Croodsovi

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Externí recenze k filmu (9)

• ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

"Když Croodsovi vtipkují, tak je to z 90% opravdu alespoň k příjemnému pousmání. Alespoň část zmíněných stereotypů je předvedena v tolerovatelné formě a na konci se s chutí dá spolknout i pokus o doják. Tak vezměte své potomky, ať poznají naše statečné a chytré předky!" (více)

• FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) *****

"Od Croods jsem dostal přesně to, co chci od animáku chci. Skvělou vizuální stránku, spousty dobrodružství a vtipů a v neposlední řadě postavy, na kterých mi záleží. Zasmál jsem se, nedýchal napětím i nějaká ta slza ukápla. Nejlepší filmový zážitek od začátku roku." (více)

• FanMovie.cz (Tereza Antoňová) ****

"Jedná se o film, jehož návštěvy nelitujete a i jako dospělý si možná pár hlášek zapamatujete. Pokud od animáku očekáváte jen komedii, tak běžte na Raubíře Ralfa, pokud se chcete méně smát, ale i dojmout otcovskou láskou, tak Croodsovi jsou správná volba." (více)

• FFFilm.name (František Fuka) ****

"Dokonce i nezbytné verbální a vizuální vtípky fungují, párkrát jsem se od srdce zasmál (viz třeba "my pet Douglas" v traileru), a právě proto je taková škoda, že to všechno není navěšeno na nějakou zajímavější globální story." (více)

• Filmage.blogista.cz (Jan Šorčík) ****

"V podstatě se tomuhle filmu nedá nic vytknout a určitě většina lidí si ho užije, ať už půjde o děti, či rodiče. Každý si zkrátka najde to svoje. Postavičky jsou krásně vymodelované a hlavně zvířátka by člověk nejradši vzal s sebou domů. Děj je vyprávěn svižně a nebudete se nudit ani na chvíli a co…" (více)

• Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

"Croodsovi jsou ukázkou výborného animáku, u kterého můžete strávit čas s celou rodinou, aniž byste litovali utracených peněz. Děti se u něho královsky pobaví, dospělí se nebudou nudit a ti citlivější z nich se třeba mnohdy vrátí do dětských let. A o to jde u podobných filmů především." (více)

• MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

"Pokud se Sanders věnuje příběhu a hrdinům, je to skoro až na šlofíka. Naštěstí si čas od času dají tvůrci pauzu a jednoduše nechají diváka, aby si užíval barevného a efektního světa plného podivných potvor, barev a neokoukaného prostředí. Není to tak dechberoucí jako průlety na dracích, ale…" (více)

• Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

"Croodsovi jsou na jednu stranu animovaný snímek, který možná až příliš moc spolehá na klasické šablony a archetypy, na straně druhé ale nabízí jistou úroveň rafinovanosti a zábavnosti, která pobaví i trochu odrostlejší publikum. Několik sympatických herců propůjčujících hlasový projev hlavním…" (více)

• TotalFilm.cz ****

"Díky tomu si nejsem úplně jist, zda je tento film vhodný i pro předškolní děti, které by se u něj možná mohli nudit. Croodsovým chybí klasické pitvoření hlavních postav, místo něj tu má své místo černý humor, což se ve filmech pro děti zas tak často nevidí. O to víc jsou Croodsovi sympatičtější." (více)