Hunger Games (2012)

Pořád se o tom mluví, říkají že to je dobré, tak proč si na to nezajít do kina? Já vám řeknu proč, tahle adaptace čehosi, o čem jsem nikdy neslyšel nabízí vcelku zajímavou myšlenku, jenže ta zajímavá myšlenka by nesměla být pohřbena pod tunou kýče, dramatičnosti a rozhodně ne roztahaná do takový stopáže... Sentiment z toho jen teče a to nejsme ještě u té rádoby romantické linky, to je mediální perla nakonec. Pokud bude další, a to doufám že ne, tak by se měl zvýšit PG rating a najmout jiného kameramana - on snad natáčel když měl epileptický záchvat. 30%

Půlnoc v Paříži (2011)

Nádherné, kouzelné a plné bohémství. Mlčky jsem seděl a naslouchal Hemingweyovým historkám v hospodě, nechal se unášet inteligencí Gertrudy Steinové a zjistil, že moderní americká literatura vychází z Huckleberryho Finna. Celkový dojem kazil jen úvod, který působil jak spot do cestovky, ale na to jsem po pár minutách zapomněl. 80% [HD]

I am (2012)

STALKER hudba a atmosféra, KUKY koncept - líbí se mi. 80% [HD]

Paranormal Activity 3 (2011)

Kdyby scény, co byly v traileru, narvali do filmu - I would crapped my pants off. Takhle jsem si lekačky užil, nicméně strojený koncept filmu zůstává stejný - graduje, graduje, graduje, BOOM, konec, otázky na jazyku a jedno velké "What the...". Nezapřu, že se jedná o nejlepší díl (prozatímní) trilogie. Má to jakousi hlavu a patu, až na fakt rodinné nutkavé obsese natáčet vše, co se "točí". Každopádně, Oren Peli si může založit filmovou školu, do které by se nemuselo bát chodit nejedno režisérské eso. Protože za pár dolarů (rozpočet jednoho dílu se pohybuje kolem 5 milionů $) vydělat 200 melounů. Noooo, já se klaním, Peli, vyrobil sis zlatý důl. 65% [HD]

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Věrohodná adaptace, znalí knižní předlohy budou velmi potěšeni. To mě částečně uspokojilo, ale moje druhá vášeň k fincherovkám, ta satisfakce nedosáhla. Fincher tam nenechal žádný svůj otisk, žádná jeho typická atmosféra. Suma sumárům: -Úvodní intro, kam se hrabou bondovky v tomhle, to byla libůstka. -Herci ukázkový, až na vyjímky. -Scény s nadsázkou - sklep, člověk se má bát, ale celý sál se směje. -Odkaz na švédsko ve formě IKEA nábytku, hrníčků a bůhví čeho... 70%

50/50 (2011)

Ohhh,you are bold Joo, kdyby to mělo ten otevřenější konec z nemocničního lůžka dal bych určitě 5*. Ale přiznejme si, kdo mu nefandil aby se potkal s rodinou, a se svým BF. Seth Rogen film nabíjel vtipnou pozitivní náladou a Levitt nám říkal jak se vcítit do člověka s rakovinou. 80% [HD]

Sherlock (2010) (seriál)

1. řada - 10/10 2. řada - BRILLIANT 3. řada - MOREEE

Není kam utéct (2011)

Napínavý thriller s krásnými scenériemi skotské vysočiny. Naháněčky v lese a cliff diving hubou o zem, to je přesně moje. 80%

Super 8 (2011)

Ano, čistokrevnej Speilberg řízlej Abromsovo umem.

Den před krizí (2011)

It's just a money, It's made up... Pieces of paper with pictures on it. Hollywoodská (velmi stručná) ukázka, jak vlastně vznikla v roce 2008 ekonomická krize, který trvá do teď a všechny nás zasáhla. Příběh odehrávající se v jednom dni a v tomto jednom dni člověk nahlídne do toho, jak museli korporátní hlavouni jednat, aby nepřišli o svoje peníze a volili velmi zajímavou strategii- prodat levněji bezcenné balíky akcií svým obchodním parterům. 80%