Batman (1989)

Už chápu proč Jack vyšiloval, když nedostal nabídku na nového Jokera. Jedna z jeho životních rolí. Stejně jako Heathova(R.I.P.). Burton byl vždy jiný a tady mě opět dostal a překvapil. Díky Time. 95%!

Batman se vrací (1992)

There is a dark and monstrous side in every single one of us! Meow!

RocknRolla (2008)

Ano! takovéto filmy chceme vídat v kinech. Jasně, mohlo to být lepší tj. svižnější, akčnější a tak. Ale u Ritchieho se stejně všichni vyžíváme nejvíc v perfektně napsaných a zahraných postavách všech těch různých londýnských podvraťáků. A ano podruhé. Chceme aby se všichni vrátili v Real RocknRolla.

Kurýr 3 (2008)

Kéž by Jasonovi vyšlo v roce 2008 ono profláklé do třetice všeho dobrého. A Kurýr 3 je jen smutným důkazem filmové produkce posledních let, že některé série by měly právě číslo tři vynechat. nebo alespoň zastřelit scénaristy, kteří vymýšlejí takovéto ptákoviny. Ano, film je naprosto o ničem, akce téměř žádná a vůbec netuším na co tam používali to zrychlování snímků. Nezachránil to ani Robert Knepper, ale to jen proto že už od začátku nebylo co. Jasone vzpamatuj se. 50%!

Boj (2007)

Ač nerad, musím se přidat ke všem smutným lidem, kteří viděli tento film a plakali na takovou promarněnou šancí jakou je toto dílko. Nebýt snímku Unleashed, řekl bych, že Jetova západní produkce jde opravdu někam do Seagalovských a Van-Dammovských měřítek, vždyť i Zakázané království, kde se potkal s Jackiem, byla jen pohádka pro děti. Boj je oproti tomu co se týče drsnosti více než zdařilý, ale to je asi tak jediné plus tohoto snímku. Nemá to pořádný rozjezd, děj se posunuje bez švihu a akce od jedné situce k druhé, aby nás(nebo aspoň mě) na konci výjimečně překvapilo rozuzlení, které jsem tentokrát opravdu nečekal. Asi proto, že jsem to vzdal už na začátku. Promiń Jasone a Li, ale tohle se nepovedlo. 50%!

Nikdy to nevzdávej (2008)

Kupodivu koukatelná věcička, ikdaž děj je prostý jak bulharská prostitutka, potěší, že se nebojí trochu rozvíjet i vedlejší postavy a dá jim tak nějaký rozměr. Velmi dobrá byla práce s kamerou, ale samozřejmě největší kvalitou filmu je akce. Ikdyž miluju Rockyho musím uznat, že na tohle se kouká mnohem lépe, protože to působí reálněji než jen obyčejné bouchání pěstí do soupeře. A tady se bouchá víc než dost. dávám spokojených 70%.

96 hodin (2008)

Naprosto neuvěřitelně adrenalinový, inteligentní a reálně vytvořený akční nářez roku 2008. Teď jsem to dokoukal a stále se třesu. Beyond 100%. OMG. Must breathe, must breathe.

Darkman (1990)

Než si to u mě Raimi pokazil 3. pavoukem, točil filmy na které je radost se koukat. Když se dívám na hodnocení tohoto snímku, tak si říkam, jestli by se neměli dávat ke všem filmům doporučení pro jakou skupinu diváků jsou určeny. Protože tenhle film rozhodně není myšlen 100% vážně a kdo to nevidí na první pohled, ten by se neměl koukat dál. Parodické prvky na všechny do té doby natočené superhrdinské filmy koukají téměř z každého záběru a k tomu nám hraje génius Dany Elfman. No a jako třešnička na dortu Bruce "Ash" Campbell v minicameu. To vše mi dává 75%, za které se vůbec nestydím.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Co dodat? Kdo hulí ten umí. Vím nejsem originální, ale co už.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Zajimavé, jak se stane, že v jednu noc vidí dva lidé stejný film a přitom, se shodnou jen v jedné věci. Ano je to ona zmíněná scéna na mostě. Upřímně si myslím, že pan režisér má před sebou ještě dlouhou kariéru a proto ho nebudu zavrhovat hned na začátku, ale tohle prostě přehnal. Naopak Timy byl na svůj věk ve slušné kondici, alespoň to tak vypadalo, a ikdyž vypadal trochu legračně, dokázal jsem jeho postavu pochopit. William Hurt odehrál svoji klasiku a vlastně ani neměl prostor na nic jiného. Příjemně se koukalo ale hlavně na Liv Tyler, která byla můj puberťácký idol, takže nemám so dodat. No a samozřejmě kolega Norton. V některých záběrech mě až zarazilo, jak je možné, že jsou si s Ericem Banou podobní. Netuším, jestli to byl záměr nebo to vidím jenom já. Každopádně svou roli zvládnul slušně a sedli mi do ní. Závěrem tedy nechci tvrdit, že to bylo výborné, ale dobré ano a klidně bych snesl i dvojku( a třeba i víc odhalenou Liv=), ale akce mohla být lepší, scénař méně plytký a efekty bombastičtejší. Tak akorát 60%. Tedy zkuste a uvidíte.