Batman se vrací (1992)

Christopher Walken ako stratený brat Mozarta, Michelle Pfeiffer ako psychopatická pseudo zombie a Danny Devito ako bláznivy záporák s ekologickými chúťkami. Tučniaky s raketami na chrbte.....Toto je divný film, fakt divný. Ale páčila sa mi záverečná scéna s rátaním nábojov v pištoli. A hudba.

Batman (1989)

Filmy Tima Burtona mi veľmi nesedia. Čo sa mi páčilo: hudba - najväčšie plus filmu, vizuál Gotham city, civilné hranie Keatona, Kim Basinger a jej výkriky hrôzy a geniálna scéna v televízii s reklamou. Čo sa mi nepáčilo: Keaton v obleku batmana je o dosť slabšie zahrany ako v civile, teatrálne prehazdovanie kostýmu (skutočne to tam muselo byť?)a to že sľubný nábeh filmu kazí posledná tretina, ktorá skôr nudí ako graduje. Joker v podaní Nicholsona je celkovo veľmi nevyvážený, má vynikajúce záporacke chvíle, ale miestami upadáva, až do parodickej polohy (ktorá niekedy ani nie je vtipná). Možno sa mi to tak zdá preto, lebo Temného rytiera som videl skôr a zatiaľ čo Joker v podaní Nicholsona je istým spôsob vtipný, Ledgerov Joker je čisto záporná postava. Celkovo je to ale jeden z tých lepšich filmov podla komiksov.