• Romantický

Pečeť vraha (2003)

Mělo to i silné stránky, jenomže pak tam také byly pasáže, které otupěly mojí chuť dávat pozor... Kdo byl vrah? Opravdu to ten pohled říkal? Ale hlavně, lidé se bolestně mění, jako kameny - pod tlakem.

MacGyver (1985) (seriál)

Ten chlap je snad ještě lepší než Chuck :-D

Tropická bouře (2008)

Abyste si tenhle film pořádně užili, musíte jít na něj se dvěma kamarády, kteří totálně žerou Jacka Blacka. Bez toho by to snad ani nechodilo... ;-))

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Ale jo, na ty 2* hvězdičky to bylo... Myslím, že to je hlavně díky Jonathanovi, že zůstal takový, jaký byl. :-)

Speed Racer (2008)

Tak barevné... Ach jo, ten film mě prostě uchvátil. Posunul dál. Prostě se mi moc líbil ;-) Vyčkávala jsem, přecházela ho a vyplatilo se to. Pustila jsem si ho přesně ve chvíli, kdy jsem ho potřebovala nejvíc. Ve chvíli, kdy mě mohl pohltit. Možná, kdybych si ho pustila jen o chvíli později či dřív, nedostal by plné ohodnocení. Vychcanej jak mraky. :-D Má to šťávu.

Tobruk (2008)

Šedožlutá válka. Drsná jako každá jiná. Cením si "neúplných" barev. Realistických zranění. Konce. Ale nebyl to zážitek, který jsem si představovala, že budu mít, když se podívám na válečný film. To je opravdu škoda!

Vampire Knight (2008) (seriál)

Pvní série je takový velmi příjemný rozjezd. Sledujete, sledujete a náhle je konec, aniž by jste se dozvěděli něco podstaného, jen vám události zamotají hlavu, když dedukujete "vo co go". Jenomže druhá série na vás ze začátku pořádně zatlačí, vlastně se nic neděje, teoreticky vše při starém a náhle! zvrat. Koukáte, koukáte a všechno vám do sebe začne zapadat. Úžasné! Jo, s tímhle anime jsem velmi spokojená. Mám tu vše - nějaký příběh, upíry, Kurana Kaname ;-) a navíc některé gagy ředitele Crosse jsou výborné, hlavně ve druhé sérii, plus - byla by chyba ho nezmínit - Zero není nula :-) Beru, beru, a klidně to můžu jít zkouknout znovu, což se mi zase tak často nestává, abych měla chuť se na něco koukat dvakrát. Ale tady... proč ne? =o) /// No, zřejmě se má hladina hormoná od té doby zase trošku změnila, a když se na to dívám znovu po delší době, fakt jen sem tam si pustím nějaký díl, zavzpomínám, říkám si: "Jo, jo, pěkně nakreslené, pěkná muzika, bišíci, bišinky, bože, ale ono je to otravné!" :-D Nedá se nic dělat, mé hodnocení musí jít trochu níž, takže z původních 4* dávám ucházející 3* :-)

V Bruggách (2008)

Skoro 5* ... Jen mi tam asi něco chybělo. Sakra, ale co?!

Máj (2008)

Hynku! Viléme! Jarmilo! Hudba bylo to nejlepší na celém filmu. Vizuální podměty; mohlo by být lépe (Copak Brabče, vykrádáš sám sebe? Nebo to byl pokus o "čisté umění" či co? :) ) Ale ne, tak dalo se to, ale měl dát víc na Máchu, na jeho verše, to byl tahoun celého Máje. Vilém nepřesvědčivý, Jarmila husa, která spáchala sebevraždu až nakonci (!); proč ne na začátku? No nic, jak už bylo řečeno: "Pane režisér, příště dej více na předlohu! ALE chválím vás za Třísku: ještěže tam byl, díky jeho 'mrtvé milenky cit' mám hned lepší den." :-) Hm, ale stejně bych to natočila úplně jinak.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Když mě baví jen ty díly, kde je Angel a těch je počertu málo... Naštěstí je tam velmi dobrá náhrada v podobě Spikea ;-) A za finále zvedám o jednu *. Jinak to nejde. 28. 10. 2010 - oprava: Co je pro mě opravdu velkým kladem na tomto seriálu je fakt, že se tu z upírů nedělají překrásní lamači dívčích srdcí, ale jejich podoba není nic, co by normální člověk chtěl zulíbat.