The Scorpion King: Book of Souls (2018)

Prekvapivo dobrý film, z low-cost pokračovani Scorpion Kinga s prehľadom najlepší, čo treba náležite ohodnotiť. (Samozrejme, nie je to nič svetoborné, ale rozhodne si pri ňom nechcete vypichnúť oči ako pri slabučkej dvojke a hlavne tragickej štvorke). Filmu hlavne prospelo okresanie príbehu na minimum (k čomu sa pridružilo aj obmedzenie interakcie medzi postavami a ubudli tak prihlúple repliky a tiež príjemne prekvapilo zopár celkom zaujímavých nápadov).

Král Škorpion: Cesta za mocí (2015) odpad!

Rovnako nevydarený guláš ako predchádzajúci diel a možno aj trochu slabší. Nie, musím sa opraviť, tento film je až úboho zlý. V mojich očiach je ešte horší ako slabučká dvojka (do hodnotenia hlavne zasiahlo vrcholne nesympatické osadenstvo hercov telenovelovej kvality, prebiedny dej a úplne oničom akcia, pričom všade doslova vidieť nízky rozpočet), skutočne tu nie je nič, čo by som aspoň trochu vyzdvihol. Tento film si u mňa zaslúži jediné hodnotenie.

Král Škorpion - Bitva osudu (2012)

Dosť nepodarená komédia.Niekto sa snažil inšpirovať u Your Highness? Ale hviezdička za to, ze tvorcovia skombinovali rímske légie, ninjov a Thajsko so svojimi slonami...niečo také nevidíte každý deň. Jeden a pol hviezdičky. PS: Práve pri tomto filme som dosiahol métu 900 príspevkov, no rozhodne nekončím a ťahám ďalej.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Zase až tak výrazne horšie od Múmia sa vracia to nebolo. Tunajšie hodnotenie mi príde pomerne prísne, ledva 50 percent? U mňa to je na rozmedzí dvoch a troch hviezdičiek, ale asi trochu prilepším. Akcia bola dobrá, príbeh tuctový (asi tak tuctový ako v Múmii dva), fantasy prvky tak výrazné byť nemuseli (hlavne yettiovia) a rodinné "trampoty" tak neotravovali ako v predchádzajúcom filme (len škoda, že uz nehrá Rachel Weisz, Maria Bello mi do rodiny OˇConellových veľmi nesadla).

Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

OK, čiže pokračovanie ešte viac do minulosti, ďalší prequel. Dosť slabý film s chabými hereckými výkonmi, ktorým "hrá" prím ústredné duo - model Copon a fighter Couture. Zatiaľ čo v jednotke The Rock predviedol celkom podarený herecký výkon (nie každý môže povedať, že za neho hovorí jeho obočie :D) a odštartoval tak svoju filmovú kariéru, tak Randy Couture so svojím jediným kamenným výrazom, pri ktorom neviete, či práve rozmýšľa, čo mal na obed alebo zadržiava hnačku, rozhodne film nepotiahol. A ak hej, tak jedine ku dnu. Predstaviteľ mladeho Mathayusa detto (predviedol obdivuhodný výkon, on je snáď ešte horší). Nedávam odpad hlavne preto, že už som za svoj ČSFD život videl ešte o triedu horšie filmy, nebolo ich veľa, ale predsa sa našli. PS: Najlepšie boli tie "nenápadné" chyby, keď vedľajšia postava kričí počas boja na Mathayusa, že "behind you", keď útok ide zpredu. WTF? Alebo ten záver, limity rozpočtu boli poriadne cítiť, či skôr vidieť.

Král Škorpión (2002)

Popkornová jednohubka, ktorá zase nie je tak zlá ako by som si mohol myslieť. Sú tu bláznivé akčné scény, nanič dej a zopar jednoduchých, ale účinných vtipov a to je všetko. Všetko to ale nejak do seba záhadne zapadá. No na vyššie hodnotenie to u mňa nemá.

Mumie se vrací (2001)

Veľkorozpočtové, viac family-friendly pokračovanie (a nenarážam na to, že z ústrednej dvojice je už trojčlenná rodinka), viac ľahkého humoru, menej hnusných scén a ľakačiek, či ovela viac už na dnešnú dobu tragicky vyzerajúcich špeciálnych efektov (ale v roku 2001 by sme istotne povedali niečo iné). Tie také obstarožné ťahy ako napríklad, keď sa záporák predstaví, tak sa zlostne v diaľke zablýska, alebo boj v štyle "bojuje celá rodina" a to neustále vysvetľovanie už tak dosť jednoduchého deja, to mi nešlo pochuti. Ale stále je to OK dobrodružsvo.

Velká hra (2017)

Na moj vkus priveľa akože veľmi múdreho rozprávania na efekt (ten pokračujúci úbohý vtípek s excelom ma úplne rozčaroval), prvých 15 minút idúcich ako z guľometu ma kvalitne rozladili do ďalších častí filmu. Tento príbeh je pútavý, je zaujímavý, ale toto filmové spracovanie ma pri viacerých príležitostiach sklamalo. Nech to natočí niekto ešte raz, poprosím. A dve hodiny dvadsať? Už po 80 minútach som si hovoril, že je to na mňa veľa, ako sa mi vlastne podarilo vydržať až do konca? Sám neviem. LTT za tri. PS: Ten úvod, kde štyridsiatnička hraje osemnástročnú, tak to už je aj na Hollywood priveľa....!

Obhájce (2011)

Taký dosť všedný film s právnickou tématikou. Rutinne zahraté, rutinne natočené a aj rutinne odsledované. Neviem, tento príbeh ma až tak veľmi neoslovil.

Dívka ve vlaku (2016)

Fuu, snaha o rozobratie náročnej témy vo vážnom podaní, rozpad nádejneho vzťahu a psychické problémy zúčastnených, to nie je práve odpočinková téma. Ak sa to dobre nespracuje, ostane vám iba otravná psychicky nestabilná alkáčska troska so skleneným pohľadom z okna idúceho vlaku, čo robí každému vo svojom okolí problémy a to ma teda veľmi nebavilo sledovať. A tá akože druhá, mysteriózna (pripravte sa na fakt veľa flashbackov jednej scény dokola), pridružená a zároveň prepletená zápletka si s tou hlavnou môže v kvalite podať ruky (postavy prehnané do extrému, od labilnej hlavnej postavy, cez dokonalého otecka, k prelietavej pestúnke ach a všetko je korunované absurdným finále, v ktorom absentuje čo i len závan akejkoľvek logiky). Dve hviezdičky, a to aj tak len preto, že Emily Blunt je jedna z mojich obľúbených herečiek.