• Thriller

Soumrak (2018)

cotím chtěli tvůrci sdělit???Téma, s kterým by šlo naložit stokrát jinak.Ale takovéhle zpracování svědčí o touze vybočit.Něco co tu ještě nebylo.Všiměte si mě! Kamera která neustále sleduje detail tváře Iris která má stejný výraz když pluje na lodi pronásledovaná ,když je mezi bandou vzbouřenců a když vzpomíná na temnou minulost....atd.a aby se divák nesousetředil na něco jiného, tak ještě pozadí děje rozostřili.Celkově slepenec.jako když se díváte na abstraktní obraz a za boha nemůžete přijít na to, co máte vidět podle popisku.Je to velká škoda protože na druhou stranu vytvoření atmosféry interiéry a exteriéry,kostýmy se povedly a musely být velmi náročné ale"žily si svůj život". Nemesovi se podruhé vkročení do Oscarových vod nepovedlo.

Vlčí instinkt (2014) (seriál)

francouzské krimi seriály už jsou točeny způsobem,kdy se podobají jak vejce vejci.Dějové klišé jenom prostředí se pozmění.K tomu nevýrazný dabing, spousta reklamy celkovému dojmu též nepřidá.Celkově zpracování mě nevybízí abych dychtivě čekala na další epizodu.

Nemilovaní (2017)

Někomu nemusel sednout způsob natočení nebo lépe,zpracování scénáře.Ale opět vzhledem k tomu,že se na filmu podílely Francie,Německo,Belgie tak je to opět film jak dort pejska a kočičky: každý tam dal něco svého a vznikl z toho tenhle mišmaš.Jestli tohle mělo obohatit ruskou kulturu...Příběh kluka,který byl sám ,obklopen nezájmem frustrované matky .Otce, kde se v jeho zaměstnání klade důraz na pravoslaví(to jako fakt??)Práce policie které je osud ztracených dětí šumafuk????A to vše dostane jako třešničku na dortu scény se sexem...Ponurá atmosféra ukazuje na život v nuzných podmínkách, dozvíme se co se děje v hlavách rodičů ale ta dětská dušička dostala na frak.A v podstatě to celé vlastně vyzní jako reklama na práci neziskovky která jediná ví vše nejlépe.

Síla naděje (2014)

pět dávám za to,že film může dát naději a povzbudit k boji lidi kteří se do takové situace mohou dostat.A u mrtvice nevíme nikdo dne ani hodiny ,kdy nás může potkat to samé.A i docela mladé lidi.jen nevím jestli by všichni měli tolik starostlivosti a péče jako v tomhle filmu.Realita se může hodně lišit.Řeč peněz apod.

Průsmyk (2019) (seriál)

vyhledávám německé krimi ať v knihách nebo ve filmu,natočené po "evropsku" - dávám pět za scénář i když bych nejradši dvě hvězdy ubrala za tu přemíru sexismu.opravdu není nutné aby za pár minut jednoho dílu bylo tolik sadistických scén které mohou diváka evokovat k obrazotvornosti jak ty krváky proběhly a co si nedomyslí tak se naservíruje?!Až nechutné!Seriál má osm epizod ale pokud by se zkrátily rozvláčné scény, zbyla by z něj jen polovina. Ale protože je docela zajímavá zápletka ,podívám se dál. Jinak scéna kdy obět je nalezena na hraničním patníku Německa a Rakouska je "vypůjčená" z kanadského filmu(dosti nedoceňovaného) Džentlmen nebo frajer (Hodnej polda,zlej polda).Tam je mrtvola přehozená vysoko na billboardu na hranici mezi Ontáriem a Quebecem.Při sundavání (kdy ji chtějí přehodit na jiné území aby se tím nemuseli zabývat) ji přetrhnou a každý stát má půlku těla a budou se tím muset zabývat spolu.Plagiát.

Gringo: Zelená pilule (2018)

nic pro intelektuály! Ale já jsem se pobavila jednoduchým dějem nemusíte se trápit nějakými scénami a obsažnou hloubkou,kdy se zloduši mydlí s těmi dobrými.Děj je podaný spíš jako kabaret! kdo má náladu pod psa a podívá se na tenhle film ,trochu se mu rozjasní svět :-)

Helen (2009)

nesporně žhavé téma i dnešní doby které přinášíme i takovéhle oběti....kdo viděl pořad americké tv o zneužívání léků proti bolesti a jejich nadužívání, které přináší i tuhle nemoc - je to začarovaný kruh.S těmi nemocnými se vlastně veze celá roduna a i jejich okolí. Absolutně profesionální výkon Judd.Ale na druhou stranu zbytečně dlouhé záběry.Aby asi méně chápající diváci pochopili co chtějí tvůrci sdělit.Dosti ti filmu ubralo

Příští tah (2017) odpad!

neskutečná slátanina .Scénář asi dobrý ale režie hloupá až diletantská.Příšerná práce maskérů.Kamera má záběry jakoby kameraman ležel záběry na poklopce vpředu a někde v pozadí záběru má jiný herec akci.Filtr na kameře kdy ani pomalu nejdou rozeznat obličeje aktérů.Jedním slovem hnus.

Podivné vraždy (2010)

Dávám teda čtyři nechci nějak poškodit ale na mě to bylo silné kafe - hodně silné.Nejsem příznivec hororů ale tady nejde upřít že se tvůrcům povedl.Takže kdo máte rádi extrémně silné,šokující zaběry tak si to užijte.já jsem to celé nedala....