Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Taková nenáročná rodinná komedie, odehrávající se na krásných Havajských ostrovech. Přišla mi zábavná myšlenka nerda v těle Dwaynea Johnsona, který ve filmu často musel obdivovat svoje předloktí :) Jack Black byl jako školní kráska svými manýry překvapivě docela uvěřitelný

Rambo: První krev (1982)

Byl to smutný příběh člověka, který díky tomu, čím si ve válce prošel, v civilním životě zůstal úplně sám. Snadnějšímu strávení napomohlo rychlé tempo a akčnost většiny scén, honičky v autech mi přišly skoro komické. Na Sylvesterovo "snadné" zvládání fyzicky extrémních kousků byla radost se dívat.

Truman Show (1998)

Líbilo se mi, že přestože šlo o satiru, nebyla kousavá, ale téměř soucitná. Režisér Truman Show si opravdu přál vytvořit lepší svět pro diváky i šťastný život pro Trumana (což třeba i udělal), přestože ve zlaté kleci. Nedokážu si v roli Trumana představit nikoho jiného, než Jimma Carreyho, který je zvláštním způsobem dojímavý, stejně jako Truman. Teprve tady jsem si uvědomila, jaké má (nebo dokáže mít) Ed Harris charisma.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Z celého filmu jsem si odnesla dojem, jako bych shlédla díl hraného cestopisu, obsazeného pár známými jmény. Přišlo mi to trochu pozérské, jako by se dalo jídlo vychutnat jen v Itálii, a meditovat v ašrámu. Ne že by to bylo úplně špatné, spíš prázdné..

Dogville (2003)

Brr.. jakoby si méněcenný Dogville vyléval svoji frustraci a "konečně" zakoušel pocit moci na svém obětním beránkovi. I když se nejednalo o běžný společenství a Grace si svou pasivitou nijak nepomáhala, byla to opravdu silná podívaná. Přesto je i něco úlevného na takto nezaobaleném vykreslení společenského tabu, než když se to jen "mlhavě" tuší.

Zocelovací kúra (2015)

Neměla jsem žádné očekávání, ale u některých vtipů jsem se opravdu zasmála, hlavně mě bavil černošský gang, do kterého Mayo překvapivě dobře zapadnul

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Tento Spider-Man byl zážitek po všech stránkách. Nádherná grafika a akčnost téměř v každé scéně vás vtáhla jako do víru a navíc měl film příjemný nádech 80 let. Úderné tempo doplňovaly vtipné hlášky a zábavné charaktery, třešničkou byl dabing staršího Spider-Mana Jakem Johnsonem, který se k jeho postavě opravdu hodil.

Smrtonosná zbraň (1987)

Přesně tohle si představuju pod pojmem 80. léta, z té atmosféry místy čišela úplná euforie. Celý film je kromě zápletky hlavně o vztahu dvou policajtů, kteří si k sobě postupně najdou cestu a nenechají se ve štychu. Nejvíc tu pro mě ale vynikla postava Rigse, která má jak hloubku, tak je i zábavná, nehledě na to, že sám sebe používá jako zbraň :)

Ďábelská svůdkyně (1994)

Po spíše ne příliš nadšených komentářích jsem nečekala, že mi "utahané" tempo nebude vadit, s jazzovým podkesem mi vlastně přišlo docela přiměřené. Hlavní herečka do role přímo zapadla, její sociopatické vypořádávání se s každodenními drobnosti mi přišlo po chvíli docela zábavné.

Coco (2017)

Z okolních referncí jsem byla připravená, že jde o dojemný film a stejně jsem se slzám na konci neubránila. Je to neotřelý "opravdový" příběh, který se postupně rozbaluje a pointu nejde předvídat (možná až na to, že všechno dobře dopadne), protože ta se mění s odhalením každé nové události (nebo světa). Byla jsem uchvácena barvitostí, milou vtipností i neotřelou hudbou. Nejvíc se mi líbil kontrast a prolnutí "zkostnatělých" tradic s fantazijním světem.