Na zdraví (1982) (seriál)

Tento seriál treba chápať v kontexte doby a vtedajšieho filmového jazyku, štýlu, humoru... Z tohto hľadiska je skvelý a kultový! Ak poznáte seriál Frasier, tak by ste mali vedieť, že postava Frasier Crane vznikla a existovala dávno predtým - a to práve v tomto seriáli Cheers! ;) Frasier Crane teda existuje na obrazovke okolo 20 rokov :) Psychiater pôvodom zo Seattle, žije v seriáli Cheers v Bostone. V spin-off seriáli Frasier sa vracia domov.

Život Adolfa Hitlera (1961)

Veľmi jednostranne a ironickými poznámkami preplnený film zameraný na zaujímavú tematiku.

Pád Třetí říše (2004)

Čakal som unikát, ale nudil som sa. Navyše podľa môjho názoru sú herecké výkony v tomto filme podpriemerné, nehovoriac o absolútne neprirodzených (a teda aj nepravdivých) charakteroch postáv...

Bible (2013) (seriál)

Konečne je táto tematika spracovaná kvalitne po stránke filmografickej. Avšak historické fakty nie sú úplne presné a dej je príliš rýchly a plytký.

Mocný vládce Oz (2013)

Vizuálne prekrásne, hudobne fenomenálne, atmosféra dobrá... réžia a scenár sú dosť plytké (hoci jedno či dve prekvapenia možno zažijete), nuž ale veď je to rozprávka. Hlášky boli fajn. Postavy, charaktery, osobnosti, herecké výkony nič moc. Odpočinkový priemer.

Vyvolený (2000)

Nejde o dych-vyrážajúci dej, dobrodružstvo, akcie. Niekoho by to mohlo dokonca i nudiť. Avšak koniec to všetko vysvetlí, koniec stojí za to, koniec prekvapí, ach ten koniec... O konci to všetko je!

Kouzelný školní autobus (1994) (seriál)

Vo všeobecnosti hodnotím tento animovaný seriál len podpriemerne, zvlášť ak ho porovnám s mnohými inými. Avšak už len za samotný pokus byť náučným, hodnotenie zvyšujem.

Herkules (1997)

Zo všetkých Disneyovských animovaných rozprávok je hudba jednoznačne najlepšia tu (a v Tarzanovi). V ostatných oblastiach ide tiež o špičku - scenár, akcie, skryté myšlienky, výprava a dej, obsadenie (hlasové), atmosféra...

Temný rytíř (2008)

Píšem to pri každej novej verzii Batmana: Kde je Batman? Kde je záhadná postava tajomného hrdinu? Kde je atmosféra? Na staré verzie Batmana sa toto nehrabe ani po kolená. Najprirodzenejší Batman je jednoznačne Michael Keaton, čo potvrdil aj v Birdmanovi (nie každý vie, že tu hrá v skrytom význame sám seba). Týchto nových Batmanov neberiem, neprijímam, odmietam! A tento názor neprezentujem preto, že sa neviem odosobniť od starej predstavy či zvyku. Mám rád aj remake-ový žáner. Ale ono to treba aj vedieť natočiť. A zahrať. Režisér oničom, herec slizký anti - Bruce Wayne.

Batman začíná (2005)