Sebevražedný oddíl (2016)

Žáner výborný, postavy výborné, atmosféra výborná, audio výborné, vizuál výborný, rôzne spoilery a skryté myšlienky výborné ... od polovice to ale bola nuda, tie čary, prehnane zveličení nepriatelia do tohoto žánru vôbec nesedia, dialógy hrôza.

Warcraft: První střet (2016)

Sklamanie. Celý priebeh filmu iba plytký a okrajový, dej tohoto samotného filmu by sa dal rozložiť aspoň do trilógie; postavy nič nepredviedli, divák s nimi nič nezažil, nespoznal ani jedinú z nich. Bolo to také - z každého rožku trošku, a pritom o nikom nič. Celý film vyrozprávaný iba z rýchlika, bez vysvetlení, bez pointy, slabé. O presvetielkovaných umelých počítačových efektoch nehovoriac. Čary, zbytočné čary, samé čary...a dej nikde, charaktery postáv nikde, zmysel toho ako postavy konali nikde... katastrofa. Obsadenie nesympatických hercov (navyše s účesmi a fúzikmi z úplne inej doby, celému filmu veľmi uškodil)

Loď lásky (1998) (seriál)

Celkom vtipný milý oddychový seriál.

Escrava Isaura (1976) (seriál)

Spolu s Manuelou a seriálom Jednoducho Mária ide o prvú telenovelu vysielanú na Slovensku. Pekný príbeh, ktorý nie je zameraný na plytké nepodstatné témy, ale oblasť otroctva. Dobovo dosť pravdivo znázornené...

Koupili jsme ZOO (2011)

Niekto by film mohol označiť za naivne rodinný, avšak kto si niečím podobným prešiel, vie oceniť každý detail scenára; rozhovory, pocity, emócie, atmosféru... Výborné, dojímavé, hlboké. V niektorých chvíľach nedotiahnuté a myslím že herci nedostali možnosť naplno ukázať svoj potenciál, ale to už je problém jednoduchého deja.

Vánoce s Holly (2012) (TV film)

Ide síce o jednoduchý film, pri ktorom od začiatku viete ako sa skončí, a samozrejme dej nie je v mnohom originálny. Avšak tomuto dielu sa darí v divákovi vyvolať príjemnú atmosféru, znázorňuje súrodeneckú i partnerskú lásku, a taktiež čo-to o rodičovstve. Mňa s mojou manželkou zaujal hlavne prvkami, ktoré v našom reálnom živote obaja obdivujeme, napr. propagovaním dobrej kávy :) alebo tiež prepojením so svetoznámymi Lord of the Dance. Prostredie Seattle tiež napomáha k celkovému romantickému dojmu. Odporúčam pozrieť napríklad v predvianočnom čase počas pokojného adventu.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Nekomerčný film, svojský film. Deppovský humor, pre väčšinu divákov pravdepodobne nudné. Nuž, otázka gusta.

Fantastická čtyřka (2015)

Nuda, slabota, nesympatickí herci, plytké dialógy, veľmi slabé efekty. Premárnený pokus napodobniť či obnoviť kultový komiks. A dej? Vôbec nič sa vo filme neudialo - každý priemerný divák pozná základ - získali schopnosti, zabili Dooma a vrcholom filmu bolo, že si dali meno! Oničom.

Tintinova dobrodružství (2011)

Pekné. Čo viac ešte napísať? Štipka humoru, celkom príjemné prostredie i animácia, oddychovka s kúskom napätia. Milé. Jednoduché, ale čímsi zaujímavé. Rád si oddýchnem aj pri pokračovaní...

Paddington (2014)

Neočakával som veľa. No napokon to bolo prekrásne! Ono to spolu všetko krásne ladí: premietaný čiernobiely film, expedícia v džungli, scenérie Londýna (navyše kto Londýn skutočne pozná, všimne si známe miesta, dokonca múzeum, budovy, ulice). Rodinná komédia, ktorá sa smutno-vtipnou a chvíľami vianočnou atmosférou skutočne priblížila starším filmovým veľdielam ako je Sám doma či E.T. mimozemšťan