• Thriller

Příliš blízko slunci (2022)

schizofrenie?Francouzi umí prd.U nás bvyléčili AB juniora šupem.Otázné je,jak se ta nemoc u jedince vyskytne.

Nekonečné léto (2015)

film spíš pro omladinu.I když nevím čím by je měl obohatit.Duchařina.

Imigrant (2013)

film mi nic nesdělil.Tmavý filtr na kameře to dorazil

Gomora (2008)

Tahle Gomora je spíš dokument.Aspoň kniha je tak napsaná.A tento film je autentičtější než seriál Gomora.Ten je spíš o komerci.Vydělat na něm.V obou případech je to ale tragedie země a průser všech vlád tam.Tady to po 89 byla taky řádná divočina.Mrtvoly kam se podíváš!

Věž (2021) (seriál)

Měla jsem možnost vidět všechny tři epizody naráz a paráda.Protože si nejsem jistá, jestli bych to po první nevzdala!Dosti nudný rozjezd postupně gradoval.Kdy se rozkrývalo ,kdo je větší policejni hajzlík.Tvůrci i přiřadili roli hercům kteří přesně odpovídali své postavě ve scénáři.A režiser je vyždímal jako hadr.A postavy a scénář?Jsou obraz dnešní Británie.Moment kdy zločinec vytáhne na drobnou vyděšenou policajtku revolver a ona vytasí obušek ,protože ze zákona nic jiného nemá Ale je ověšená jako vánoční stromeček pouty, vysílačkou  a kamerou a tím obuškem....Scénář spíš ukazoval na stav společnosti

Křídla vášně (1997)

Děj zasazený do Benátek.Intrikování už mě zas toliik nezaujalo.pokud se to na vás v reálném životě sype ze všech stran.

Abu Omar (2020)

Dlouho se mi nestalo aby mě scénář dohnal až k slzám.A zase hlavně že se tam udržuje válečný stav .Ale jak v tom mají žít obyčejní lidé.Putování vyhublého ,utrápeného chlapa s mrtvým synem v náručí.Který měl aspoň kousek štěstí že se ho ujali dobří lidé.Všude vyprahlé kopce, prach  a beznaděj.Kdy i za pomoc bližnímu se trestá....Fakt mě to dostalo

Bílá pevnost (2021)

Nový režim po válce velmi benevolentní ke zločinům.Neschopný se postarat o lidi.

Můj život v Kosovu (2022)

Život po válce, která vlastně nikdy neskončila.Jen doutnala a stačilo málo a je to tam pomalu ale jistě znova.Otázné je ,kdo to tam rozdmýchává a proč.To fakt má celá Evropa klečet na kolenou????Mám v živé paměti tu válku tam, když se Jugoslávie trhala na kusy.Žádné smilování nad ženami a dětmi.Kobercově se to pomalu srovnalo se zemí a finito.A politici tleskali.

Čtverec (2017)

Jak píše POMO .Ano je to o zrcadlu a ta opice tam nebyla jen tak pro nic za nic.Herečka Moss zase jinak než ji známe ze Služebnice.Bang je skvělý herec ani jako by nestál před kamerou.Ostlund je dosti nimravý  režisérský detailista.