Godzilla Minus One (2023)

Extrémně ubrečená asijská verze místama až moc chce vzdávat hold klasice a pomalÝ Godzilla občas působí spíš směšně, každopádně atmosféru to určitě mělo, takže 3*. :)

Tajná invaze (2023) (seriál)

Neurazilo mě to, čekal jsem ale stoupající kvalitku po prvních dvou dílech. T en potenciál se dal určitě vytěžit ještě líp, obzvlášť k těžkotonážnímu rozpočtu, co do toho kluci z produkčního narvali. 3*

Neporazitelný - Atom Eve (2023) (epizoda)

Jako "výplň" před nekonečným čekáním na druhou řadu Invincible si myslím, že se jedná o dost slušnejch cca 55 minut, přičemž jsem od toho teda vůbec nic neočekával. 4*

Flash (2023)

10 let DCEU u konce, neskutečně jsem si to užil a Flash byl solidní tečka za touhle cestou.  Jasně zářící 4*!

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Temnější, syrovější a (kurevsky) emotivnější závěr trilogie podepsal fenomenální rozlučku Jamese Gunna s MCU.  5*

Shazam! Hněv bohů (2023)

Na to, že jsem se toho vlastně i bál, tak... Vlastně v klidu? Sice už jsem asi vyrost z jistejch klišé, ale nějakým záhadným způsobem to na mě působilo mnohem líp, než poslední MCU. A uznávám, že mě dostaly asi dva nebo tři fakt dobrý džouky 😂

Black Adam (2022)

Je fakt, že Adam nějaký věci mít nemusel, s tou akcí to bylo najetý možná až moc a nějaký linky mohly být podaný klidně jinak, nicméně tahle story o "úhlavní Shazamovo nemesis" byla dost najetá palba a asi nejlepší béčko tohohle roku. Chválim soundtrack, Dr. Fatea, Hawkmana a i ten Rockův "dark stare" se dal občas docela dobře koupit. A samosebou potitulkovka mi tep vynesla do hodnoty mrtvol ve filmu. 4*

Predátor: Kořist (2022)

Nejtupější Predátor z celý rasy Predátorů dostal film s CGI, který trumfne snad i první řada Smallville, zabíjí zásadně v invisible módu, což má bejt pro Predátory porušení kodexu a to jak každej jeho nepřítel dostane instantní IK, ale 50kg indiánka je nepřemožitelnej protivník, je prostě ZLO. A ten fakt, že se PES ztratí na celou dobu, dokud ho scénář nepotřebuje, byl tak jeden nesmysl z 30, nad kterýma jsem nepřestával kroutit hlavou.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Já nevim, no. Už abych šel do kina na něco od DC. Tahle MARVEL čtvrtá fáze je zatím... přijde mi.. bez cíle. A srovnání jedničky Thora a čtyřky je tak kontrastní propad, že je to až.... ty vole absurdní? Možná by Feige občas mohl nad některejma nápadama trošku krotit vodítko. Hodilo by se. 2*