• Romantický

Kazoku: Tsuma no fuzai, otto no sonzai (2006) (seriál)

Zajímavé drama z prostředí, kdy rodina přestane fungovat (nebo alespoň si to myslí manželka). Má to je osm dílů po 45 minutách (až na ten první), rychle to ubíhalo, mělo to docela příjemně svižné tempo, takže mě to ani nezačalo nudit. Išida Juriko, Tanouči Jutaka i Watari Tecuja hráli dobře, Někdy víc a někdy míň. Ovšem chlapec nikoliv. Je mi líto, ale prostě tenhle dětský herec byl hodně špatný, a tak mi to kazilo zážitek z jinak docela povedeného příběhu. Plus další minusové body to schytalo za scény, u kterých jsem si říkala „to tady přece být nemusí“, „prosím ne, to vidět nechci“. Byly to scény, které mi do jinak docela pohodového seriálu (navzdory tématu), prostě přinesly nepříjemné narušení. Ale i tak pěkný seriál, pokud máte chuť na rodinné drama, které nemá přepálenou stopáž a je trošku naivní, tak rozhodně doporučuji.

Orinpikku no minoširokin (2013) (seriál)

Je to zajímavé, spousta dobrých herců, ale moc dlouhé. Celá ta délka to naprosto zabíjí. Je to sice v délce dvou obyčejných filmů, ale i tak mi přijde, že na tu délku se tam zase tak moc nestane a trvá hrozně dlouho, než to k něčemu dospěje. Ale zase je ozvláštněno záběry z té doby. Takže pokud vás baví honění bombových atentátníků a zajímá olympiáda v Japonsku 1964, tak jen do toho. Mě ani jedno nijak zvlášť nenadchlo.

Rjúsei no kizuna (2008) (seriál)

Přeloženo. (Není to kdovíjaký zázrak, ale docela mě to chytlo a strašně mě bavilo obsazení. V podstatě do pátého dílu je spíš takové taškaření, podvádění a spíš je to laděné jako komediální seriál, ale poté to zvážní, sourozenci jsou na stopě vrahovi a do toho milý Kaname Džun, kterého jsem dobráka viděla hrát tak pomálu,že mi to přišlo jako vzácná příležitost. Od poloviny jsem se od seriálu nedokázala odtrhnout, což považuju za velký klad. Ano, je to velmi naivní příběh, ale naštěstí to v tomhle případě neznamená, že by byl špatný. A opening i ústřední písně mě bavily, budu si je sem tam připomínat. Slabší 4*)

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Ti dva se k sobě absolutně nehodí, navíc ona je mi krajně nesympatická (ale upřímně jsem tomu nevěnovala plnou pozornost, takže jsem se na ten její milý obličejík tolik nekoukala). On v mém žebříčku sympaťáků také není zrovna na vrchních příčkách. Ale jako film, u kterého nepotřebujete víc jak 70 bodů IQ, to krásně obstálo. Bavila jsem se, utíkalo to, obešlo se to bez patetických keců. Řekla bych, že film je slušným zástupce ve své kategorii – nechci přemýšlet, chci se bavit a dát si něco dobrýho na zub.

Neděle u Tiffanyho (2010) (TV film)

Krásný kýč. Na Vánoce. Spřízněných duší. Pěkného výstřihu. Hezkých úsměvů. Pokrytectví. Lásky až za hrob. A zázraku. Žádné trapné okamžiky, až tomu musím dát 4*, ačkoliv jsem to prvně ohodnotila jen 3. Ne, kecám. Nechám tomu ty tři, to je tak akorát. Jsou to super 3*.

Moje falešná svatba (2009) (TV film)

Vtipné, svižné, oba dva budoucí manželé byli sympatičtí a krásně se hryzali. Nebylo to trapné, jak takové filmy bývají a za to to má ode mě velké, velikánské plus. Bavila jsem se a klidně bych tomu pár minut i přidala. Na televizní film nečekaně dobré.

Jdi za svým srdcem (2000)

To je tak trapný film plný těhotenství a děcek. Ale kupodivu tak nějak vřelý. Prostě "Amerika".

Paralelní světy (2012)

Boj proti gravitaci by se líbil leckde jaké koze, tady ho pro její potěchu vyhrají smísením slin. Vypadá to pěkně, ale člověk dostane ránu přes palici od dvojčat, že nakonec zapomene, na co se to vlastně díval a jen s otevřenou pusou kouká, jak se zabil docela zajímavý film. Jedna hvězdička je pro krásný oči Jima Sturgesse, zbylé dvě ani nevím za co.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Spíš než Jeníčka a Mařenku mi to připomínalo vymítače ďábla… Doporučuji pouštět dětem před spaním, pokud máte chorobnou touhu vyměňovat jim plenky i v pubertě. Jinak obyčejný akční film, který se snažil mít vtipné hlášky, ale moc mu to nevyšlo. Je to sice divná matlanina všeho možného, ale koukat se na to dá.