Americký sniper (2014)

Další ukázka prosazování svobody a demokracie po americku. Panu Východnímu dřevákovi musíte odpustit několik velkých anomálií, odprostit se od politického názoru, potlačit v sobě rodinné zvyky a pak je to koukatelné. Ne každý odpovídá svému otci "yes, sir". Když chce Clint zdůraznit, že chlapec vyrůstá ve vlastenecké rodině pod taktovkou military otce, tak pošle kluka střelit jelena a během večeře se klučina dozví, co je pro něj správné. S tímto klišé začali kovbojové před 30 lety. Naopak to, jak zahrál Bednář zelenou gumu, klobouk dolů, uvěřil jsem mu to. Plastová panenka místo mimina a SVD s max. dostřelem 1300 metrů, kterým Mustafa umí prostřelit člověka na 1500 metrů, to jsou jen třešničky na dortu.

Interstellar (2014)

Už jen chybělo, aby někde vyskočil Alza ufoun, pozemšťane a Metjůhovi vysál mozek brčkem. Nolan má očividně rád sci-fi, třeba nám příště zfilmuje Aštara Šerana.

John Wick (2014) odpad!

Bez velkých potíží byla splněna všechna kritéria pro film nejnižší úrovně. Jen mě překvapuje, že je tu tolik majitelů bígla, jinak si neumím vysvětlit tak vysoké hodnocení. A ty dialogy .... to musel psát minimálně Senior Engineer Kontroly Železničních vozů (dále jen Koloťuk).

Vice (2015) odpad!

Přistupte blíže, vážení. Uvidíte, co jste ještě neslyšeli a uslyšíte, co jste ještě neviděli. Cirkus Vice vám přináší šou, která uspokojí nejednoho robofila. Ženy, děti, důchodci a vojsko, mají vstup za polovic. Vítejte ve skutečném světě!

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Až do konce druhé série je to pětihvězdičkové. Bohužel mi to nedalo a viděl jsem i další díly ..... chyba. Typická ukázka vyhoření scénáristů.

Bídníci (2012) odpad!

To je podívaná. Po prvních minutách jsem se musel přesvědčit, zda se dívám na film, který má tak úžasné hodnocení. Úvodní myšlenka byla, že je to nějaká parodie a umění se dostaví, jakmile pan Crowe s Ironkem dokončí přeměřování žížalek. Ale oni to mysleli zcela vážně. Jak si někdo může dovolit takto pohanit klasické dílo?! Co bude dál? Romeo a Julie alá. Sajrus a Bíbr?

Miluj souseda svého (2014)

Jak to ti amíci dělají, že z lehce nadprůměrného filmu dokážou během chvilky udělat podprůměrný. Nejspíš je to jejich vrozená touha po sluníčkovém konci. Kdyby masový vrah podřezal během filmu půl města, včetně dětí, matek a handicapovaných, stačí aby sundal ze stromu proti její vůli kočku, která chtěla zadávit ptáka, podat ji důchodkyni s alzheimerem a vše je v pořádku. Divák zamáčkne slzu a půjde spát s myšlenkou na lepší svět. Ty 3 hvězdy nejsou pro film, ale pro Billa Murrayho.

Na život a na smrt (2013)

V popisu žánru chybí sci-fi / komiks. Naopak, zcela zbytečně je tam drama a thriller. Vnukové hrdinů z filmu Železná srdce spojí své síly a těla pro záchranu světa zabitím zlého vůdce okresní buňky násilných pastevců koz. Z DNA svých předků zdědili neprůstřelnost a smysl pro kulturu.Shlédnutí filmu je ztrátou času. 121 minut raději věnujte domácímu zvířeti nebo si běžte zaběhat.

Slídil (2014)

Na doporučení jsem to shlédl. Nejhezčí na filmu je červený Dodge Challanger. Zbytek je standardní podíváná, kterou fanoušek Novy může vidět každý den od 19:30. Tohle dílo si někdo asi odtrhl od Pussy.

Obvyklí podezřelí (1995)

To je podívaná, která se mi nikdy neokouká. Z pohledu žánru to lehce předčí současné výplody. Od první do poslední vteřiny (doslova) jde o zajimavou podívanou. Díky za tento film.