Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Hudba - nadprůměr, akce - přestřelená, příběh - jako bych už někde viděl, z nostalgie 2* - jinak bych se na to stejně nekoukal. Snad je poslední ze série... nechtěl bych vidět souboje na kolečkovém křesle.

Zpátky do ringu (2013)

Ti staříci vypadali, že to bude hrozná ostuda, ale dají si slušně do budky a kromě toho zalátají 20-30 let staré rodinné problémy, kromě svých finančních situací. Vtipné, uvěřitelné, pozitivně laděné ...

Na hraně zítřka (2014)

Rozumné sci-fi, vtip, romantická linka ... i přítelkyni se líbilo. Nebylo to tak špatné, jak jsem původně očekával. Podíval bych se znova, protože mimici vypadají krutě. Není to moc originální (inspirace z mnoha her/knih/seriálů a podobných filmů), ale přesto velmi koukatelné.

Kung Fury (2015)

Nikdy jsem na tyhle filmy nebyl, za mlada mě to vždy minulo (zaracha nebo prostě byly pozdě večer, kdy jsem se na ně nesměl už koukat, atd.), tento mi fakt stačil. Bylo to svěží, vtipné, parodující, ale také jasně ukazující, že v té době to prostě byl daný styl a mysleli a brali to všichni vážně. Už od chvíle, kdy vyšel Hasselhoffův singl jsem si říkal, z toho si sednu na prdel. A taky že jo. Hudba dokonalá, zápletka taky slušná, i nějaké to řádné scifi, prostě pecka. Škoda, že to je jen tak krátké, ale možná to je prostě výhoda.

Keith (2008)

Pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů a největších překvapení z romantických filmů, co jsem kdy viděl. Pár velmi překvapivých a zvláštních obratů, dojemný (zvláště) konec filmu. Tajemná postava Keitha, roztomilá kráska kterou se snaží získat, seč se tváří, že mu o to ani náhodou nejde a ty životy převrácené naruby. Viděl jsem ho snad desetkrát a určitě ho uvidím ještě hodněkrát.

Válka Bohů (2011)

Vizuálně našlapané, příběhově ploché, spousta slow-mo záběrů a zajímavé souboje. Nic světoborného, ale přesto uteklo rychle, neurazilo a přitom naplnilo všechna očekávání.

Divergence (2014)

Opět jsem předlohu četl a opět tak nějak nechápu ten úmysl udělat z tří dílů hned čtyři s jasným průběhem - nechat nahlédnout, představit postavy, směřovat k pompéznímu konci. Bohužel v tomhle filmu se to nahlédnutí moc nepovedlo. Dlouho nuda, pár docela podstatných faktů bylo tak nějak divně uzemněno a prostě pár těch scén tam vůbec nemuselo být, protože tak nějak nereflektují další vývoj. Posledních 20-30 minut už je však svižných, bez znalosti světa a reálií (což se z filmu nedá prostě pochopit vhodně) je to však divná změť a trochu moc stlačení všech důležitých momentů do krátkého úseku. Vyvolává to pocit, že mám chuť se na další díl dívat, ale čekat na něj rok, možná si nevzpomenu, že jsem chtěl.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Moje očekávání se naplnily. Prostě druhý díl se více zaměřil na hrdiny, popis situace a tedy směřuje ke grandióznímu finále v podání dvou filmů - což je pro mě docela škoda, to rozkouskování, ale děje se tam toho tak hodně, že to asi bude vhodné. Jsem rád, že ty holčičí problémy a uvažování nejsou ve filmu tak moc vidět, přece jen ho přepsali chlapi a soustředí se na jiné momenty a ne na ten její vnitřní boj.

Hunger Games (2012)

Četl jsem knihy, proto jsem si chtěl projít i filmem. Bohužel je moc uspěchaný, v duchu toho - v prvním díle Vás s hrdiny seznámíme, v druhém Vám o nich něco víc řekneme, a třetí natáhneme na dva, abyste neřekli. Přitom mi příběhově nejzajímavější prostě přišel ten první a druhý díl, v třetím jsem se nudil a proto jsem tak nějak doufal, že ty filmy to provedou jinak. Bohužel ne. Porovnání hrdinů, které jsem si vytvořil v hlavě a s tím, jak vypadají na plátně bylo však vcelku dobré, až na Effie. Těšil jsem se na další díly, které snad půjdou více do hloubky..

Sex Tape (2014) odpad!

Hnus, od asi patnátcté minuty jsem myslel, že to vypnu, ale furt jsem tak nějak ze soucitu ke Cameron chtěl koukat dál. Segel mi nesedí a přijde mi, že toho ňoumu a nevtipného blbečka prostě nemusí hrát, ale že takový je. Příběh prvoplánový, škoda, že si za svou kariérou nestojí oba tak jako se snažili si nepoškodit reputaci ve filmu onou nahrávkou.