Někdo to rád horké (1959)

Je to plné takových jemných vtipů, u kterých se skoro chce usmát, ale jako celek to nebylo špatné.. bavily mě změny "rolí" Tonyho Curtise.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Seriály moc nesleduju, tohohle jsem zatím viděla jen 2 díly, ale bavila jsem se královsky. Něco tak ujetýho jsem dlouho neviděla. Tady se může stát naprosto všechno a stejně pak zírám s otevřenou pusou.

Ostrov (2005)

Akčních scén je tu opravdu hodně.. kdo si užívá pohled na ničení drahých věcí si tady přijde na své. Připomínalo mi to něco mezi Metrixem a Batmanem (včetně té hudby). Z herců se mi tu (herecky) líbil Steve Buscemi a Djimon Hounsou.

Samotáři (2000)

Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbala, asi protože na mě ty Macháčkový odbarvený vlasy působily hrozně depresivně, teď samozřejmě nelituju. Atmosféra byla nečekaně příjemně nečeská, až optimistická, přesně pravý opak, než jsem čekala.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Z těch animací a kreseb až mrazilo, i pro lidi, co se nezajímají/li o Nirvanu to může být zajímavý dokument o jednom hodně nevšedním člověku. Je to chvílema i celkem sranda (např. jak Courtny o sobě čte z dopisu rozhořčené fanynky, že je prasnice a nemusela se s Kurtem líbat a Kurt to "tlumočí" v Courtneiných šatech, jak s Courtney dělají, že jsou na heroinu úplně mimo, jsem jim chvíli skoro věřila,...). Kurt sám měl docela smysl pro humor.. celé je to plné raritních záběrů a nahrávek, doplněných právě těmi animacemi a hudbou, skvělá atmosféra. Určitě to nemá být vysvětlení Kurtovi smrti, spíš zachycení jeho života od podmínek do kterých se narodil, po těch jeho 27 let.

Zabiják bláznů (1965)

Celé to na mě působilo tak snově, že mě tam vlastně vůbec nic nepřekvapovalo. Atmosféra byla typicky mexicky "divná" (něco se tam děje, ale pořád čekám, že se stane něco hrozného, i když se nestane, mám stejně pocit, že se to stalo) např. část s tím starcem. Znovu už se určitě nepodívám.

Příběh Marie (2014)

Nebylo to depresivní, jak jsem čekala, právě naopak.. přišlo mi, že více než o hendikepu samotném to bylo o střetu/spojení dvou opravdu silných osobností, dvou spřízněných duší. Originální zážitek to pro mě byl určitě.

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Na tu dobu byly ty efekty vážně super.. stylově mi to trochu připomínalo Harryho Pottera, Watson jako Harry i vypadal. Dívalo se na to příjemně.

Proces (1962)

Knihu jsem zatím nečetla, tak nemůžu úplně hodnotit, ale tohle už hodně balancovalo na hraně absurdity.. nedívalo se na to lehce, není to dobrý film, jako spíš umělecké dílo. Úkost to rozhodně vzbuzovalo.. byrokratické peklo.

Purpurové řeky (2000)

Trochu nadprůměrná detektiva.. tu temnou horskou atmosféru jsem si užívala, konec jako z červené knihovny trochu zklamal.