• Pohádka
  • Rodinný

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Naprosto geniální herecké výkony obou hlavních hrdinů, protože celkově je scénář velmi klasický, v jejich podání jsou však role postarších partnetů skutečně fantastické. Tady se člověk baví jen když vidí jejich grimasy nebo narážky na toho druhého. Už se těším na druhou sérii, doufám, že bude podobně kvalitní jako první. 90%, doporučuju!

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Tento seriál je asi nejlepší, který se za poslední dobu na TV Nova objevil. Velmi jsem se bavil, především když byla na scéně Jitka Čvančarová, té role padla jak ulitá. Tvůrci zvolili podle mě dobře elegantní téma z prostředí módního časopisu a velmi dobře si s ním poradili. Rozhodně pozitivní pocit z tohoto seriálu, 80%.

S tebou mě baví svět (1982)

Naprostá česká klasika, nevím, jestli nejlepší komedie století, jedna z nejlepších.. Skvělé herecké výkony všech herců, to dodává filmu skvělý náboj a skoro každá minuta je zábavná, včetně nezapomenutelných hlášek a scének, které už pomalu zlidověly. 95% :)

Tři bratři (2014)

Toto nové zpracování třech známých pohádek je pro mě velmi hezké, je to moderně pojaté a rozhodně jde o jednu z lepších nových českých pohádek. Herecké obsazení i výkony se mi moc líbili. Dvojice Svěráků vytvořila pohodovku, která má hezké dialogy i písničky. Jediné mínus pro mě je to, že Karkulka mohla být opravdu trochu starší. 75%

V peřině (2011)

Děj filmu je vcelku nezajímavý, písničky jsou občas docela dobré, v 3D se docela dalo koukat na počítačové scény. To je tak všechno, žádná díra do kinematografie to rozhodně není. 20%

Kick-Ass (2010)

Když jsem se chystal na tenhle film, měl jsem velká očekávání, protože jsem předtím viděl Kingsmana a slyšel jsem pár názorů, že tohle je ještě lepší film. Jenže musím říct, že oproti Kingsmanovi je tento kousek jen slabý odvar. Ze začátku jsem se opravdu nudil. Kluk, který si koupí oblek a myslí si, že se díky tomu stane superhrdinou, to není podle mě nic převratného. Druhá půlka, kdy se více dostává na scénu trochu více akce, o už jsem poznával Vaughnovy akční scény plné nadsázky a neuvěřitelných rozuzlení. Celkově to ale není film podle mého gusta. 50%

Neznámý (2011)

Napínavý film, který rozhodně potěší oko diváka. Dramatický průběh s mnoha zápletkami nejednou překvapí a vývoj postavy Liama Neesona je skutečně dramatický, i když občas jsem měl pocit, že je to hodně přitažené za vlasy. Ale celkově dobré herecké výkony z toho dělají film, který neurazí.. 60%

Pojedeme k moři (2014)

Pro mě docela velké překvapení a musím říct, že velmi povedený debut Jirky Mádla. Film natočený stejným způsobem jako tento, že ho vlastně točí hlavní hrdina, jsem ještě neviděl. Opravdu už jen toto dělá z toho filmu pěkný kousek a navíc příběh je taky zajímavý, takže rozhodně stojí za tu hodinu a půl času.. :) 80%

Láska až za hrob (2002)

Ze začátku jsem si říkal, jestli má vůbec smysl se koukat dál, ale druhá půlka filmu se mi hodně líbila a zachránila můj celkový dojem z celého filmu. Takovýto černý humor mám rád a pohřeb byl opravdu hezky natočený. Naomi Watts v tu chvíli byla úžasná. Nakonec se z toho vyklubala příjemná černá komedie, dávám 60%.

Obecná škola (1991)

Tohle je typ komedie a filmu, do kterého musí člověk vyrůst a pak se na to kouká úplně z jiného pohledu než jako dítě. Pěkný příběh osvěžený nezapomenutelnými scénami i dramatickými momenty. Navíc herecké výkony některých herců jsou skvělé, kromě Jana Třísky a Zdeňka Svěráka pro mě také Daniely Kolářové. Celkově u mě 90%.