Křídla (1990) (seriál)

Podpriemer. Kladne hodnotím kvôli jednej jedinej epizóde, kde sa objaví Frasier Crane spolu s manželkou Lilith (postavy zo seríálov Na zdravie a Frasier) ... ;)

Pelíšky (1999) odpad!

Platí to, čo pri mnohých "našich" filmoch: Nuda, herci si mrmlú (šomrú, brblú) popod nos, nevedia hrať (stať sa postavou ktorú znázorňujú), vizuálne nudné, hluché tiché miesta, katastrofa! Mimochodom - komédia? Ani jediný-krát som sa nezasmial.

Studio 60 (2006) (seriál)

Kvalitný seriál, ktorý ale nie je pre bežného seriálového diváka. Chvíľami trochu zamotané, dialógy prirýchle, človek nestíha sledovať ani počúvať a orientovať sa, stráca sa v deji, vo vzájomných vzťahoch hlavných postáv, niektoré epizódy akoby boli nedokončené (čakáte na finále, ktorého sa však nedočkáte). Veľké pozitívum je účasť rôznych reálnych osobností, ktoré v seriáli hrajú seba (napr. Sting, Lauren Graham...)

Ladíme! (2012)

Pomerne plytký a jednoduchý film, ale čosi vo mne zanechal. Navyše Anna Kendrick je sexi ;) Charaktery postáv sú originálne, celkom vtipné (napr. hláška "Horizontálny beh!") Dokonca film obsahuje aj prekvapivé a nepredvídateľné situácie (napriek tomu, že záver je predvídateľný úplne). Oddychovka.

Cable Guy (1996)

Chip (Jim Carrey) ma dokázal v tomto filme dokonale vytočiť. Nenávidel som ho. Netúžim si film znovu pozrieť a mať opäť nervy. A práve preto musím ohodnotiť film po stránke scenáru, réžie, strihu aj herectva veľmi kladne - dokáže vliezť divákovi pod kožu, do mysle. Jim Carrey hral zlého podlého slyzkého falošného týpka - a podarilo sa mu to.

Domov ďaleko od domova (2012) (TV film)

Milujem takéto dokumenty, zvlášť preto že som osobne zažil život v zahraničí. Skvelé príbehy, kvalitné spracovanie aj prezentácia informácií, Strih, kamera, jednotlivé zábery, úplne úžasné. Rozhovory s reálnymi ľuďmi dostanú diváka hlboko do vnútra skutočnej atmosféry. Ďakujem tvorcom za toto dielo

Zbohom, Slovensko! (2013) (pořad)

Hodnotím dokument a nie ľudí ktorí sa v ňom objavujú. Na Slovensku dlhodobo chýbal podobný dokumentárny cyklus (v istom zmysle cestopis) o Slovákoch v zahraničí. Je spracovaný veľmi kvalitne, strih, nájazdy kamerou, výpovedná hodnota i obsahová stránka sú skvelé. Sám som žil v zahraničí niekoľko rokov, v anglickom Liverpoole som dokonca začínal ako okradnutý bezdomovec a napriek tomu hodnotím svoj pobyt v Anglicku ako najkrajšie obdobie môjho života. Môj príbeh úplne zapadá do mnohých príbehov z tohoto seriálu. Sto bodov, päť hviezdičiek, klobúk dolu!

The Girl from Tomorrow (1991) (seriál)

Nostalgia :) Konkrétne scény si pamätám iba matne (ochranné laséry na čele, zmena nepriateľa na spojenca...) ale pocitovo sa toho vo mne vynára dosť veľa. Pozerával som to ako malý a zdalo sa mi to vtedy také špičkovo futuristické, moderné a napínavé. Zanechalo dojem.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Už sa pomaly vzdávam svojej naivnej predstavy, že raz niekto natočí nejakú Verneovku kvalitne. Väčšina pokusov je slabá, ale toto je doslova hrozné! Jedna hviezda iba za námet.

Monstrum (2008)

Toho chaosu, strihov, prehnaných vizuálnych efektov tam bolo akosi mnoho. Tvorcovia príliš tlačili na pílu, aby silou-mocou vyvolali v divákovi...ani neviem čo vlastne chceli docieliť - úžas, alebo des? Uznávam že chaotická dejová línia bola zrejme zámerom, ale toto bolo prehnané. Všetkého príliš. Naopak, konkrétne zábery na "príšerky z vesmíru" alebo iné potrebné vysvetľujúce scény chýbali. Taká slabá napäťovka na jedno pozretie.