• Thriller

Inspektor George Gently (2007) (seriál)

Dávám pět ,ale viděla jsem jen pár epizod a spíš těch novějších.Sice na sebe jednotlivé epizody nějak zvlášť nenavazují ,ale i tak mi vadí vysílání na přeskáčku.Britům ale jednoznačně nejde upřít,že všelijaké ty Vraždy a Inspektory umí.Je umění zachytit atmosféru doby, z níž příběhy pocházejí. Ještě tak Seveřani by s nimi mohli soupeřit,ale to je tak všechno.Nějak se mi zdá, že ti z teplejších krajin umí zase vztahovky.

U Zlaté rukavice (2019)

Tak tohle teda bylo něco.Němci si dali práci a natočili to ,co by jiní natočili jako dokument = na židle by do záběru posadili pár mluvků a ukázali pár snímků ,které jsme tady viděli  až na konci.Šokovala mě autentičnost snímku.To znamená hnus a tragedie života Fritze. Jejíž kořeny byly v raném mládí.Ale to se dozvídáme až během děje.Málokdy odvracím zrak,ale tady pomalu neustále.To se zkrátka nedalo!Za další Fritze ztvárnil mladý Drassler v té době mu bylo asi 24 let.Poprvé jsem ho zaregistrovala v jedné z hlavních rolí ve filmu Můj syn.Kde hrál zpovykaného adolescenta.Zanedlouho si střihl roli Fritze. Kde sice kolidovaly záběry na jeho mladý ,nahý zadek (záběry s tlustou prostitutkou) a starým(namaskovaným) obličejem .Klobouk dolů před maskéry.A statickou kamerou!!!!!Šlak mě může porazit ,když jsou rozmitané záběry!

Zapomenutá země (2022)

Přestalo mě to bavit už při prvních záběrech na plující lodi.V hlavní roli tři nožky fotoaparátu..Mě to celé připadlo ,že šlo spíš o historii fotografování.Než o a anabázi putování církve za ovečkami.Jsem zavilý ateista.Plný stůl biskupa (nebo kdo to byl) a chudoba lidí byl docela kontrast.

Mastema - Anděl zkázy (2022)

Francouzský horor ,odehrávající se v pošramocených myslích aktérů. Film jsem sledovala spíš kvůli Debrandtovi.Okouzlil mě v seriálu Kapitán Cain.Jeden by neřekl ,že je baleťák.

Paní Davisová (2023) (seriál) odpad!

Už to vypadá na to,že se filmaři předbíhají, kdo natočí větší chujovinu.Jak píší v anotaci:biblické a binární pojetí.Amen.

Ein Tisch in der Provence (2020) (seriál)

Pošramocené rodinné vztahy ,jeden pohřeb :dějová linka od které se vše odvíjí.Dcera Lea vlastně určuje co se bude dít dál.Takže pro matku Veroniku není snadné zařadit zpátečku do původního života bez vlastní rodiny.

Tenkrát v Baskicku (2021)

Příběh ze země ,která byla zmítaná politickými nepokoji.Scénář ukazuje jak v té době žil úzký okruh lidí.Ve filmu nebylo jediné hluché místo,všechno do sebe zapadalo.Jen kamera byla poněkud zvláštní.Záběry jakoby nedotažené ,chvílemi jsem byla zmatená ,co vlastně mám vidět.

Bahno z Mississippi (2012)

Poměrně jednoduchý scénář s famozním McConaugheym.Klasický příběh lásky a nenávisti.Ponuré prostředí .Lidé ,kteří se probíjejí životem jak se dá.A USA klasika  : vše skončí řádnou zabijačkou.Kdy tímhle způsobem zvítězí dobro nad zlem.

Čas, který zbývá (2009)

Dnes už by ten film asi dopadl jinak.Za tu dobu od natočení se řádně pohnuly dějiny.Ale já jsem se pobavila.Spíš mi to přišlo jako groteska.Nebrat film moc vážně.Oprostit se.Jinak se zabředne do politické polemiky a to je  nadlouho.