Duše (2020)

Tohle téma, navíc tak dospěle pojaté bych od Pixaru nečekala.. milé, vtipné, originální, s velmi příjemnou animací, hudbou a (anglickým) dabingem, accountant Terry byl třešničkou na dortu

Castle Rock - Romans (2018) (epizoda)

Do poslední vteřiny (doslova) jsem měla pochybnosti o "Henryho" nevině, možná kvůli sympatyčnosti jeho představite. I když série byla trochu zamotaná, jako celek měla příjemně tajemnou a lehce mrazivou atmosféru. Bavila mě spíš před "vysvětlením", kdy nadpřirozená pointa nebyla tak doslovná

Zloba - Královna černé magie (2014)

Originálně vyprávěná pohádka o Šípkové Růžence s opravdu hezkou animací. Bylo to zábavné (hlavně když byla ve stejné scéně Maleficent se svým "osobním asistentem" Havranem) a v rámci odvíjení příběhu dostatečně nepředvídatelné, tak tam nebyla hluchá místa. Angelina v téhle roli zářila, bylo znát, že ji baví. Příjemná, místy vtipná oddechovka

Gentlemani (2019)

Bylo to sice na pohled nablýskané, ale obsahově prázné, a celkově jaksi bez šťávy. Z rádoby drsného slovíčkaření mi bylo místy spíš trapně. Jediným světlým bodem byly nonšalantně zábavné scény s Colinem Farrellem

Pátrání (2018)

Na film jsem se dokázala dívat přesně 16 minut, než mě přepadl klaustrofobický pocit ze zvětšovaných obrazovek a neustálého překlikávání mezi mnoha mnoha okny. Taky bylo dost depresivní, že ty postavy žijí téměř 24 hodin denně skrze obrazovky. Když jsem se přesunula k pointě, byla jsem ráda, že jsem to nepřetrpěla do celé, protože za to nestála

Malá mořská víla (1976)

Na pohádku je to docela děsivé a depresivní.. především z mentality Malé mořské víly mi běhal mráz po zádech

Requiem za sen (2000)

Za existenci tohoto filmu jsem opravdu ráda, ukáže vám co (a hlavně proč) nechcete, aniž byste to museli zažít na vlastní kůži. Díky silné sugestivnosti, hypnotickému opakování sekvencí obrazů a frází z Tv, hudbě a celkové atmosféře mám pocit, jako bych to v nějaké noční můře prožila. Z nějakého důvodu na mě nejsilněji a nejhrůzněji působilo "léto", když se Sára (která byla neuvěřitelná) zamkla před Harrym a pro sebe pronesla: "Tohle se neděje.. a pokud se to děje, tak to bude v pořádku.. nakonec to bude všechno krásné" ..z toho mě vážně zamrazilo.

Mechanik (2004)

Možná díky očekávání hororově syrové atmosféry mě mile překvapilo, že byla spíš mysticky nostalgická. Christian Bale si umí získat sympatie, víc než co jiného jsem se při sledování bála, aby se jeho postavě něco nestalo.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

I díky krásným scenériím, hudbě a celkovém pojetí ve mně film po shlédnutí zanechal zvláštně optimistický pocit.. taková pohádka (nejen) pro dospělé