Mike a Molly (2010) (seriál)

Běžný americký život dvou tlouštíků, kteří řeší připitomělé problémy. Toto není seriál, který budete vyhledávat, ale když v telce neběží nic (jako opravdu nic), tak jediné co zbývá je se dívat na toto a občas je to i koukatelný. 60%

Video Game High School (2012) (seriál)

Freddie Wong a jeho nejlepší dílo, které vzešlo z jeho dlouhodobé působnosti na youtubu s jeho kanálem akčních a vtipných scének plných jeho skvělých efektů. Sen každého hráče, chodit na střední školu, kde se vyučují video hry, v seriálu je představena škála herních žánrů, které mohou studenti studovat. Skvělé FPS záběry, které jsme tolikrát viděli na freddieho youtubu, dále Fighting games na které si obzvláště příjdou fanoušci Tekkenu či Mortal kombatu a také vynikajíci a unikátní Drift Racing. Všechny "in-game" záběry jsou však hrané a nejsou zobrazovány jako videohra, ale herci za počítačem jsou zároveň zobrazovány i ve hře. Toto je Freddieho brilantní nápad, který krásně spojuje herní a filmařský průmysl dohromady. Brian Firenzi k seriálu vymyslel skvělý příběh, herecké obsazení je slušné a efekty vynikající. 95%

Gattaca (1997)

Skvělá ukázka jak tě společnost může absolutně zavrhnout a znevýhodnit, jen kvůli tomu že nejdeš s dobou a nepoužíváš moderní technologie. Šlo krásně vidět, že ani žádné zákony diskriminace vám nikdy nepomůžou. Film byl opravdu poučný a zajímavý, bohužel ale takový strohý. Rozhodně si za svojí jedinečnost zaslouží 80%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Spojte krev, porno, skyrim, středověkou atmosféru, výborné herce, úžasný fantasy svět, skvělý jazyk, výborné vizuální efekty a dostanete tento úžasný seriál. Westeros je rozdělen na sedm království a všem jim vládne jeden král. Seriál se začne skvěle vyvíjet již po prvním dílu. Nemá cenu tu vysvětlovat příběh vzhledem k mé první větě, to se stejně musí shlédnout. Můžete vidět bláznivé krále, králokaty, usekávání hlav a rukou, čestnost za kterou se platí, nebo skvělého vojevůdce s poviností získat trůn, který mu právem patří (Stannis fan confirmed). Seriál doprovází tajemné čarodějky, nebo velcí draci. Knihy jsem nečetl, ale vážně o nich uvažuji. Nejlepší scéna - Oberyn Marttel vs The Mountain (po souboji jsem nevěřícně do monitoru koukal dobrých 10 minut). Zasloužených 100%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Pro mě jednoznačně nejlepší díl celé ságy mistra Lucase. Všechny díly jsou samozřejmě báječné, ale tento je pro mě unikát. Je mnoho důvodů proč tomu tak je. Hned na začátku filmu při "vyjednávání" jsem nemohl popadnout ani dech, ta hudba, to tavení dveří světelným mečem a také poprvé něco tak ikonického jako droideky, prostě úžasné. Písečný závod kluzáků byl také výborný, hlavně ty zvukové efekty akcelerací a motoru. Dále také úplně první souboj světelných meču u lodi na tatooinu, který měl alespoň nějakou choreografii a ne jen Lukovo opatrné ťukání si do mečů. A závěrečný Duel of the Fates byl na prostou orgasmovou bombou, při vysunutí oboustraného světelného meče mi spadla čelist. Nejlepší choreografie co jsem kdy viděl, neuvěřitelná hudba, skvěle vymyšlený prostor pro souboj ve stylu generátorových mostů a dále zavírajících se laserových dveří. Poprvé jsme taky mohli vidět (a naposled) ten rozdíl mezi jedim a sithem, viz. Qui-Gonova meditace při čekání na otevření laserových dveří a krvelačného sitha který si do nich mečem ještě praští, protože ho naštve že nemůže vyřídit jediho hned a musí čekat. Konec duelu je vynikající. 100%

