Chapelwaite - Memento Mori (2021) (epizoda)

No, zajímavé, zajímavé. Město začíná ukazovat svou odvrácenou stranu, byť sami taky nejsou čistý jako padlej sníh. Zatím jsem naprosto spokojená.

Chapelwaite - Blood Calls Blood (2021) (epizoda)

Naprosto skvělá atmosféra, kterou pomalu proplouvá onen náznak něčeho zlého, s tempem, které nikam nepospíchá, tak snad to vydrží celou dobu.

Nikdo nevyvázne živý (2021)

V tomhle případě asi vůbec nevadí, že jsem nečetla předlohu, protože podle mě toho asi hodně vynechali. 600 stran! A musím říct, že se mi film vážně líbil. Tajemnej barák, brutální atmosféra, skvělý stupňování a konec, který jsem nečekala. Až takhle vážně ne. A ta příšera byla fakt ble! Dokonalý  :)

Lesní rituál (2017)

Za mě skvělý atmosferický horor, který je tak dobrý, až jsem byla poměrně zklamaná úplným koncem. První polovina je strašně fajn a já tam s postavama byla. Za mě ta sámoška byla skvěle zpracovaná. A dokonce jsem se I místy vážně bála. Jenže jak přišlo na lámání chleba, začalo to trochu drhnout. A konec byl vyloženě...kdybych nečetla předlohu, tak se cítím ochuzena o informace. Asi doporučuji přečíst knihu, potom kouknout na film a zprůměrovat si to pro skvělý zážitek  :)

Willyho kouzelný svět (2021)

Kdyby se jednalo o komedii s tím, že je to parodie, tak to beru. Ale tady se všechno bralo tak vážně! A to bylo možná že všeho nejhorší. Ta hvězdička je za to Cage během filmu neřekne jediné slovo. Stejně jako já na tenhle film. Jenom jedna věc, to mě pobavilo...co následovalo poté, co borec umyl hajzlíky tak, že to tam vypadalo jako po rekonstrukci...scéna otevírání dveří na záchodě. První tři dveře borec rozkopne. Bylo to na efekt, protože kamera byla vevnitř. V posledních je tedy monsterák. Jenže ty otevře. Směrem k sobě. Jak by na něj jinak mohl monsterák vyskočit? :D jistě, panty v tomhle světě fungují tak, jak to potřebuje scenář...

Mr. Mercedes - Walk Like a Man (2018) (epizoda)

Hm, začínám se obávat, že vím, kam chce scenář jít s Bradym. A podle dalšího dílu uvidím, zda mi to vyhovuje nebo zda mi to nevyhovuje, ale bude mi to jedno, protože to bude ok ;)

Eternals (2021)

Asi bych měla hned na začátku říct, že jsem o postavách nevěděla nic. U nás vyšel jediný (vyšel jenom jeden, že?) komiks a ten jsem nečetla a zásadně se dívám jenom na první trailery (k tomu se dostanu ještě dál), takže jsem rozhodně nevěděla, do čeho jdu. Ale měla jsem tušení, že to bude pecka. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem viděla film, kde trailer nevykecal skoro všechno a vlastně byl tak bravurně sestříhaný, že jsem byla překvapená, že byl ve výsledku trochu zavádějící ději. Za to velké plus. Protože s dějem jsem byla naprosto spokojená. Nejdřív jsem se bála, zda se to všechno stihne. Zda se za ty dvě a půl hodiny stihnou nejen představit všechny postavy, ale zároveň prokleslit jejich charaktery (myslím, že tohle se povedlo hodně, když jsem si oblíbila postavu, která mě po traileru dost prudila), nastavit dějové linky, dostatečně všechno vysvětlit. A ono se to povedlo. Úplně všechno. Navíc film nemá jenom jeden twist, ale hned několik a ne všechny jsem čekala, nebo jinak...rozhodně ne až tak moc a tak brzo. (Kdo viděl, ví, o čem mluvím.) Ale co mi udělalo velkou radost, byť mám Kita Haringtona v hodně velké oblibě, že tam Dane nebyl na takovém prostoru. Trochu jsem se bála, že tam bude víc, aby udělali lidem radost. Takže super, ráda si počkám, až přijde jeho čas. **** A teď technická vsuvka. Film jsem viděla poprvé ve 3D a podruhé v 2D. Pokaždé s dabingem, protože u nás jinou verzi nedávali. 3D bylo odporný. Přes dvě hodiny mě svědil nos kvůli čemu? Dvěma věcem, které za to stály? (Deviant hned na začátku a voda v bazénku v pralese, obojí bylo skvělý i bez 3D.) A absolutně nic jsem v něm neviděla. Rozhodně ne detaily a ta nejlepší akční sekvence pro mě byla jedna tmavá šmouha. Podruhé to byla nádherná!!! Dabing byl ok, tedy až na jména postav. Naučíte se s tím jako divák žít. Ale nejhůř dopadla Zvonilka. Problém byl v tom, že dokud nebylo titulků (kvůli Makkari), tak podle mě hodně lidí prostě nevědělo, jak se Sprite jmenuje, protože každá postava její jméno říkala jinak. Holt, ne v každém kině si nemůžete vybrat verzi s titulkama  :(  **** Jinak naprostá spokojenost. Není to jiný Marvel, jak dost lidí čekalo. Je to částečně jiný Marvel. Což je fajn, ale zároveň škoda, že toho nebylo víc.

