Mission: Impossible II (2000)

Ne, ne a ne. Po vynikající, pro mě milníkové jedničce je to veliký krok zpátky. Již obsazením Johna Wooa na režisérský post bylo jasné, že to bude akce jako řemen, jenž Woo to mohl dotáhnout uplně někam jinam a zůstal nikde. 90 % akčních scén působí vyloženě komicky - s tím faktem, jak jsou přitažené za vlasy to nemůže fungovat. Mrzí mě to. Přesto dám 50% za tradičně výbornou hudbu (ale celkově z trilogie nejvíce nevyrovnanou), aspoň trochu dodrženou atmosféru, Vinga Rhamese a Tonyho Hopkinse.

Mission Improbable (2000) (TV film)

Ben Stiller jako Tom Crooze.:D John Woo je nekompromisní.:)

Pláž (2000)

Nedomrlý Danny Boyle. Velmi slibně se rozjíždějící osobitou jízdu přetaví v průběhu klasicky v maglajz, který však dává smysl a je bohužel místy spíš k smíchu (necíleně). Stylově za pět, sdělení skvělé (a v té době brutálně nadčasové!), ale v konzistenci značně pokulhávající. Takhle jsem přesně mezi dvěma a třemi. Nahoru se přikláním, protože mě nenapadlo film nedokoukat na jeden zatáh. Ze soundtracku jsem odvařenej nebyl, přestože v období vzniku jsem z muziky hltal úplně všechno.

Purpurové řeky (2000)

Tenhle film má moje obrovské sympatie a rozhodně bych třeba oproti Sedmičce byl schopen více obdivovat scénář. Chemie mezi Renem (kalibr, můj idol prostě) a Casselem je nezvykle odzbrojující. Jediné dvě chybky: místy vykrádání Sedmičky a Casselova scéna 'mlátička' (joke? - hope so..)... Já osobně tyto typy konců zbožňuji. Sice diskutabilní, ale nářezově dechberoucí. K tomu je ve finální scéně opravdu neskutečně skvělá kamera, jež dotahuje do cíle, všechny své přednosti, které naznačuje po celý snímek. O tématu a podtextu Purpurových řek se radši nebudu rozvádět...., protože to je prostě ono! (dle mě) 90%

Requiem za sen (2000)

Perfektní filmy jsou takové, které ve finále působí na diváka přesně tak, jak tvůrce evidentně zamýšlel z počátku. Nesmějete se tam, kde nemáte, nedutáte, kde dutat nemáte. První půlhodinku plyne mou myslí otázka: to je to zmiňované ultradepresivní antipozitivum, ten majstrštyk? Aronofsky však ví, co dělá. Hutnost, nátlak, syrovost. Neskutečně vygradovaný snímek, jenž netrpí na předčasný vrchol, vrcholí přesně, nekompromisně, brutálně. Ano, tento film je perfektní, nemá jedinou chybu - režie (snad nejoriginálnější vůbec), hudba, střih, herecké výkony (bezkonkurenčně však vede Ellen Burstyn), tedy pokud zohledníte všechny fragmenty - skoro perfektní. Jenže slabý děj dostatečně slouží formě, extrémně nátlaková filmařina postupem naplno nahodí vešekeré břemeno na diváka. Opravdu nevím, kdy se mi stalo v kině, aby se mi roztřásla kolena. Totální rozložení ve finále snímku je chtěné, účelné, extrémní naturaličnost až hnus odvádí svou práci až nebezpečně reálně. Rozložení diváka nemá obdoby, ale může se vůbec takovýto snímek zařadit komukoli do kolonky oblíbené? V tomto místě se začne jednat o značně diskutabilní téma. Pro trochu zběhlého diváka nutnost vidět, pro klasického konzumního spotřebitele filmu jako zábavy je Requiem za sen jako celek na hranici koukatelnosti (spíše za). Rozhodně jeden z nejpůsobivějších filmů, jaký jsem zatím viděl.

S Club 7 v L.A. (2000) (seriál) odpad!

Strčit prst do krku vyjde nastejno, ale drátem do oka to ne. Horší jest ztratit oko.

Trosečník (2000)

Opravdu vynikající film, kterému nedávám vyšší hodnocení než čtyři hvězdy, protože sám o sobě není zcela originální (co se týče námětu atd.). Robinsonovské téma jest už místy docela ohrané. TO je asi vše k této věci. Jinak je výborný ve všech směrech a Tom Hanks ukazuje, že by si možná zasloužil víc oskarů než má. Prostě koncert!_Opravdu parada, zvedam!

Vertical Limit (2000)

Lehké pletené čepečky a letecké sluneční brýle, dlouhé pobyty, sprinty, neuvěřitelné skoky, pády, fyzické výkony nad hranicí 8000 metrů. :-D Ale na druhou stranu je ten snímek megazábavný a Cambell má opravdu cit pro nabušenou akci, spád a tempo. K tomu i ty hodně nadsazené kraviny natočí opravdu stylově. Kvalitní střih i hudba. Ty čtyři hvězdy dávám evidentně za provinilé potěšení z prostředí mně sympatického a přitahujícího mou mysl. Yes, o příběhu a nelogičnostech nemluvě.

Cestománie (1999) (seriál)

Tenhle seriál jsem si zamiloval, hlavně ještě v produkci ČT.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

70 %. Jednoduše na hraně před zlomem do čtyřech hvězdiček. Je to obrovská zábava, film odsýpá, prvoplánová pop-punková hudba též výtečně sedí, ale můj dojem kazí hned několik ale. Do všeho je průzračně vidět, každý ví, co bude následovat za pár minut. Tak to ale asi má být.