Gravitace (2013)

Deprese, samota, strach, klid, vášeň, krása, Kerbal Space Program

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Jediný rozdíl mezi tímto dílem a předchozím, je jakási vyspělost hl. postav a výměna hl. kameramana (to je jak boží zázrak). Nicméně, to jsou všechny rozdíly. Film je v podstatě stejný, jen více ukňučený, stopáž je roztahaná a konec (there is no spoiler) je opravdu klasický cliffhanger s otevřeným koncem. Celým film je posilněn hudbou J.N. Howarda - masterpiece, ale to otřepaný koncept a neuvěřitelně předvídatelnou dějovou linku (nečetl jsem knihu) to stejně nezachrání.

Plurality (2012)

Nápad, zpracování a provedení na jedničku. Logika naprosto žádná. 70%

Pod kupolí (2013) (seriál)

Pilot celkem slušně najetý, ale teď se topí v patosu...

Muž z oceli (2013)

Skvěle poskládaný patos podtržený Zimmerovskou hudbou, který na jednu věc dojíždí - Snyderovský komplex - jak utopit skvěle gradující dějovou linku v několika milionech digitálních polygonů? Je to vážně škoda, že po nenásilně dlouhém úvodu, který dostane do děje a dá divákovi čas si vybudovat vztah k postavám, přijde druhá polovina a ta je jiná. Větší škoda je, že leč je toto velkofilm, tak se na plátně producíruje až moc stejné množství postav cituji ,,nemluvě o americké armádě kde většinu pozic zastávají tři vojáci" - Sloth. Naší Zemi hrozí teraformování, ale všem jde o hájení americké vlajky.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Typicky festivalový film, ovšem bez toho známého syrového puče, který by mu dával ten "meaningless" nádech. Ústřední petice hraje dobře - a po Perks of Being Wallflower další film, kde Emma září. 70%

V/H/S/2 (2013)

Koncept je stejný jako u předchozí antalogie - (Tape 49) jako pojivo tu opět slouží prázdný dům s plno kazetami, které čekají až si je někdo pustí. Bezbolestně triviální úvod se divákovy odmění, tentokrát, 3 povídkami. Phase I Clinical Trials: Oční High End udělátko, které vaší poškozené zornici vrátí zrak. Bohužel o možnostech spirituální dysfunkce se na obalu nedočtete. 7/10 /// A Ride in the Park: Jednou se takhle projíždím na kole, myslím na svojí přítelkyni, když mě náhle kousne zombieee; Vtipně napínavé 8/10 /// Safe Heaven: Investigativní projekt snažící se odhalit okultistické nekalosti v rezidenci pana Amiga. Víte co se říká - nestrkejte "víru" do svých dětí. 8/10 /// Slumber party Alien Abduction: In case of alien attack, start screaming! 6/10. /// 75%

Mrtví a neklidní (2013)

Nenásilně milé, vtipné a romantické. 80% i za skladbu od M83

Iron Man 3 (2013)

Rodinné konzumní drámo, které funguje skvěle jako vývozní artikl pro ty nejmenší z nás (člověka až zamrzí, jak moc šla věková kategorie dolů). Pro ostatní tu zbyl přehnaně hláškující Tony Stark.. 55%

30 minut po půlnoci (2012)

Závěrečnou scénu s přepadením baráku (není to spoiler), jsem hltal jedním dechem. 80%