Domov ďaleko od domova (2012) (TV film)

Milujem takéto dokumenty, zvlášť preto že som osobne zažil život v zahraničí. Skvelé príbehy, kvalitné spracovanie aj prezentácia informácií, Strih, kamera, jednotlivé zábery, úplne úžasné. Rozhovory s reálnymi ľuďmi dostanú diváka hlboko do vnútra skutočnej atmosféry. Ďakujem tvorcom za toto dielo

Zbohom, Slovensko! (2013) (pořad)

Hodnotím dokument a nie ľudí ktorí sa v ňom objavujú. Na Slovensku dlhodobo chýbal podobný dokumentárny cyklus (v istom zmysle cestopis) o Slovákoch v zahraničí. Je spracovaný veľmi kvalitne, strih, nájazdy kamerou, výpovedná hodnota i obsahová stránka sú skvelé. Sám som žil v zahraničí niekoľko rokov, v anglickom Liverpoole som dokonca začínal ako okradnutý bezdomovec a napriek tomu hodnotím svoj pobyt v Anglicku ako najkrajšie obdobie môjho života. Môj príbeh úplne zapadá do mnohých príbehov z tohoto seriálu. Sto bodov, päť hviezdičiek, klobúk dolu!

The Girl from Tomorrow (1991) (seriál)

Nostalgia :) Konkrétne scény si pamätám iba matne (ochranné laséry na čele, zmena nepriateľa na spojenca...) ale pocitovo sa toho vo mne vynára dosť veľa. Pozerával som to ako malý a zdalo sa mi to vtedy také špičkovo futuristické, moderné a napínavé. Zanechalo dojem.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Už sa pomaly vzdávam svojej naivnej predstavy, že raz niekto natočí nejakú Verneovku kvalitne. Väčšina pokusov je slabá, ale toto je doslova hrozné! Jedna hviezda iba za námet.

Monstrum (2008)

Toho chaosu, strihov, prehnaných vizuálnych efektov tam bolo akosi mnoho. Tvorcovia príliš tlačili na pílu, aby silou-mocou vyvolali v divákovi...ani neviem čo vlastne chceli docieliť - úžas, alebo des? Uznávam že chaotická dejová línia bola zrejme zámerom, ale toto bolo prehnané. Všetkého príliš. Naopak, konkrétne zábery na "príšerky z vesmíru" alebo iné potrebné vysvetľujúce scény chýbali. Taká slabá napäťovka na jedno pozretie.

Polární expres (2004)

Pekný príbeh, rozprávkovo-baladická atmosféra. Avšak animácia ani dialógy ma zrovna neuchvátila.

Krásy evropského pobřeží (2005) (seriál)

Tento cyklus 6-7 minútových epizód považujem za priemerne náučný a zaujímavý. Kto dané základné poznatky nemá, nadobudne ich. Kto ich už má, zopakuje si :) Okrem toho pri dokumentoch vždy oceňujem už len žáner samotný. Príjemný cestopisný cyklus.

Milionářská bydlení (2004) (seriál)

Súhlasím so všetkými recenziami a názormi, ktoré tvrdia že ide o mamonárstvo, rozhadzovanie peňazí, povyšovanie sa, ukážku americkej spoločnosti a pod... Ale ja hodnotím dokument: Dozvedeli sme sa myslím dosť reálne, ako to funguje. Mohli sme cez tento dokument nahliadnuť do zákulisia biznisu a realitných agentúr, kamera a strih sú veľmi dobré, zábery mesta (rôzne mestá, rôzne oblasti, rozhovory, detaily interiéru i exteriéru, zvuky...) sú kvalitné, atmosféra dosť reálna. Dokument má mapovať reálny stav, poskytnúť pohľad do danej témy a to tento dokument splnil veľmi dobre (pri mojom hodnotení ide o to ako je dokument spracovaný a čo ponúka, nie o to ako márniví sú Američania)

Černá káva (2005) (TV film)

Videl som to vo forme troj-dielneho dokumentu, ktorý sa postupne venoval káve z najrôznejších stránok (napr. história, účinky, zaujímavosti, obchod...) Považujem tento dokument za jeden z najzaujímavejších v tematickej oblasti "o káve".