Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Velice prijemne prekvapeni hned na zacatku roku. Simon potvrzuje ze je jednicka a ja ho proste muzu. Kazdopadne jsem se vyborne bavil a odreagoval a chvalim za to vsechny zucastnene. Jen kdyby tak Kirsten uz skusila jiny zanr. Pro me tedy 80% a uvidim jak dopadne po druhem zhlednuti, protoze toho se urcite tahle svezi komedie u me docka.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Solidne vybudovane drama, hlavne atmosfericky a obrazove. Presto se, stejne jako maloktery americky film posledni doby, nevyhne ''klisovitosti''. Nevim jak to vidi jini divaci, ale americke thrillery posledni doby jsou predvidatelne od chvile, kdy se seznamime s posledni dulezitou postavou deje. Od te chvile jen cekam, jakymi krucky se tam scenarista, potazmo reziser dostane. U tohoto snimku me prekvapila hlavne jmena vsech ucinkujich a to nejen pred, ale i za kamerou. Mam namysli hlavne scenaristu Billiho Boba Thortona a rezisera Sama Raimiho. A nebyt druheho zmineneho, asi bych hodnotil mene kladne. Pro me tedy 70%, zasluhou vsech hercu a pana rezisera.

9 (2005)

Naprosto hustý postapokalyptický animák, pátou hvězdičku tomu ubrala jen délka filmu, protože já bych chtěl víc. Prostředím i atmosférou mi to připomnělo kraťas Silent City s Cilianem Murphy, ale každopádně to dělá z připravovaného filmu pro mě jeden z nejočekavánějších projektů roku 2009. edit: tak po druhém skouknutí před filmovým zážitkem přidávám patou hvězdu pro případ, kdyby si to film nezasloužil.

Stmívání (2008)

Bezedná romantika natočená tak, až se vám i z nicneříkajících záběrů tají dech a vy se třesete nedočkavostí nad tím co se stane v záběru příštím. Jak prohlásila moje přítelkyňe po promítání: " Teď mám romantiky dost na půl roku dopředu." To ale nemění nic na faktu, že tenhle film byl výjimečný. Ne ve všem, ale myslím, že TO tam každý najde, přestože to nejde definovat.

Kapitán Alatriste (2006)

Co napsat? Je pravda, že zhlediska scénaře a režie se nejedná o povedený film ani v žánru dobrodružný ani thriller, ale akční to bylo pěkně a syrovost, která ke středověku/novověku patří se mi tady moc líbíla. Ale pravda je, že jinak není už skoro co chválit. Snad je práci kamery, kdy některé záběry, myslím tím hru světla a tmy, byly jak z Goyových obrazů. Něco podobného jsem ve filmu neviděl. Co dodat? Viggo je dobrý herec, ale umí si vybrat lépe a tenhle film prostě nezachránil. Dialogy návaznost scén, vlastně i celý příběh jsou plané nenavazují a člověk z nich nic necítí. Slušná výprava a šermířské scény jsou plus. Na jedno pokoukání se to dá, ale nezaujalo mne to.

Podraz (1973)

Konečně jsem to viděl. To je třeba říct hned na začátku, ee tedy po skončení tohoto klenotu. Konečně chápu, proč mohly Dannyho partáci být tak úspěšní a taky proč je tenhle film v první dvacítce. Není co dodat. Hodnocení: 95%

Mamma Mia! (2008)

Na podruhé sám doma jsem už neodolal a můžete mi říkat měkota nebo co, ale ta radost z toho filmu čišela z každého herce a podpořeno bezchybnou hudbou mě to dostalo skoro jako poprvé Moulin Rouge nebo Kal Ho Naa Ho. Asi to bude tou moji blížící se svatbou nebo jsem fakt měkota! Dodatek: Jde o ty písničky, já na nich vyrůstal a Amanda má parádní hlas=D.

Legenda o slavném návratu (2000)

Tenhle film jsem poprvé viděl, když jsme ještě bydleli jinde a měli HBO. Tehdy jsem ještě zdaleka nerozuměl golfu, ani jsem o filmech nevěděl to co vím tedˇ. Ale tenhle film mě i tehdy zaujal natolik, že jsem dnes jeden z mála lidí co znám a kteří nehrajou golf, které tahle hra baví. Nedávno jsem si ho pustil opět a to se svojí přítelkyní a opět v českém znění. Robert Redford je dobrý režisér a jde to poznat už při výběru herců a v práci s nimi. Ale když se zamyslím a zkusím si vzpomenout co mi z tohodle filmu zůstane v paměti pak je to dechberoucí ústřední melodie a záběry na probouzející se golfové hřiště po ránu. Možná to není moc, ale ta zvláštní poetika, kterou tyto záběry mají byla pro mne velmi silným zážitkem. Na rozdíl od neuvěřitelně iritujícího českého dabing. Už se těším až se podívam v originále a doufám že tím přibude i hvězda poslední. Hodnocení: 79%

Ratatouille (2007)

Je to velmi dobrý film, ale nechytil mě za srdce tak jako jiné pixarovky. Prostě Monsters jsou lepší, Nemo je lepší a Vall-e je nejlepší. Zatím.

Temný rytíř (2008)

S odstupem času konečně dokážu okomentovat tehle fantastický film. Jasně že někteří budou tvrdit, že nás zmasila masivní produkce a že to není zas až tak dobrý snímek, ale kdo má nakoukáno a není ignorant ten vidí jak je tenhle film mnohovrstvý a propracovaný. Nejsem ale pro to aby se teď všechny komiksové adaptace točili v tomhle stylu, protože každý superhrdina jej jiný a má jiné pozadí. Raimimu se to podařilo u prvního Spidermana a Nolanovi se to podařilo už dvakrát. Těšme se tedy na třetí pokračování a i na další tvordu tohoto chlápka. Protože zatím vždy točil zatraceně originálně.