Jurský svět (2015)

A je to tu zase. Z naprosté legendy Jurassic Park udělají obyčejný film tak, aby se aspoň trochu líbil každému divákovi. Klasická "love-story" zápletka, záchrana ztracených dětí, všude samé laciné emoce. Čekal jsem prostě více. Navzdory všemu to mělo dobré momenty. Final battle byl opravdu směšný. Starý dobrý T-rex zachrání situaci spolu s raptory. Na konci to vypadalo že si snad podají ruce s lidmi. Prostě nic na co bych vzpomínal a řekl si : "To byla Bomba". Ne, jen další obyč film. 55%

The Far Cry Experience (2012) (seriál)

Tohle je definice šílenství. Postava Vaase (Michael Mando) je naprosto jedinečná. V krátkém filmu Far Cry Experience uvídíte mladíka který je chycen místním bláznem, který ho mučí. Je až neskutečné, jak reálné mi to přišlo. Jelikož jsem hrál Far Cry 3, kde se postava Vaase mimochodem také objevuje, musím říct, že jsem byl naprosto ohromen výkonem Manda. Stupeň šílenosti v tomto snímku se nedá ani slovy popsat. Všem doporučuji shlédnout, je to dokonalost. 100%

Revoluce (2012) (seriál)

Svět je bez elektrických zařízení. Vítejte ve světě kde vládu převzala Milice v čele s autokratickým vůdcem. Musím říct, že seriál mě velice oslovil a jeho příběh jsem žil celým srdcem. Postava Sebastiana Monroe (David Lyons) pro mě tento seriál vytváří. Herec Giancarlo Esposito opět hraje skvělého záporáka. Celý seriál je o válce mezi Sebastianem a místním odporem, ostatní příběhová linie je pro mě irelevantní. Všechny ty rádoby dojemné momenty ala "to není tvoje chyba" jsou zde opravdu otravné. Navzdory tomu všemu je toto opravdu skěvlý seriál, aspoň tedy první série. 1.série 90%: vynikající zpracování války a bojů, skvělé bitevní scény, skvělý Sebastian Monroe a celkem slušný příběh. 2: série 50%: Co to má být? Seriál jde do háje, Sebastian Monroe je bez milice, příběh přestane být valéčný ale nýní se řeší mysteriózní faktor v podobě nějakých mikročástic co lítají ve vzduchu a tlusťoch je ovládá a pak nejdnou ne. No prostě konec seriálu se skvělým potenciálem. Není divu že se nebude točit třetí série, jelikož jí nikdo nechce ani vidět.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Vítejte v české gastronomii. Životem ostřílený, zkušený a reálně uvažující šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, který navštěvuje pochybné restaurace a snaží se o jejich zlepšení. Myslím si že nebýt Zdeňkovy ostré, příjmé a občas vulgární povahy, pořad by ztratil svůj šmrnc. Je opravdu zajímavé nahlédnout do kuchyňí českých restaurací, do myšlenkových procesů jejich majitelů a vůbec na celek české gastronomie. Občas je to nechutné jídlo, jindy zase natvrdlý majitel nebo příšerný interiér se špatnými pracovními podmínkami. Zdeňkovi hlášký jsou opravdu jedinečné, až legendární. Rozhodně doporučuji shlédnout pro začínající podnikatele v gastronomickém průmyslu. Poslední série mi přijde méně zaměřená na gastronomické problémy, ale spíše na dělání show, proto dávám 90%.

Život je život (2015)

Ilustrace klasické české rodiny a jejich klišé zápletek v té nejjednoduší formě. Za mě je to mrhání penězmi a režisérkým talentem. Toto je film u kterého budete zívat nudou a 10 min po filmu si ani nevzpomenete na co jste se vlastně dívali. Film mě tak moc nezaujal, že si ani nedokážu vybavit nějaké dobré scény. Pro méně inteligentní rodiny toto bude asi "príma" večerní film u kterého může manželka žehlit, táta si číst noviny a děti ani nepostřehnou o čem to je. 35%