Není čas zemřít (2021)

Letos jsem brečela u třech filmů, tohle je jeden z nich. Emoční i obrazová pecka. Nejlepší bond  ;)

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Jednička měla mouchy, ale byl to film relativně v pohodě. Ale co si myslet o dvojce, to vážně nemám tušení. Snaží se o něco jako akci, ale s tím PG toho moc nejde. Snaží se o humor. Zde to bylo dobrý. Eddie a Venom se spolu hezky kamarádili a když přišel na řadu jejich rozchod, spíš to působilo jako romatická komedie. A právě v těch momentech se ukázalo, že je sice fajn, že jsem film chtěla vidět, ale působila jsem v kině jako úchyl. Jsem rozmazlená. Jak film nemá přes dvě hodiny, přijde mi, že tvůrci na něco zapomněli. Ale tohle byla nejdelší devadesáti minutovka v mém životě  😞 totálně mě to vyčerpalo. Proč se tvůrci soustředili jenom na humor (určený primárně pro ty mladé)? Proč se tvůrci víc nesoustředili na postavy? Protože to mladé nezajímá? Sál se smál nejvíc, když součástí vtipu bylo sprosté slovo. Tam padlo tolik zm%&ů, až sem koukala, když je to od dvanácti, ale ukousnutá hlava nikde. A přitom by s postavou Carnage šlo takovejch věcí. Kdyby někomu o to šlo, že? A štve mě to hlavně z toho důvodu, že teď už to snad došlo každýmu. Tyhle dva filmy byly natočený jenom proto, aby udělali půdu pro...no, viděli jsme potitulku. Venom vod dvanácti. V tomhle světě je bohužel možné všechno. Pokud bych si mohla vybrat eRkovej Venom za cenu, že žádnej Spiderman, můj výběr je jasný...Jednička měla mouchy, ale byl to film relativně v pohodě. Ale co si myslet o dvojce, to vážně nemám tušení. Snaží se o něco jako akci, ale s tím PG toho moc nejde. Snaží se o humor. Zde to bylo dobrý. Eddie a Venom se spolu hezky kamarádili a když přišel na řadu jejich rozchod, spíš to působilo jako romatická komedie. A právě v těch momentech se ukázalo, že je sice fajn, že jsem film chtěla vidět, ale působila jsem v kině jako úchyl. Jsem rozmazlená. Jak film nemá přes dvě hodiny, přijde mi, že tvůrci na něco zapomněli. Ale tohle byla nejdelší devadesáti minutovka v mém životě  😞 totálně mě to vyčerpalo. Proč se tvůrci soustředili jenom na humor (určený primárně pro ty mladé)? Proč se tvůrci víc nesoustředili na postavy? Protože to mladé nezajímá? Sál se smál nejvíc, když součástí vtipu bylo sprosté slovo. Tam padlo tolik zm%&ů, až sem koukala, když je to od dvanácti, ale ukousnutá hlava nikde. A přitom by s postavou Carnage šlo takovejch věcí. Kdyby někomu o to šlo, že? A štve mě to hlavně z toho důvodu, že teď už to snad došlo každýmu. Tyhle dva filmy byly natočený jenom proto, aby udělali půdu pro...no, viděli jsme potitulku. Venom vod dvanácti. V tomhle světě je bohužel možné všechno. Pokud bych si mohla vybrat eRkovej Venom za cenu, že žádnej Spiderman, můj výběr je jasný...A jak jsem slíbila. Hvězda dolů jedničce...