Temný rytíř povstal (2012)

Píšem to pri každej novej verzii Batmana: Kde je Batman? Kde je záhadná postava tajomného hrdinu? Kde je atmosféra? Na staré verzie Batmana sa toto nehrabe ani po kolená. Najprirodzenejší Batman je jednoznačne Michael Keaton, čo potvrdil aj v Birdmanovi (nie každý vie, že tu hrá v skrytom význame sám seba). Týchto nových Batmanov neberiem, neprijímam, odmietam! A tento názor neprezentujem preto, že sa neviem odosobniť od starej predstavy či zvyku. Mám rád aj remake-ový žáner. Ale ono to treba aj vedieť natočiť. A zahrať. Režisér oničom, herec slizký anti - Bruce Wayne.

Grayson (2004)

Ide o "akoby trailer" k nikdy nenatočenému filmu. Kiež by bol raz taký film v tomto štýle a atmosfére skutočne vytvorený.

Hercules (2014)

Veľmi zaujímavé spracovanie - zaujímavé v pozitívnom význame. V dnešnej dobe sa rôzne heroické literárne či filmové postavy pretvárajú v moderných remake-och na čo najrealistickejšie, čo sa však často vôbec nepodarí (napr. prekrútené nové spracovania Batmana). Herkulovi to však sedí - tvorcovia si z jeho legendy sčasti robia srandu a sčasti ju potvrdzujú (nielen poslednou vetou, ktorá vo filme zaznie). Fajn hlášky, pekné akcie, málo priestoru pre charaktery postáv, avšak celkový dojem dobrý - človek si pri filme oddýchne, avšak ak ste hĺbavý typ, nájdete tu aj zaujímavé myšlienky a životné otázky ;)

Kotlík (1996)

Mám rád japonské umenie, japonské rozprávky... V tomto príbehu ide o čosi medzi realitou a baladou (ak ste videli Kytice, možno nájdete podobnosť), avšak s typickým japonským nádychom. Krása. Strach. Láska. Smútok. Jednoznačne odporúčam.

Hostina (2014)

OSCAR za najlepší krátky animovaný film ✔

Jedna za všechny (2014)

Plytké. Ale oddýchol som si. A párkrát som sa aj zasmial. Toľko k hodnoteniu.

Karel Zeman dětem (1980)

Kratučké a stručné, ale tak pútavé, že si ihneď zaraďujem do kategórie "Chcem vidieť" všetky Zemanove filmy! ;)

Velká válka: 1914-1918 (2008) (TV film)

To, čo poznáme, z pohľadu aký nepoznáme. Z pohľadu francúzskeho vojaka, ktorý rozpráva príbeh o najhoršom období svojho života...

Molotow - Der Mann hinter Stalin (2010) (TV film)

Dokumentom dávam väčšinou pomerne vysoké hodnotenie, ale v tomto sa bežný divák dosť stráca. Videl som množstvo dokumentov s rovnakou alebo podobnou tématikou, ale tento je jeden z najslabších.

Neberte nám princeznu (1981) (TV film)

Pravdaže, z dnešného hľadiska je to brak :) Ale s prihliadnutím na dobu, krajinu pôvodu a spoločensko-kinematografickú situáciu v nej, a s veľkou dávkou sentimentu (spomienky predsa vplývajú na úsudok človeka), nemôžem dať najhoršie hodnotenie :)