Iron Man (2008)

Downey je strašný borec a role Iron Mane je pro něj jako stvořená. Film plný dobré akce, neskutečného soundtracku a lehkých vtipů. Každý si tady příjde na své a sledovat úžasného Downeyho je prostě radost. Vynikající film.

1984 (1984)

Matura mě čekala druhý den a já bohužel neměl čas přečíst Orwellovu předlohu, tudiž jsem se rozhodl pro fimovou verzi. Bohužel přes vysoké hodnocení jsem byl zklamán a to neskutečně. Nudné, naprosto nudné. Sledoval jsem to s pocitem zhnusení a po hodině vypínám.

Rychle a zběsile 6 (2013)

O rok později a stejně zase bomba! Linovi série Fast and Furious skutečně sedí a je na to radost pohledět! Ve vizuálech je díl od dílu stále lepší a tady to již vyšperkoval k dokonalosti. Akce je tady hodně ale aut ještě víc! Pravda, opět se nechal unést a rozhodl se naprosto ignorovat zákony fyziky (což zejména ve scéně, kdy Vin letí vzduchem aby zachytil Letty je vrchol), přesto si člověk sledování opravdu užívá. Sedmičku by neměl pustit.

Mission: Impossible II (2000)

Kvalitou zhruba stejné jako první díl; místami lepší, místami hořší. Ovšem zatímco v prvním díle se vše neslo v uvěřitelném duchu, ve dvojce je všechno jinak. Tvůrci se nechali unést (co od Johna Woo ale očekávat) a vidíme jednu neskutečnou šílenost za druhou. Což třeba ve filmu můžeme ocenit, ale co je moc, to je příliš. Chtělo by to s tou neuvěřitelnosti trošku ubrat. Ale nostalgicky - 4.

Mission: Impossible (1996)

Při shlédnutí v dnešní době je sice rok 96 vidět a tedy pro nového diváka to zrovna přivětivé být nemusí. Ve své době tohle byla ovšem špička. Našlápnutý soundtrack, který se táhne nejenom celým filmem, ale i celou sérii Mission: Impossible - Danny Elfman zkrátka ví co dělá. Do toho perfektní akční scénky, které nejsou nějak extra přehnané a vše je relativně uvěřitelné. Herce netřeba komentovat a Praha velice potěší. "Pohodová" akční řezba.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Neskutečná nostalgie! ... Ve svých dětských letech jsem tenhle filmek sledoval pořád a pořád, tenkrát ještě na VHS a nikdy mě neomrzel. Nyní, zhruba 10 let po mé poslední reprojekci, bylo krásné sledovat jak si na některé věci matně vzpomínám, ale vše důležité se mi postupně doplňovalo, protože jsem na to zkrátka po těch letech zapomněl. Brosnan je neskutečný, Russo i přes její věk vypadá dost dobře a ti dva spolu fungují naprosto úžasně. Objektivně za čtyři, nostalgicky pět.

Denní světlo (1996)

Hodně velký Stalloneho průměr. V devadesátých letech se roztrhl pytel s katastrofickými filmy a Daylight bohužel spadá do takového toho průměru, který nenadchne ale ani neurazí. Ideální způsob jak zabít nudný večer, kdy poslední věcí, kterou chcete je přemýšlet..

Ďáblova ruka (2011)

Do čeho ses to, Pierci, zase namočil? ... Naprosto zbytečný film, který od odpadu zachraňuje pouze pár momentů, kdy se člověk lehce zasmál. Nechápu co tady Pierce Brosnan a Ed Harris dělali, jelikož v tomhle filmu nevidím žádné pozitivum. Proti srsti mně jde už samotný námět - celé dvě hodiny posloucháme de fakto vymlývání mozku a cítil jsem se jako bych poslouchal Husův projev. Nuda, trapnost, zbytečnost.

Misery nechce zemřít (1990)

Knihu může jen těžko něco překonávat, přesto jsem snímku dal šanci. Stephenovy předlohy se drží jen základním námětem, spousty věcí je zde jinak, některé scény zcela chybí či jsou urychlené, konec je taky pozměněný. Ale dalo se to čekat - je prakticky nemožné vměstnat to, co se událo v téměř desetihodinové knize do dvou hodin filmu. Celkově mě film ale ničím zvlášť neoslovil; atmosféra nebyla zase tak dusná, jak se ve zdejších komentářích píše, stejně tak Kathy Bates, která sice hraje úžasně, ale nebyla zdaleka tak děsivá jako knižní Annie Wilkisová. Možná je to tím, jak uspěchaný celý film byl, tedy že nebyla větší šance ke gradaci, ale je to rozhodně škoda. James Caan rovněž hraje poměrně dobře, ale opět a zase - není to ten Paul Sheldon v ukrutných bolestech jako v knize, není to ten knižní charakter. Do Kingovy předlohy to má zkrátka daleko a mě si Reinerovo Misery prostě nezískalo.

Matador (2005)

Celkem solidní ... všehochuť. Je tady trocha akce, dramatu, thrilleru - nesmí chybět ani komedie, která to celé zachraňuje. Námět by se dal zfilmovat i vážně a akčně, Richard Shepard se ale uchýlil spíše k nezávazně a vtipně. A ono to celkem dobře funguje. Pierce tomu dodává správné grády a Greg Kinnear se do své role naprosto hodí. Matador není ničím přelomovým, ale je to luxusní ukázka toho, že se můžete dobře zasmát a vypnout i u thrilleru. 70%