John Wick 2 (2017)

Asi už začínám být na tyhle čistokrevné akčňáky trochu starý. Scény s přestřelkami ve mě evokovali Equilibrium, byli celkem zajímavé, ale vše příliš prvoplánovité. V tomto žánru nejde ale asi příliš jinak.

Dunkerk (2017)

Zkuste si představit tento film bez podmanivé hudby Hanse Zimmera. Víc asi po všech komentářích není třeba dodávat.

Teorie tygra (2016)

Za snahu se musí dát pět. Oddechovka příjemná, lehká ze života, která měla hlavu a patu. Herecké výkony skvělé. Je videt, že i v Českých luzích a hájích jde udělat dobrý film. Hodnocení: 80%

Captain America: První Avenger (2011) odpad!

Dlouho se mi nestalo, že bych něco nedokoukal, ale něco nevysvětlitelného mne brzdí to dokoukat. Hodnocení: 19%

Polednice (2016)

Tak jsem po delší době shlédl něco z našich luhů a hájů nebo v tomto případě spíše polí a chalup. Určité napětí to snad mělo i když polednice na mne ve scéně v koupelně působila jako by jí vytáhli zaprášenou ze skladů v ateliérech z před třiceti let. Nicméně přimhouříme nad triky oči, protože nemáme finance na drahé hollywoodské technologie. Co ale nemáme v "hardwaru" mohlo by se dohnat jinde? Asi bych chtěl moc, ale Aňa na mne působila, že po většinu filmů produkovala úsporné herectví. Samozřejmě přehrávat asi také nemá smysl, ale hrát tak, že to herci/čce nevěříte bohužel také ne. No co už, další kousek ze kterého zbyde pouze vzpomínka na mé rozčarování po zjištění, že starostu nehraje umě namaskovaný Jirka Lábus, ale ve filmových rolích méně známý přesto však kultivovaný Zdeněk Mucha.

Most špiónů (2015)

Film, kde nikdo nic nepokazil. I když je dle skutečností, tak se nemohu zbavit dojmu určité předvídatelnosti. Hanks tentokrát nepotřeboval na roli Donovana žádné superherectví. Hodnocení: 78%

Tah pěšcem (2014)

V rámci daného žánru by to mohlo být i na 5 hvězd, ale popravdě kdo by zrovna ve filmu o šachu čekal nějaká složitá rozuzlení. Všichni 4 hlavní herečtí protagonisté se mi líbili. A zdálo si mi to nebo Liev Schreiber mluvil plynně rusky a to dokonce s velmi slušným přízvukem? Smekám a děkuji. Hodnocení: 80%

Ve jménu krve (2016)

Nemůžu říct, že zklamání, spíše naopak a kdyby šla udělit půlhvězda byla by tam, musel jsem se kouknout kolikátý ročník vlastně Mell je a na 60 let má pořád fazónu😉. Hodnocení: 70%

Čistá duše (2001)

It's meant to ne like that. Tak bych nazval důvod proč mi film tak dlouho unikal až v dozrálém věku si mne našel. Nemám slov, skvělé výkony Russella Crowea a Jenn Conelly dostali film na jiný level a postarali se mi tak o nadstandardní filmový zážitek, který lze bez nadsázky řadit k těm nejlepším. Hodnocení: 91%

Jean-Claude Van Johnson - Pilot (2016) (epizoda)

Celkem sranda, udělat si legraci sám ze sebe umí málokdo, takže za to hvězda navíc😄. Hodnocení: 80%