem, který filmu dává tu správnou atmosféru. Pro mě však největší slabinou je příběh, který prostě nemá tah na branku a nedokáže vtáhnout diváka do děje natolik, nakolik bych si to přál abych si to užil na 100%. Dovedu si to však v rukou kvalitního týmu představit jako seriál, který by mapoval Eliho cestu od začátku až do konce s hlubším příběhem na pozadí. Takhle to je jen pěkná jednohubka, která se ale v paměti dlouho neudrží a to mě opravdu mrzí.

Sherlock (2010) (seriál)

Jak už psal Cervenak, Study in Pink je letošní legendární televizní počin. Stále více se ukazuje jak propastný rozdíl je mezi britskou a americkou seriálovou tvorbou. Stačí se podívat na Life on Mars nebo Misfits vs Heroes. Přidám-li k tomu další počiny jako Survivors pak letos u mne Anglie vyhrává na celé čáře. Jediné co zachraňuje ameriku je Ball a Hall a Fillion. Že by to bylo těmi dvěma l ve jméně=D?

Podivní (2010)

Jéé konečně po dlouhé době atmosférická zombielike podívaná s fungujícími lekačkami, uvěřitelnými postavami a logicky rozvíjenou zápletkou, vše navíc podbarveno velmi zapadajícími hudebními motivy. Dvojka se na konci přímo nabízí, jen by mě zajímalo, jak stopujou naši ústřední dvojici? Źe by radioaktivní izotop vstříknutý do krve Radhy při testování=D? Jinak si moc nedovedu vysvětlit jak je ten satelit zaměřil. Uvidíme co řeknou scénaristi ve dvojce. A uvidíme co dokáže Breck. Já osobně se těším.

Parchanti (2010)

Nejlepsi hlasky ma Blackgyver, nejlepsi sceny Chris a nejhezci zadek Zoe. Neznam predlohu, ale nebylo to spatne, akorat ten konec stal jako dycky za prd.