Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Prečo? Povedzte mi niekto, prečo? Recesia? Paródia? Vtip? Dokonalý seriál a uprostred neho niečo takto ohavné...doslova ohavná nevesta veru. Mrzí ma to kvôli tým divákom, ktorí uvidia tento film ako prvý, a potom už o seriál (totálne odlišný) nebudú mať záujem. Jujuj, jaj, zlé, veru zlé...

Sherlock - Znamení tří (2014) (epizoda)

Táto epizóda je úplne chaotická, Sherlock sa nevie ovládať a strapňuje sa na svadbe. Všetko neprirodzené a teda tiež ne-uveriteľné. Škoda, najslabšia časť celého seriálu.

Sherlock - Skandál v Belgravii (2012) (epizoda)

Budem sa tváriť, že prvéminúty s Moriartym neexistujú. Následne môžem ohodnotiť na plný počet! Neskutočne rajcovná protivníčka-spolupracovníčka, niekoľko skvelých (skvelých!) zvratov, štipka humoru, napätie, hĺbka. Výborné.

Láska prochází žaludkem (2016) (TV film)

V skutočnosti by bolo všetko úúúplne inak. Ale čo čakať od jednoduchého oddychového romanťáku :)

Zrození Planety opic (2011)

Staré pôvodné príbehy boli hlbšie, charaktery rozvinutejšie, ale ani nové spracovanie nie je na zahodenie. O prepadák určite nejde. Film stavia práve na príbehu a vzťahoch, na charakteroch a osobnostiach. Jediné mínus vidím v nedotiahnutých detailoch, čo sa týka deja, ale hlavne v oblasti efektov (napr. stret gorily a koňa - slabé, veľmi slabé).

Pixely (2015)

Haluz. Nič viac, nič menej.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Spočiatku značne pútavé, štýlovo čosi medzi Herculesom a Pocahontas, základná myšlienka podobná ako u Krúdovcov. V polovici som sa však začal nudiť. Pesničky ma vyrušovali, neboli vôbec tak pútavé ani výpovedné ako napr. v Tarzanovi. Mystický svet zaujímavý, celý príbeh ale dosť zle rozvinutý. Klasický, ničím ne-originálny priemer. Záver trošku zlepšil celkové skóre.

Pasažéři (2016)

Upozornenie - Recenzia obsahuje spoilery! Úplne do-ko-na-lý film plný tej správnej romantiky, napätia, štipky humoru, drámy; až do chvíle kedy sa na scéne objavuje tretí živý človek - tam sa to dosť kazí, objaví sa, spraví čo má spraviť, umrie. Dosť lacné a pokazené v tejto jednej veci. A odvtedy príliš rýchly spád, neuveriteľné sci-fi, škoda. V každom prípade však výborné herecké výkony a nadpriemerný film.

Odvážní (2011)

Až na pár ľudsky vysvetlených Božích slov (až zvažujem či nejde o herézy) ide o prekvapivo dobrý film. Tvorcovia filmu, bratia Kendrickovci, sú však známi dejovou skladbou typu "Všetko je nanič, odovzdám život Bohu a navždy sa mám zázračne dobre." V skutočnom živote však práve kresťania zažívajú nezdary a problémy, a spôsob akým sa s nimi vyrovnávajú, je práve podstatný: láska, viera, komunikácia so živým osobným Bohom. Myšlienka je dobrá, párkrát vytiekla slzička, viackrát som sa dobre zasmial, charaktery postáv sú čím ďalej viac uveriteľné a vzťahy medzi nimi uvoľnené a prirodzené (na amatérskych hercov veľmi dobré).

Assassin’s Creed (2016)

Vôbec nerozumiem o čom to bolo! Kto je kladná postava a kto záporná? Aká je moc jablka? O čo ide assassinom? Finále vôbec nechápem. Zle pozliepaný humus bez pointy.